Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
HaRdToGeT напиша:
Vaka sega, da si iskazam moe mislenje za "muvacici". Niv im fali neshto vo glavata, ednostavno nekoj se muvaat radi sex nekoj radi slava, Cesto kazuvaat gi vrtam 5 mina na mal prst a ednostavno tie pojma nemaat, a koj kogo vrti i koj ima poveke korist od toa? Edna sliucka koja sum ja doziveal. Tipka od beograd doaga na gosti kaj eden drugar, bratrucedka mu bila. I tipkava ednostavno slobodna za muabetCe opushtena shto na prv pogled ne e cudno nishto ... ali jako zgodna pred se taka da ednostavnbo napravivme drushtovoto natprevar koj ke ja dobie, i si ja probuvam shansata vrtam muabece so nea i taa mi vika "primetiv deka ste zaletani po mene ali ednostavno sakam da ti kazam deka mi se dopagash no ne sakam nikoj od drugite da bide povreden pa zatoa sakam vrskata megu nas dodeka sum tuka da bide tajna i ednostavno bez obvrski" dodeka e tuka tuka e koga ke zamine cao tuti. I mene mi odgovarashe toa vprocem i na kogo ne bi.. zgodna tipka plus dostapna vo sekoe vreme za seks bez obvrski .... son. i pomina vremeto dodeka beshe tuka dojde den si zamina... po nekoe vreme se otvorivme taka i si kazavme makite okolu toa celo drushtvo .. tipkata go kazala istiot muabet na sekoj od nas 4rica. i bila so sekoj od nas. Prashanjeto mi e ... Koj kogo iskoristi ?
Она вас,во нејзините очи,вие нејзе во вашите.Од страна гледано она вас:smir:
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
leandra напиша:
Она вас,во нејзините очи,вие нејзе во вашите.Од страна гледано она вас:smir:
Delumno bi se soglasil so tebe, no kakva e taa licnost na koja site i se dopagaat i moze da legne so sekoj eden od nas ... Muvacica li e ... kurva li e ? :toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
HaRdToGeT напиша:
Delumno bi se soglasil so tebe, no kakva e taa licnost na koja site i se dopagaat i moze da legne so sekoj eden od nas ... Muvacica li e ... kurva li e ? :toe:
Мувачица е,бидејќи Она сакала да легне со сите вас без обврски и да не се замара со никој посебно.Курва е жена на која треба да и платите за да легне со вас.Барем тие поими се разграничуваат:smir:
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
leandra напиша:
Мувачица е,бидејќи Она сакала да легне со сите вас без обврски и да не се замара со никој посебно.Курва е жена на која треба да и платите за да легне со вас.Барем тие поими се разграничуваат:smir:
Ne! Kurva e onaa koja legnuva so sekoj eden, a tie shto treba da im se plati za da legnat tie se "biznismenki" prostitutki i nemaat drug izlez za egzistencija osven da naplakaat za seks. Barem jas taka gi razgranicuvam tie poimi :smir: A muvacica ti e devojka so goolem problem vo glavata, ima mnogu iminja i sama sebesi se narekuva kako taa saka, a vsushnost e lesna devojka i jako popularna, lokalno barem :) Negativno se razbira. Kolku shto mozev da primetam site razlicno gledaat na poimot muvacica, nekoj ja narekuvaat kurva, nekoj sponzorusha itn itn. i tie se site tie iminja koi go ima no vsushnost zaslusuva samo edno "easy girl" - moe mislenje :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Вие сте бре тотално луди. Темава треба да има два или три поста максимум и да оди под клуч. Мувачица, или девојка која го прави она што сака да го прави, ги има сите квалитети кои ги има онаа која е ”девојка”, само што подобро знае што сака во моментот. Сами си правите проблеми и предрасуди и после се жалите како не ви чини животот и како другите се однесуваат кон вас. Тие кои ги сакале сите биле курви??? Ја ”КурВ” сум? И ја ги сакам сите. Бог да чува :pop: Пикнете глава под ладна вода... мување, бакнување, секс, u name it... е задоволство на двата пола, а не обврска. Дури и дечко-девојка односот е задоволство. Бракот, исто така. А тие се темелат на долго ”мување” помеѓу два партнери. Како ќе си ја одредите врската да ви биде тоа е ваш проблем.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
2
ЦРВЕНОКОСА напиша:
ТИ ДА ПОНУДИШ НЕШТО ТАКА ПОГОЛЕМО, ИМАШ??????????????
знаеш мерењето викаат било споредбена величина, па ваљда зависи од тоа каква(колку) мувачица си била, драга моја!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
HaRdToGeT напиша:
Ne! Kurva e onaa koja legnuva so sekoj eden, a tie shto treba da im se plati za da legnat tie se "biznismenki" prostitutki i nemaat drug izlez za egzistencija osven da naplakaat za seks. Barem jas taka gi razgranicuvam tie poimi :smir: A muvacica ti e devojka so goolem problem vo glavata, ima mnogu iminja i sama sebesi se narekuva kako taa saka, a vsushnost e lesna devojka i jako popularna, lokalno barem :) Negativno se razbira. Kolku shto mozev da primetam site razlicno gledaat na poimot muvacica, nekoj ja narekuvaat kurva, nekoj sponzorusha itn itn. i tie se site tie iminja koi go ima no vsushnost zaslusuva samo edno "easy girl" - moe mislenje :smir:
Според оваа дефиниција за мувачица,сите жени кои барем еднаш се измувале со некој без обврски се курви (секоја чест за оние што ниту еднаш не се измувале,јас не сум во тие:helou: )или лесни девојки како што следи подоле во дефиницијата.А сите мажи што се измувале до сега се машки курви или лесни за заведување.
Не е потребна оваа дефиниција и како што и кажа Виктор аман од предрасудите и осудувањата.Сакала и го направила тоа,кој има право да и суди,кога нема да сака ќе си најде некој за врска(немој да мислиш дека неможе,може во секое време,само не сака:smir: )
И да ќе заборавев,нема она проблем во главата,нејзе и е убаво да не ја мислите.
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
HaRdToGeT напиша:
Ne! Kurva e onaa koja legnuva so sekoj eden, a tie shto treba da im se plati za da legnat tie se "biznismenki" prostitutki i nemaat drug izlez za egzistencija osven da naplakaat za seks. Barem jas taka gi razgranicuvam tie poimi :smir: A muvacica ti e devojka so goolem problem vo glavata, ima mnogu iminja i sama sebesi se narekuva kako taa saka, a vsushnost e lesna devojka i jako popularna, lokalno barem :) Negativno se razbira. Kolku shto mozev da primetam site razlicno gledaat na poimot muvacica, nekoj ja narekuvaat kurva, nekoj sponzorusha itn itn. i tie se site tie iminja koi go ima no vsushnost zaslusuva samo edno "easy girl" - moe mislenje :smir:
Easy girl!? Аман веќе од вакви застарени балканштини! До кога со вакви мисли? Зошто е лесна, зошто си го прави кефот или зошто ти и многу како тебе не можете да ја имате, па полесно е да и се залепи етикета, него да и се каже дека и е супер? Си тера она како и чини, сама си прави избор и си го живее животот. Никој нема право никого да суди , ниту да оправдува.
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
ДА ВИ КАЖАМ НА СИТЕ ДЕКА...

ТЕМАВА МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ ДО БЕСКОНЕЧНОСТ,АМА НЕМА ДА ЗАВРШИ ЗОШТО СЕКОГАШ КЕ ИМА ДЕВОЈКИ КОИ ЗНААТ ШТО САКААТ И ЗНААТ ШТО ПРАВАТ И ОД ДРГУГА СТРАНА МАШКИ КОИ АКО БИДАТ ОДБИЕНИ ЌЕ ШИРАТ МУАБЕТИ ВО СМИСЛА ДЕМЕК ТАА КУРВА,БИЛА СО ОВОЈ,ОНОЈ.............А КЕ ИМА И ЖЕНСКИ КОИ ОД ПУСТА ЉУБОМОРА НЕ ЗНААТ ШТО ДА КАЖАТ ЗА ПОУБАВИТЕ ОД НИВ ПА ЛАДАТ БУРЕК....
А МУВАЧИЦА Е ЕПТЕН ПОРАЗЛИЧНО ОД КУРВА ИЛИ СПОНЗОРУША!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! И ЗАТОА НЕ МЕШАЈТЕ БАБИ И ЖАБИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:nenene: :nenene: :nenene:

[аман исклучи капс лок!]
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?
Желба за врска, претпоставувам. Не сакаат врзување, обврска во моментот, па се задоволуваат само со дружба за една ноќ. Не знам што гледате курвинско во тоа, ама добро, не е првпат да застраниме на некоја тема.
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
leandra напиша:
Според оваа дефиниција за мувачица,сите жени кои барем еднаш се измувале со некој без обврски се курви (секоја чест за оние што ниту еднаш не се измувале,јас не сум во тие:helou: )или лесни девојки како што следи подоле во дефиницијата.А сите мажи што се измувале до сега се машки курви или лесни за заведување.
Не е потребна оваа дефиниција и како што и кажа Виктор аман од предрасудите и осудувањата.Сакала и го направила тоа,кој има право да и суди,кога нема да сака ќе си најде некој за врска(немој да мислиш дека неможе,може во секое време,само не сака:smir: )
И да ќе заборавев,нема она проблем во главата,нејзе и е убаво да не ја мислите.
Dobro ajde se sogalsuvam so tebe :)
I agree ... :smir:

ednagood напиша:
Easy girl!? Аман веќе од вакви застарени балканштини! До кога со вакви мисли? Зошто е лесна, зошто си го прави кефот или зошто ти и многу како тебе не можете да ја имате, па полесно е да и се залепи етикета, него да и се каже дека и е супер? Си тера она како и чини, сама си прави избор и си го живее животот. Никој нема право никого да суди , ниту да оправдува.
Patem i na tebe da ti se iznadam sea :) Zoshto zastareni ? Taa si go tera keifot, ubavo i e i ne go osporuvam toa. No utre da dojde red devojka da ti bide bi ja prifatila (stavi se vo druga uloga) ?:zlo:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
HaRdToGeT напиша:
Patem i na tebe da ti se iznadam sea :) Zoshto zastareni ? Taa si go tera keifot, ubavo i e i ne go osporuvam toa. No utre da dojde red devojka da ti bide bi ja prifatila (stavi se vo druga uloga) ?:zlo:
Секако дека би ја прифатила, барем знае што сака и не ми глуми невинашце. Нема да се мава по гради со својата наводна непромискуитетност и да се размавтува со тоа дека си и втор или не дај боже трет :helou:.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
HaRdToGeT напиша:
Patem i na tebe da ti se iznadam sea :) Zoshto zastareni ? Taa si go tera keifot, ubavo i e i ne go osporuvam toa. No utre da dojde red devojka da ti bide bi ja prifatila (stavi se vo druga uloga) ?:zlo:
Да, ја би ја прифатил... каков глуп муабет беше тоа... “којзнае колку ги примила...“ Сељачки муабет до коска... :zid:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
HaRdToGeT напиша:
Patem i na tebe da ti se iznadam sea :) Zoshto zastareni ? Taa si go tera keifot, ubavo i e i ne go osporuvam toa. No utre da dojde red devojka da ti bide bi ja prifatila (stavi se vo druga uloga) ?:zlo:
Дали убаво те сфатив?
сакаш да ми кажеш дека никогаш не си идел со некоја со која претходно се имаш мувано?
Ако така гледаш на работите никогаш нема девојка да фатиш,зашто ако не си ја смувал ти,некој претходно сигурно веќе го направил тоа!
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Temava celi 11 strani:) Chitam i ne mi se veruva. Pa toa spomenuvanje kurvi, kalashturi i se so red.... Gluposti!!
Muvanje- ti se sakas da se izlapash i izdrapash so nekoj/a bez nikakva obvrska da se chuete ili vidite povtorno. i kraj. Muvanje moze da donese i vrska, moze da donese i seriozna vrska. Ne gleam losho, se dodeka e vo normalni granici.
Muvanje od fazonot, sekoja nok sakam drug jazik da probam- :nenene: se ostanato.... teraj kako ti e volja. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom