Што ви е најчудно во сонот?

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Да!! пред една година сонував еден сон.. не е битно шо како се одвиваа настаните во сонот, зашто и не запамтив. единствено нешто што запамтив беше местото (како изгледаше и се тоа наоколу)...

после 3-4 месеци се случи да идам за прв пат на истото место од сонот. -за кое не ни знаев дека постои:toe:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Хмм... не верувам дека ми се прикажала, тоа повеќе би го нарекол коинциденција :)
Пред неколку години сонував цела недела земјотреси, рушевини пред да се случи еден поголем земјотрес во Скопје (околу 6 степени мислам дека беше).
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Дали во сонот сте сонувале луѓе кои подоцна во реалноста навистина сте ги запознале?

Сакам да знам дали вас ви се случило да сонувате човек(кој досега не сте го виделе) подоцна во реалниот живот да го запознаете? На пример сонувате дете кое досега не сте го виделе,а потоа во училиште или факултет доага од друг град и го запознавате? <----Ова беше пример!! :pipi:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Само еднаш ама тоа беше ептен многу одамна.
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Тоа не... ама сум сонувал цели настани кои подоцна се реализирале... еднаш цела лекција по историја ја иамв сонувано и наредниот ден кога раскажуваше наставничката и реков : Наставничке ние ја имаме работено оваа лекција :vozbud:
 

Никола АМО

Онисифор Мечкојад
Член од
2 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
33
Сонував едно девојче,али уште го немам видено!!Уште чекааааам!:)
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
jas mnogu retko sonuvam taka da ni najbliskite gi neam sonuvano pa ne nekoj izmislen Lik :)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Сонував едно бебенце како го штитам од една стара жена облечена во црно, после 2-3 дена седев на плажа со другарките и дотрча едно малечко до мене, истото, со црно виткано косиче и плави очиња, ме гушеше цело време, баба му и дедо му кажаа дека инаку не дозволувало некој непознат да го гушка.
Ептен бев зачудена...
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Кажи ја приказната Дафтие сакам да ја слушнам...
 
С

Спенсер

Гостин
хмммм,мене некои настани шо ми се случуваат,ми изгледаат познати,како да ми се случиле порано т.е. во сонот изгледа, многупати ми се има десено тоа,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom