Што играте во моментов

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од StenmarC, 25 март 2005.

 1. NekojBatka

  NekojBatka

  Член од:
  21 јули 2017
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  12
  Starcraft 2, LotV кампањата на тешко, Heroes of the Storm, најмногу брза игра, ги пробувам некои херои. Самуро, Зарја, Нова
   
  На Kris_GT му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gag

  Gag

  Член од:
  14 ноември 2013
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  825
  Crusader Kings 2. Почнав со Охрид, го освоив Скопје од мојот Liege и сеа да го натерам некако Императоров у војна со Хрватска да влеземе да ги освојам Рашка и Зета.
   
 3. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  271
  Допаѓања:
  91
  animaniacs tenpin alley 1 i 2 (ps1), на почеток забавно игриче но потоа станува досадно, не е лошо игриче.

  animaniacs the great edgar hunt (ps2), играва во никој случај не е кратка, главна цел во играва е да се соберат сите едгар статуетки ала оскар статуетки, има полно елементи со собирање ама во ниеден момент не ми беше досадно, забавно игриче.

  Ape Escape 1 (ps1),
  од почеток до крај ми беше забавно игричево малку беше тешко ама затоа искуството додека го играв ова ми беше супер во основа е платформер со употреба на одредени предмети што се потребни да се користат за да се заврши играта, се на се одлишна игра.

  Army of Two, Army of Two: the 40th Day i Army of Two: Devil's Cartel (ps3),
  сите игри се прилично забавни пуцачини само во третиот дел приказната отиде во некоја необјаснива насока, се на се забавни игри.

  Assassin 's Creed 1 (ps3),
  играва ја имам играно барем едно три пати и чудната работа е што никогаш нема да ми здосади веројатно поради тоа што на некој начин ја споредувам со принц оф персиа иако е далеку од тоа, се на се уживав во играва.
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.121
  Допаѓања:
  2.927
 5. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  271
  Допаѓања:
  91
  4 Elements HD (ps3), забавна пузле игра која повремено знае да биде многу тешка.
   
 6. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  373
  Допаѓања:
  989
  Bulletstorm, C&C Tiberium wars 3, CoD MW3, World of Warships, Driver San Francisco, Crysis 1-2, World in Conflict итн....
   
 7. батеМаче

  батеМаче Човек

  Член од:
  3 декември 2008
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  181
  Камо да можев јас толку да ги набројам (помина тоа време за мене) од сите што ги спомна Driver San Francisco ми беше омилена и ја имам растурено кога излезе. Денешно време играм Jade Empire рпг од пред десет години.
   
  На Kornet му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  373
  Допаѓања:
  989
  Абе да, ама и мене ми проаѓа полека полека времето xD и компијутерот ми е од 2008 (комедие). Па колку толку...
   
 9. батеМаче

  батеМаче Човек

  Член од:
  3 декември 2008
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  181
  Мојот е од 2011та не дека е е нешто чудо од компјутер ама време се нема
   
 10. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  373
  Допаѓања:
  989
  Еее твојот компијутер е вселенска станица за мојот xD ама да....повеќе обврски помалку слободно време.
   
 11. Smert

  Smert

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  4.880
  Допаѓања:
  4.974
  The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, Xenoblade Chronicles 3D
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  16.209
  Допаѓања:
  32.257
  Its time to kickass and chew bubble gum... im all out of gum

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На teneke, Kornet и kamion203 им се допаѓа ова.
 13. * BUDALA *

  * BUDALA *

  Член од:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  52
  Играм Generals zero hour ,па сакам да прашам како да направам да имам додатни оружја одноосно авиони и мапи ??
  Благодарам
   
 14. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  373
  Допаѓања:
  989
  Брат, не ти е добро формулирано прашањево.

  Мислиш авиони како помошни оружја, од време на време што можеш да ги активираш?
  Дека бомбардерите (зависно со кој генерал играш) може да се користат како помошно оружје. Да ги отклучиш од листата каде што се трите ѕвезди (долу десно).
  А ако сакаш авиони со минимална сила си градиш аеродроми.
  Ова за "мапи" не те разбирам што сакаш да кажеш...
   
 15. Атеистот

  Атеистот

  Член од:
  27 април 2013
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  95
  Dead Rising 4,
  White Day -labyrinth named school(First person horror),
  Don't knock twice(First person horror)
   

Сподели преку: