Што играте во моментов

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Don't Starve Together ја купив скоро на Стим и ја тераме со едно другарче. Што да кажам за играта освен дека дечкиве од клеј се цареви играва е како скроена за мене, можам со саати да ја играм. Ја играв и оригиналната што е сингл ама ова со друштво нема крај :)
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Big Nose The Caveman на нес емулатор, платформерско игриче со едо оружје, прилично лесна игра што е несвојствено за нинтендо игри.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Забегуем со Witcher 3,пишуем скрипти као полесно да ти тепам чудовиштата.Наместо bestiary сум напишал bestiality :facepalm: кој ти курац човече...
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
http://store.steampowered.com/app/305620/
The Long Dark
The Long Dark is a thoughtful, exploration-survival experience that challenges solo players to think for themselves as they explore an expansive frozen wilderness in the aftermath of a geomagnetic disaster. There are no zombies -- only you, the cold, and all the threats Mother Nature can muster.
играта е баш погодена за овој период
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Final Fantasy XV периодов. Совршенство! :love:
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
007 Legends (2012) на пс3, не знам зошто има толку ниска оцена, мене ми се допадна играва, играва е прво лице фпс со сегменти на боксирање, единствеа лоша работа е тоа што е кратка играва.

007: Quantum of Solace (2008) на пс3, прво лице фпс со моменти на трето лице, забавно игриче.

2014 FIFA World Cup Brazil (2014) на пс3, забавно фудбалче малку лесно ама пак забавно.

James Bond 007: Blood Stone (2010) на пс3, трето лице фпс со супер акциони моменти, забавна игра.

goldeneye reloaded, на пс3, игра според филмот пуцачина во прво лице, забавно игриче.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Ace Combat: Assault Horizon, na ps3, малку поразлично од претходните делови, во оваа игра играш со авиони хеликоптери, дронови итд. ми се допадна приказната што е класична за ace combat а и гејмплејот ми се допадна, се на се играта ми се допадна.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
^Мора да оставиш детали за кредитна картичка/Пејпал и ако го заборавиш да го деактивираш ќе те делнат за еден месец или цела година зависи како ќе наместиш
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Пред десетина дена Witcher 3 повторно одпочеток, првиот пат не ја завршив, сега со нова графичка, со неколку одлични модови, уживам (y)
Најдобро нешто во последниве неколку години што сум го изиграл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom