Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
RealGirL напиша:
Дали убаво те сфатив?
сакаш да ми кажеш дека никогаш не си идел со некоја со која претходно се имаш мувано?
Ако така гледаш на работите никогаш нема девојка да фатиш,зашто ако не си ја смувал ти,некој претходно сигурно веќе го направил тоа!
Da sum odel NE, ali sum bil cisto radi sex ... kratko jasno , nit sum odel nit ke odam so nekoja takva ..........
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
HaRdToGeT напиша:
Da sum odel NE, ali sum bil cisto radi sex ... kratko jasno , nit sum odel nit ke odam so nekoja takva ..........
Дечко, подобро да имаш многу пари во животот, бидејќи вистинско задоволство од девојка тешко да ќе видиш... А ако се случи некоја да те сака... знај уште од сега дека нема грам мозок...
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
Викторгг напиша:
Дечко, подобро да имаш многу пари во животот, бидејќи вистинско задоволство од девојка тешко да ќе видиш... А ако се случи некоја да те сака... знај уште од сега дека нема грам мозок...
Radi tvoe dobro poblago ke go protolkuvam ova .. ali nema veze :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Па нормално дека и фали мозок.Што очекува од врска за една вечер (да не случајно пари...упс...тоа ја пртави нешто друго а не "мувачица" ) Не знам секогаш ми биле чудни ваквите девојки
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
marija aleksova напиша:
Па нормално дека и фали мозок.Што очекува од врска за една вечер (да не случајно пари...упс...тоа ја пртави нешто друго а не "мувачица" ) Не знам секогаш ми биле чудни ваквите девојки
Toa sakam i jas da kazam no izgleda mnogu pogresho bev svaten :) A predhodno pre prashuvaat dali imam odeno so takva i dadov konkreten odgvor NE, i shto ima tuka cudno ... konkreten zaklucok za toa deka im fali neshto na tie devojki e samata tema .. "shto e toa shto go nemaat muvacicite za da bidat necii devojki?" odgovor : MOZOK ! ama izgleda mnogu zabegaa od temta taka da ....
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
marija aleksova напиша:
Па нормално дека и фали мозок.Што очекува од врска за една вечер (да не случајно пари...упс...тоа ја пртави нешто друго а не "мувачица" ) Не знам секогаш ми биле чудни ваквите девојки
Зошто мешаш мувачици и спонзоруши/ку*ви?

Не си помислила дека можеби едноставно не сакаат обврска?Тоа да не ги прави развратни случајно?
Плус,сите барем еднаш во животот сме се „мувале“.Сигурна сум дека ни ти не си изградила врска со секој што ти се допаѓа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
marija aleksova напиша:
Па нормално дека и фали мозок.Што очекува од врска за една вечер
Јас мислам дека треба да имаш повеќе мозок,за да успееш да го одведеш некој со себе,а при тоа тој да има врска со друга или пак и со неа да е излезен таа вечер и при тоа да е заљубен во неа и бла бла натаму.
Она ништо не очекува од мувањето за една вечер,ако сакала врска ќе преземела други чекори.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
marija aleksova напиша:
Па нормално дека и фали мозок.Што очекува од врска за една вечер (да не случајно пари...упс...тоа ја пртави нешто друго а не "мувачица" ) Не знам секогаш ми биле чудни ваквите девојки
Овој дел не го разбрав?
Каква е таа врска за една вечер?:toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Сигурна сум дека ни ти не си изградила врска со секој што ти се допаѓа.
баш напротиов среќно сум мажено со оној со кој претходно бев во три годишна врска и сега сме веќе заедно седум години и имаме 2 и пол годишен син
 

Izmrznan_Zajak

I spank Bunnies
Член од
28 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
1
Ne znam so se tii konfuzii...temata e nogo jasna,muvacicite obi4no se fakat samo zaradi zadovolstvo,nisto poveke,a deka poretko se fakat istite kako devojki,pri4inata e samata pomisla na maskoto deka so nea moze vo sekoe vreme da si prai keef,a da si fate nekoja devojka sto ke ja saka:smir:
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ima tipovi so nejkat vrski si sakaat samo zabava i lud provod takov im e periodot i sakaat samo nekoja za edna vecer a ima i nekoj so ne preferiraat muvanje tuku sakaat ozbilni vrski,ili i ne tolku ozbilni vrski tuku samo vrska da e filmot:)i ne deka nekoja ne zasluzuva da bide ili nemoze da bide so nekoj u vrska ako se muva samo so nego,samiot cin so se smuvala so tipot e dobar zoso ako voopsto ne mu se svigala tipkata nemalo on niso da naprai so nea...
p.s ako me sfativte ke mi bide milo:):):)
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
marija aleksova напиша:
Па нормално дека и фали мозок.Што очекува од врска за една вечер (да не случајно пари...упс...тоа ја пртави нешто друго а не "мувачица" ) Не знам секогаш ми биле чудни ваквите девојки
Таа не очекува ништо, едноставно ужива во моментот, не сака обврски и врски. :toe:И далеку од тоа дека нема мозок, баш напротив. Ама го користи на начин кој на неа и договара, подалеку од сите предрасуди, наметнати правила и ставови. А, ако тебе таа ти е чудна, сигурно си и ти на неа.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
muvacici - devojki koj sakaat da uzivaat vo zadovolstvo na momenti
devojki - devojki koj sakaat da uzivaat vo zadovolstvoto na podolg vremenski period ( tuka spagaat emocii .custva..ljubov vnimanie griza itn ).
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
marija aleksova напиша:
Па нормално дека и фали мозок.Што очекува од врска за една вечер (да не случајно пари...упс...тоа ја пртави нешто друго а не "мувачица" ) Не знам секогаш ми биле чудни ваквите девојки
Ама не да сум сигурна туку и главата ја сечам на тоа дека и ти БАРЕМ еднаш во животот се имаш смувано со некого. Ти и самата се навредуваш себеси.
Или погрешно го имаш сватено значењето на мувачица.
Баш ме интересира кој што мисли што е тоа мувачица?

SCORPIO__20 напиша:
muvacici - devojki koj sakaat da uzivaat vo zadovolstvo na momenti
devojki - devojki koj sakaat da uzivaat vo zadovolstvoto na podolg vremenski period ( tuka spagaat emocii .custva..ljubov vnimanie griza itn ).
Делумно точно но......
Мувачици и девојки се едно исто само што во различни моменти се нарекуваат различно. Секоја девојка била барем еднаш во животот мувачица. Значи секоја девојка што поседува чуства итн барем еднаш во животот сакала да ужива во задоволството на моменти.
Ти и самиот напиша мувачици се девојки И девојки се девојки.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
zafrknata напиша:
Делумно точно но......
Мувачици и девојки се едно исто само што во различни моменти се нарекуваат различно. Секоја девојка била барем еднаш во животот мувачица. Значи секоја девојка што поседува чуства итн барем еднаш во животот сакала да ужива во задоволството на моменти.
Ти и самиот напиша мувачици се девојки И девојки се девојки.
zaklucok od gore navedenoto:
muvacica e devojka koja vo momentot e zrtva na zadovolstvoto:pos:

e i nesto drugo sakav da kazam....a toa e ...pa dobro be devojcinja do koga sami ke si davate epiteti a posle drugite ke vi bidat krivi za toa kako ve narekuvaat ?!:tapp::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom