Што ви е важно да има вашиот иден сопруг

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Добро еве ти едно Ferrari Ф430 кабриолет од мене:D

по автопати како пегла лежи...:D
Ова црното десно па и не ми личи како ферари, сигурно е мерцедес или бмв.. ама ќе брка работа :D
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
Mi se dopadna temava ... LIke za ova :)
Mene mi treba licnost koja sto nema da me prekaruva, ako nesto zgresam, da bidi toleranten i da ne izbuvnuva, da me pocituva, da me zadovoluva na sekoj nacin, pa i koga odam na shoping se razbira :D da dozvoli jas da se grizam za nego, i da prifati moe mislenje, da ne e zatvoren tip, da e dovolno zrel, ama retko da e seriozen, posto ne mi treba nekoj smurten ili zanesen pokraj mene, da ne e mn. ljubomoren ...
I mislam deka bas vakov si najdov, no vremeto ke kazi ;)
--- надополнето: Aug 26, 2011 12:56 PM ---
ahhaha go imam gledano ova I aj posle recete deka nie zenite ne sme bile opasni :D
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Сакам личност која што знае да ме сослуша, да ми даде корисен совет. Личност која ќе биде со мене секогаш кога ми е тешко....што ќе ме поддржува во се ... Треба да сака патувања ... Треба да знае да готви ... да пушти машина за перење ... да ме изненадува повремено, за да не стане монотоно ... да не пуши!

Не сакам да е нешто премногу убав (иако сегашниов е над просекот)
Не барам ни да има перфектно тело со мускули и што ти ја знам таму (па ни јас немам, зошто да барам?!?)
Не мора да е секс експерт ..сето тоа се учи во спална;)

Не сакам мажи што поминуваат еден саат пред огледало.

(ваков со сите карактеристики веќе најдов ... :) )
 
Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
Да има ферари, вила на Хаваи и да личи на Кристијано Роналдо ...:D
just kidding.
Па што знам..да е убав до некаде, да имаме донекаде заеднички јазик, а исто така да не е во забегана финаниска ситуација. (и немојте да велите дека сум материјалист, зашто љубовта не ги плаќа сметките)..да ми помага итн итн..
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Сакам личност која што знае да ме сослуша, да ми даде корисен совет. Личност која ќе биде со мене секогаш кога ми е тешко....што ќе ме поддржува во се ... Треба да сака патувања ... Треба да знае да готви ... да пушти машина за перење ... да ме изненадува повремено, за да не стане монотоно ... да не пуши!

Не сакам да е нешто премногу убав (иако сегашниов е над просекот)
Не барам ни да има перфектно тело со мускули и што ти ја знам таму (па ни јас немам, зошто да барам?!?)
Не мора да е секс експерт ..сето тоа се учи во спална;)

Не сакам мажи што поминуваат еден саат пред огледало.

(ваков со сите карактеристики веќе најдов ... :) )
Ова е вистинското,не како оваа над мене.:LOL::D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Да има ферари, вила на Хаваи и да личи на Кристијано Роналдо ...:D
just kidding.
Па што знам..да е убав до некаде, да имаме донекаде заеднички јазик, а исто така да не е во забегана финаниска ситуација. (и немојте да велите дека сум материјалист, зашто љубовта не ги плаќа сметките)..да ми помага итн итн..
ова важи и за тебе или само за него?
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Најважно е тој да си има зацртано мислење за мене и мајка му и татко му тоа што ќе му го зборуваат многу да не влијае на бракот.
Сакам со партнерот на исто да сме, ако сум јас со високо образование и тој да е , во спротивно би му префрлала кога ќе се скараме или тој мене.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.099
Сите лажат, до една. Сакаат само голем кур и пари. Ништо друго. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.353
Поени од реакции
33.209
Најважно е тој да си има зацртано мислење за мене и мајка му и татко му тоа што ќе му го зборуваат многу да не влијае на бракот.
Сакам со партнерот на исто да сме, ако сум јас со високо образование и тој да е , во спротивно би му префрлала кога ќе се скараме или тој мене.
So ke mu vikas? Glup eden. Ni fax ne si zavrsil, ti ke mi vikas dali sum presolila mandzata.

Borderline retardirana pricina za prefrlanje koe stiga do karenje. Sto imas ti zavrseno?

Inace jas ne sum prebirliv mnogu, no najvazno da ima, basically, vagina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom