Што ви недостига од детството?

Ф

Фил Ајви

Гостин
Сакам да се врати времето кога гледав Дигимон и кога правев финти си цел да бидам како Санџоку, и ми недостигаат прошетките со тета по продавници за играчки...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Што кога ќе седнам на стол неможам да си ги нишам нозете:nesum:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Фудбалот што го игравме во маало на стативи од камења,мижничките(криенки),комити и џандари популарната игра, крадењето праски,ѕанѕарлии(кајсии) по дворови.. и др нешта. Ах да се врати тоа времееее:vozbud::vozbud:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Недостасуваат малите безначајни нешта, на кои толку се радував, а сега не ги ни забележувам.
Ми фалат веќе заборавените другарчиња. Брканица, жмурка (мижитатара), долга магарица, флипери.
Опстанок, штрумпфови, мечето Ушко...
Ми се чини дека порано и појќе снег паѓаше.
Ми недостасуваат здравите, ведри, млади лица кои сега се заменети со несреќни, поѕверени, изморени маски.
А за некои прекрасни луѓе кои згаснаа дури бев дете и да не зборувам.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Се, едноставно се. Ми се плаче кога ќе сватам дека стареам, а имам само 16 години. Shit
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Mnogu raboti mi nedostasuvaat od detstvoto..Mi nedostasuva bezgriznosta i ako nesto zataskam znaev deka mama i tato ke go popravat,ne deka sega ne e taka no sepak nemozam za se da se potpram na niv,ako pravam taka sto ke postignam i kako ke presperiram vo zivotot.Ednostavno detstvoto e mnogu kratko,i zasekogas ostanuva vo nas kako najubav i najsladok spomen koj sekogas ke ni nedostiga..
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
многу работи ми недостигаат, но една најмногу - БЕЗГРИЖНОСТА!!!
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Ова дефинитивно е најдобрата тема, која би излажам ако кажам дека ме остави рамнодушен. Дефинитивно детството ме потсеќа како кај некој погоре што кажаа. Старото маало многу ми недостига, играње фудбал, сервис, жмурка(по можност на топка, ако тој што имаше фудбал се праеше курназ и лажеше дека му е кај баба му), џамлии на ќар, поготово на сликици за време на светско или европско првенство, па мајка ти ти прави сендвич и ти го џитка од тераса, ах тие денови не се забораваат ни по доживеан мозочен удар. По некогаш ми доаѓа и некоја солза за некои моменти, мада тешко пуштам солзи. Се во свое време си е интересно ко ќе видиш.
И јас истото би го напишал ова :wink:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Не размислувањето многу за последиците и тоа што немав страв од ништо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom