Што играте во моментов

Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Aegis of Earth: Protonovus Assault на пс3, tower defense игра прилично забавна игра со многу градење и упградирање на многу згради, има аниме стилл на приказна и ликови, се на се супер игриче.

Afro Samurai (2009) на пс3, видео игра според анимето кое го има истиот наслов, прилично крвава има елементи како музиката и други работи со спагетти вестерн меетс аниме меетс рап музика, играва ја гледам како некаква верзија на квентин тарантино, има многу хак анд слаш со платформерски елементи а ла принц оф персиа само не е толку добро искористено тој елемент ама сепак доста забавно игриче знае да биде на моменти тешка играва ама мислам дека тежината само додава во целовкупното искуство.

50 cent bulletproof на пс2, играва е трето лице пуцачина со спора камера нишанењето беше катастрофа има некои потези како брутално мелее, приказната е нормална акциска игра, се на се играва не е лоша ама не е ни којзнае што.

50 cent blood in the sand на пс3, поинтересна игра од претходниот дел има позабавен дел во гејмплеј, има дривинг мисии итд. приказната не е многу поинтересна од првиот дел ама пак поинтересна е играва во целост, не е тешка играта и за нијанса е пократка од првиот дел, така да не е лоша играва.

Abyss Odyssey на пс3, side scroller игра со рпг елементи, дефинитивно не ми беше лесна играва ама прилично забавна игра ми беше, со интересни елементи и да се одклучуваат ликови за време на играњето, дефинитиво ми се допадна играва.

After Burner Climax на пс3, аркадна пуцачина со авиони, играва има неормално брзо возење многу забавна ама и претерано кратка може да се сврти за помалку од 30 минути, многу добра игра.

American pool на пс1, забавен билијард ама многу краток, ми се допадна играва.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
air conflicts secret wars на пс3, забавна пуцачина со авиони има интересна приказна, ми се допадна играва.

air conflicts pacific carriers на пс3, нешто послаба игра од претходниот дел, ама според мене подобро изгледа од првиот дел, не е лоша играта.

air conflicts vietnam на пс3, најслаба игра од овој серијал има некои нови работи како хеликоптерите, има некоја приказна која малку ми се допадна ама сепак послаба игра од претходните две, има зафркнат хандлинг на хеликоптерите, гејмплејот после одредено време станува досаден, така да не ми се допадна играта.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
GBA или PC emulator?
ГБА, имам едно кинеско конзолче и на него има милион игри, ГБА, од флиперите МАМЕ 32 и сл.[DOUBLEPOST=1488407617][/DOUBLEPOST]
Aegis of Earth: Protonovus Assault на пс3, tower defense игра прилично забавна игра со многу градење и упградирање на многу згради, има аниме стилл на приказна и ликови, се на се супер игриче.

Afro Samurai (2009) на пс3, видео игра според анимето кое го има истиот наслов, прилично крвава има елементи како музиката и други работи со спагетти вестерн меетс аниме меетс рап музика, играва ја гледам како некаква верзија на квентин тарантино, има многу хак анд слаш со платформерски елементи а ла принц оф персиа само не е толку добро искористено тој елемент ама сепак доста забавно игриче знае да биде на моменти тешка играва ама мислам дека тежината само додава во целовкупното искуство.

50 cent bulletproof на пс2, играва е трето лице пуцачина со спора камера нишанењето беше катастрофа има некои потези како брутално мелее, приказната е нормална акциска игра, се на се играва не е лоша ама не е ни којзнае што.

50 cent blood in the sand на пс3, поинтересна игра од претходниот дел има позабавен дел во гејмплеј, има дривинг мисии итд. приказната не е многу поинтересна од првиот дел ама пак поинтересна е играва во целост, не е тешка играта и за нијанса е пократка од првиот дел, така да не е лоша играва.

Abyss Odyssey на пс3, side scroller игра со рпг елементи, дефинитивно не ми беше лесна играва ама прилично забавна игра ми беше, со интересни елементи и да се одклучуваат ликови за време на играњето, дефинитиво ми се допадна играва.

After Burner Climax на пс3, аркадна пуцачина со авиони, играва има неормално брзо возење многу забавна ама и претерано кратка може да се сврти за помалку од 30 минути, многу добра игра.

American pool на пс1, забавен билијард ама многу краток, ми се допадна играва.
За тауер дифенс играј ја Bloons Tower Defense 5, а замена на After Burner Climax пукај Galaxy on fire, многу добра игра.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
супер, ќе ги проверам дефинитивно, ама моментално се забавувам со пс2 и пс3 игри, гледам што нудат.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Момци еден совет каде да го најдам ова GBA emulatorot (го гуглав многу опции ми излегоа) и дали емулира само нинтендо игри или и други? Благодарности
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
смеам да предложам нешто? спушти ромстатион ги има скоро сите емулатори во едно програмче, би требало гејмбој емулаторот да го има инсталиран кога ќе го инсталираш програмчето.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Uncharted 4 na ps4.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
all-star baseball 2002,all-star baseball 2003, all-star baseball 2004, all-star baseball 2005, на пс2, спорт игри кои не се лоши ама не се којзнае што, има многу работи за правење.

Alpine racer 3 на пс2, забавна игра со скијање на моменти знае да биде многу брза, ама за жал е гола коска играва, не е лоша ама може да биде подобра.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ми треба партнер за дуо во PlayerUnknown''s Battlegrounds.

Вчера земав бета клуч и играва е солидна, фали оптимизација и некои фиксови ама генерално гледано во иднина ќе биде топ игра за battleroyale жанрот.
На 23 март излага на Стим и ќе кошта околку 30 евра, јас ја зимам обавезно, ако некој друг сака да игра дуо а нема со кој, аднете ме на стим.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
American Mcgee's Alice на пц, Alice Madness Returns на пс3, готска авантура според приказната алис ин wондерланд, прилично језиво е прикажана играва, ама исто така и прилично забавна игра, хак енд слаш авантура.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom