Што ви е најчудно во сонот?

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Мене секогаш ми се остваруваат соништата и стварно ептен морбидна работа е тоа. Еден другар ми кажуваше имал читано во некоја книга дека нашиот мозок заедно со соновите биле поврзани со Универзумот... Па сега, не знам ова колку е вистина...
 
Член од
9 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
0
deza vu e ona sto go imas sonuvano na pr muzej i potoa go vidis i ete toa ti e deza vu zaboravis na sonot i potoa ti teknuva a da sonuvas nesto i utredenta da se sluci toa a ti znaes deka si go sonuval na pr sabajleto mu go rraskazuvas na nekoj sonot i potoa popladneto se slucuva isto kako na sonot

i na mene mi e strav postojano mi se slucuva toa sonuvam i potoa se slucuva istoto sto i na sonot

no dali ima nekoj odgovor??

дежа ву значи веќе видено, значи пример постов претходно некаде си го видел и сега пак го гледаш и познато ти е од некаде, ме капиш?

така и во сонот, си видел нешто и потоа се случила таа работа - дежа ву.
epa da poznato no kako moze da bide deza vu koga na pr ti si sonuval deka denes ke pregazat nekoe devojce na patot i stvarno utredenta pregazuvaat devojce jas mislam deka ova ne bas za da se manifestira kako "deja vu"

cinciri напиша:
deza vu e ona sto go imas sonuvano na pr muzej i potoa go vidis i ete toa ti e deza vu zaboravis na sonot i potoa ti teknuva a da sonuvas nesto i utredenta da se sluci toa a ti znaes deka si go sonuval na pr sabajleto mu go rraskazuvas na nekoj sonot i potoa popladneto se slucuva isto kako na sonot

i na mene mi e strav postojano mi se slucuva toa sonuvam i potoa se slucuva istoto sto i na sonot

no dali ima nekoj odgovor??


epa da poznato no kako moze da bide deza vu koga na pr ti si sonuval deka denes ke pregazat nekoe devojce na patot i stvarno utredenta pregazuvaat devojce jas mislam deka ova ne bas za da se manifestira kako "deja vu"
i vo deza vu-to ti e poznato no ne ti teknuva od deka a na jas znam deka sum sonuvala i se slucuva toa

kako ke go manfestiras ova?????kako ke go nareces?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Абе ова соновиве се страшна работа. Има нешто паранормално во нив, бухахаха scary :D Ама најѕверски е кога сонувам како професорката ми дава тест и во него кец, и другиот ден на школо, пак кец, хахаха (а се случило и спротивно, 5 да имам).
 

mala 16

mala
Член од
16 април 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
па ништо страшно ја се навикнав веќе:pos2:. Пошто сонував и за баба ми и за дедо ми дека ќе починат и после една недела стварно починаа. Сега најново за братучетка ми дека ќе се мажи. Свашта се дешава. Читав у психологијата на брат ми дека уствари соновите се потсвеста но сто подвест ќе беше тоа да знаеш што ќе ти се случи?! Необјасниви работи...:nesum:
 
S

stereo m'c

Гостин
не сум сонувал такво нешто. имам сонувано работи кој се случувале во сонот но потоа се случиле во мојот живот и тоа потполно како што сум ги сонувал до најмалото детал....т.е дежа ву
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Па и не баш.
Можеби сум сонувала,ама и најчесто не се сеќавам на соништата така да...
Пропаднала работата.:toe:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Јас мислам дека имам читано негде или на дисковери гледано, дека не можи да сонуваш некој што го немаш видено дотогаш во животот.Сите што ги сонуваш ги имаш видено, макар и како мал и да не се сеќаваш, или на улица сосема случајно а не си обрнал внимание....колку е ова точно не знам.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Најчудно кога сонувам ми е кога се обидувам да трчам побрзо а трчам се поспоро и поспоро... :toe: чудно..
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Чудно ми е тоа што отпосле мислам дека било реалност и некои сонови после некое време ми се остваруваат.
:salut:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Чудно ми е кога на средина од сонувањето се прашувам: СОН е ова или ЈАВЕ? Кога по некое време се будам од убавиот сон, се разочарувам од реалноста која понекогаш е навистина сурова.
 

Wa_sa_ka_ha_ta

свежо офарбана
Член од
16 мај 2009
Мислења
72
Поени од реакции
5
Што во 90% ми се исполнуваат, посебно кога се работи за ноќни мори. Истотака што после чуден сон (што многу често ми се случува ) цел ден се напрегам да го протолкувам...
Моите дома само штом спомнам „Леле ноќеска пак сонував нешто„ одма регаираат бурно и имаат уплав..„пак ли..лелееееее...„:shok: и сите се препотени и исплашени и фаќаааааттт :salut:магла

е ај сега речи „не верувам во такви работи„
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
мирис, вкус не ми е јасно како чувствувам и гледам некои работи толку реално :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Вчера сонував како ме брка лав, а мислам и дека ме гризна малце:vozbud:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Најчуден ми е сонот во пијанството , незнам што се случило во реалноста а што во сонот. Бетономешалка во мојата глава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom