Што ви е најчудно во сонот?

Член од
2 мај 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Најчудно ми е тоа што некој кога ме брка во сон не можам да трчам...А се трудам и се трудам и се трудам аууу :(((
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
Да. Вчера сонвев геогравска карта на Македонија и денес проф. по географија ни донесе нова карта, на Македонија :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Бидејќи не сме способни да ја доловиме случката која ни се случува во сонот комплетно , сметам дека сите горенаведени случаи се Дежа Ву :):pipi:
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
Имаше за ова емисија на discovery и таму викаат дека 90% од лугето имаат видено работи кои веке ги виделе во сон.И понатаму викаат дека тоа не е мозно туку дека тоа е само цовецка илузија trye/fals фие одлуцете
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Retko sonuvam ama toa sto ke go sonam mnogu cesto se ostvaruva.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.199
Многу пати ми се прикажале слуки од иднината во сонот и се оствариле, ама сеа моментално се сеќавам само на една! Еднаш сонувам како дигам влечка од една скала.. И после една недела кај еден другар на скалите за да не се сопне некој, се наведнав да ја тргнам влечката.. и ми стана чудно од каде ми е позната таа "сцена".
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
Jas najcesto ne se sekavam na sonovite koi gi nosam
ednostavno gi zaboravam.
No mnogu pati mi se ima slucuvano, koa sum na nekoe mesto ili so nekoj,
mi doaga deka toa prethodno go imam praveno negde i mi stanuva mnogu cudno...Kako da znam kade ke mi rece da otideme ili shto da pravime....:toe:
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
to so zborvate e tocno sonot trae od 5 do 8 sekundi najmnogu a inace najcudno mi e ko ke sonvam deka nekoj me brka a jas se zatrcvam i pocnuvam da letam za da odam ponapred so letanjeto koristam potezi od plivanje ustvari kako da plivam vo vozduhot barem taka se sekavam od sonojte a so e najinteresno ne se razbudvam tuku sletvam :S a najmnogu se nerviram taman da zaspijam ke se sonam ili nesto i skokam vo krevetot

ima i luge mesecari pa kazvat deka mozele i na ograda od balkun da odat i nema da padnat dokolku nekoj ne gi razbudi a i jas ponekogas mesecaram,zborvam vo sonot i tn...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.686
Поени од реакции
11.077
Па ми се имаат случено многу такви работи, само што не знам дали е тоа баш она дежаву како на пример една најминимална работа што ќе ми се случи и ќе биде само момент, или па целава ствар ќе ми се издешава за одредено време..ваљда е исто, неам поима :)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Денес, сонував сон во сон, многу лошо...ме фати некоја параноја кога станав, и морав да се вратам во “реалноста“, се истуширав и гледав серија!
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
Најчудно во сонот ми е кога сонувам нешто а потоа точно тоа да ми се случи во реалниот живот.

Ми се има случувано тоа неколку пати.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Астрална проекција -надминување на физичките ограничувања на времето и просторот.
Дали негогаш сте помислиле да патувате на некое далечно место,да кажеме да ги откривате тајните на бескрајниот универзум?

Секој од нас посакувал понекогаш да знае Што се крие зад ѕвесдите да ја виде нашата планета од повисоко и да се чуди на неоткриените тајни на вселената.
Тоа е можно.Но како?
секој ден по печатените медиуми и по интернет страниците 'изникнуваат' нови содржини во врска со вонтелесното патување-астралната проекција.
што претставува астралната проекција?
За повекето од лугето астралната проекција е абсурд.Зошто?
па најверојатно затоа што го немаат искусено тоа.Оние кои имале искуство со вонтелесните патувања(јас лично сеуште немам но наскоро да) велат дека ние живееме во свет на илузии и дека не постои време!!! Дека тоа е само илузија!!??
Астралната проекција не претставува сон туку тоа поединецот може да го прави во чиста совесна состојба и без употреба на било каква дрога.
Како се одвива тој процес?

Секој што сака да го направи првиот чекор мора да биде смирен и доволно сконцентриран и да има голема волја.Но во овој пост нема да зборуваме за тоа туку ке навлеземе во срцевината на астралната проекција.
Индивидуата која се проектира на астрален план(астрален план-кога духот на индивидуата излегува од неговото тело и се проектира на друго место) буквално може да навлезе каде што сака,да поминува низ ѕидови и да совладува различни пречки да посетува други планети и сетотоа да го прави со брзина на светлината(299.772 км/с)и кога повторно ке се врати во неговото тело и кога ке погледне на часовникот ке види дека изминало само малку време за разлика од тоа што тој го поминал низ вселената.
Всушност ако поединецот патува далеку во просторот тој може да се врати назад во времето односно во минатото(ова се совпага со теоријата на Ајнштајн дека времето е како крива линија во која се спојуваат почетокот и крајот).
Исто така оние што се проектирале на астрален план велат дека нашето сфакање за времето и просторот е сеуште многу мало,дека ние живееме во паралелен универзум,каде што ние сме како мултидимензионални суштества.Од тука може да се поврзе и фактот дека не постои само тридимензионален простор туку повекедимензионален.Во свет на паралелен универзум некаде постојат копии од нас самите и ние кога дејствуваме овде на нашата планета тоа се случува и на некое дреуго место во вселената, во ист правец но во различна насока.

Превземено од http://creeper.blog.com.mk

Утре повеќе ако го интересира некој.

A ако влезе кај тебе во соба , за време на астрална проекција незнам што ќе се случи , но знам дека доколку се обиде да те разбуди може да стигне до шок и да починете на лице место....
Druze fala ti za toa sto go objasno za AP. I mene me interesirase toa. A zosto vikas deka naskoro ke mozes da go pravis toa? Ne te razbiram bas. Kako i da e fala ti.
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Jas najcesto ne se sekavam na sonovite koi gi nosam
ednostavno gi zaboravam.
No mnogu pati mi se ima slucuvano, koa sum na nekoe mesto ili so nekoj,
mi doaga deka toa prethodno go imam praveno negde i mi stanuva mnogu cudno...Kako da znam kade ke mi rece da otideme ili shto da pravime....:toe:

ima edna glupa strana, ali najdov neso korisno porano mnogu porano probuvav da vidam dali ke uspee bas pamtam togas koa porobuvav se sekavav dobro na sonovite... aj cek dis aut moze da ti proraboti ima i na google barav neso prviot link so mi go otvori eve go
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
И на мене ми стана интересно.

И на пример што ќе се случи ако во моментов на лебдењето некој влезе во твојата соба од твоето семејство ?
Mislam deka ke padnis vo koma ili odma vo toj moment ke umres.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom