Што играте во моментов

Член од
29 март 2013
Мислења
4.494
Поени од реакции
4.324


Прво едното па другото :D
Последново DLC највероватно ќе биди потешко од кое било DLC досега излезено.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
alien breed impact na пс3, alien breed assault на пц, alien breed descent на пс3, сите три дела ја раскажуваат целата приказна, ова е всушност една игра поделена на три дела, има гејмплеј како диабло, само со пукање, забавно игриче.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Mass Effect Andromeda ја утепав од играње задњиве неколку дена. Ја хејтаа многу али мене ми е интересна.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Aliens vs Predator (2010), (ps3), Aliens:Colonial Marines (2013), (ps3) и Alien: Isolation (2014), (ps3), добри игри во првата приказната е прикажана од различни аспекти, т.е. различни кампањи, секој гејмплеј е различен и различно се пристапува на играта, има интересни оружја од страна на предатор, втората игра ми се допаднаа неколку делови имаше некаква приказна ама беше онака, има надградување на оружјата, иако мислам дека можеле да го подобрат тој елемент и ми се допадна што барем за мене на моменти беше предизвикувачка, така да ми се допадна играта, третата игра мислам дека е најдобра игра од сите овие игри првенствено бидејки целата атмосфера е напната, фокусот е распространет не ти е единствен непријател алиенот туку и луѓето и андроидите, целава игра ја сфаќам како стелт авантуристички гејмплеј со неколку шутер елементи иако главен фокус е стелтот и ајтеми кои може да ги крафташ, од почеток до крај бев возбуден додека ја играв играва, одлична игра.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
2010 fifa world cup south africa [пс3], забавно игриче дефинитивно класично за ворлд куп игрите.

alone in the dark inferno [ps3], хорор акциска авантура,игра која воопшто не е хорор, туку е повеќе акциска авантура, има некои елементи кои се слични со алан wаке не се исти, место светлина со оган се убиваат непријателите, има ајтеми што се комбинираат што ми се допаѓа, има неколку елементи со коли и делумно опен ворлд елемент ама не баш, има неколку моменти во играта каде што е могу тешко само ради тоа што се лоши контролите, причата е таа не е ништо посебно, ми се допадна причата ама не којзнае колку, ми се допадна играва.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
alpha protocol на пс3, пуцачка игра со стелт механика, рпг елементи има како скилови, која класа можеш да избереш, одредени избори влијаат на играта, има средна тежина, ми се допадна играва.

Anomaly Warzone Earth на пс3, реверс товер дефенсе со средна тежина и се надградуваат единици, ми се допадна играта.

AquaPazza: AquaPlus Dream Match на пс3,
2д тепачина со минимална прича, онака лајтерска игра, ми се допадна играва прилично лесно се прават потези и специјални потези.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Fallout Shelter и Warhammer 40k Freeblade. (mobile games)

Ми цркна компијутерот :(:(:(:(
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Нели? xD Нема врска, секако беше за мењавање, ептен стар беше.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
13
Lich king na warmane

Sent from my HTC_M9e using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom