Што ви е важно да има вашиот иден сопруг

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
So ke mu vikas? Glup eden. Ni fax ne si zavrsil, ti ke mi vikas dali sum presolila mandzata.

Borderline retardirana pricina za prefrlanje koe stiga do karenje. Sto imas ti zavrseno?

Inace jas ne sum prebirliv mnogu, no najvazno da ima, basically, vagina.
Не во тој контекст како што кажа ти, знам да готвам така да причините за кавга би биле финансиски, односно не би можела да знам не сум во брак, и темате е што ви е важно да има вашиот ИДЕН сопруг, во смисла што јас посакувам
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.353
Поени од реакции
33.209
Не во тој контекст како што кажа ти, знам да готвам така да причините за кавга би биле финансиски, односно не би можела да знам не сум во брак, и темате е што ви е важно да има вашиот ИДЕН сопруг, во смисла што јас посакувам
Ama zosto od tolku bitni raboti koi treba da ti se bitni kaj idniot soprug, ti odbra fakultet da ima?

Cekaj sega, kavgite finansiski? Ti sakas da ima pari, zatoa ke mu prefrlas? Bidejki ova e poretardirano i od prvoto.

Na iskacanje samo decki so bmw davas da te castat?
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Ama zosto od tolku bitni raboti koi treba da ti se bitni kaj idniot soprug, ti odbra fakultet da ima?

Cekaj sega, kavgite finansiski? Ti sakas da ima pari, zatoa ke mu prefrlas? Bidejki ova e poretardirano i od prvoto.

Na iskacanje samo decki so bmw davas da te castat?
слушај ваму ти ако си имаш комплекси некои јас не ти сум крива, јас си имам мој автомобил и јас ги частам, а не ти мене, јасно ?!
Оди ајде бркај си работа и не ме реплицирај на секое
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.353
Поени од реакции
33.209
слушај ваму ти ако си имаш комплекси некои јас не ти сум крива, јас си имам мој автомобил и јас ги частам, а не ти мене, јасно ?!
Оди ајде бркај си работа и не ме реплицирај на секое
Pred interpunkciski znak ne se ostava prostor.
Nova recenica se pocnuva so golema bukva.
Na kraj na recenica se stava tocka, no vo slucajot mozebi si pratila bez da dopises od nervoza. :(

I vikas ti vaka obrazuvana, baras ist nekoj kako tebe da bide? Seljak so bmw e taman, 8mo oddelenie puska, ne znam zosto se lutis?

Dali dozvoluvas da te castat decki so poslaba i pojaka kola? Ako gi castis, a tie te castat so poeftin pijalok kako reagiras?

I gledam prasuvas za horoskop, dali ako ne veruva vo istiot ke mu prefrlas i ke se karate ili bikovite sekogas po priroda se skepticni pa ke bide se okej?
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Pred interpunkciski znak ne se ostava prostor.
Nova recenica se pocnuva so golema bukva.
Na kraj na recenica se stava tocka, no vo slucajot mozebi si pratila bez da dopises od nervoza. :(

I vikas ti vaka obrazuvana, baras ist nekoj kako tebe da bide? Seljak so bmw e taman, 8mo oddelenie puska, ne znam zosto se lutis?

Dali dozvoluvas da te castat decki so poslaba i pojaka kola? Ako gi castis, a tie te castat so poeftin pijalok kako reagiras?

I gledam prasuvas za horoskop, dali ako ne veruva vo istiot ke mu prefrlas i ke se karate ili bikovite sekogas po priroda se skepticni pa ke bide se okej?
Ти ако си со осмо одделение, не ти е касно имаш сега шанси и за на приватни да аплицираш. Воопшто да не ти е грижа за мене и кој како и што ме части, биковите многу се нервозни ако немаат пари па се гледа тоа одма по тебе, зошто тебе финансиската состојба ти е многу важна, а ептен те нервира ако не стоиш добро финансиски.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.894
@wot
Таа манџа да прави не ме зезај. Таа ќе заработува пари, а маж и ќе биде како Тошо во скечевите со пењоарот ќе пегла и ќе пружува алишта. :D
 
G

Goldie

Гостин
1. Најважно е тој да си има зацртано мислење за мене и мајка му и татко му тоа што ќе му го зборуваат многу да не влијае на бракот.
2/ Сакам со партнерот на исто да сме, ако сум јас со високо образование и тој да е , во спротивно би му префрлала когае ќе с скараме или тој мене.
Во превод
1) Сакам некое муле кој ќе биде заљубен до мене во уши па нема да ги гледа негативните работи кај мене без разлика што ќе кажуваат другите
2) Да заработуваме исто, евентуално он малце повеќе ама тогаш ќе треба да си ја свиткам „опашката“ и ќе неможам да му трубам за половата еднаквост кога ќе треба да извршам некоја работа. А недај боже ако жената значително заработува повеќе од мажот, тој брак уште во старт е осуден на пропаст низ нос ќе му го вади тоа при секоја кавга.

Не во тој контекст како што кажа ти, знам да готвам така да причините за кавга би биле финансиски, односно не би можела да знам не сум во брак, и темате е што ви е важно да има вашиот ИДЕН сопруг, во смисла што јас посакувам
Тоа што некој нема факултет не значи и дека не заработува добро, еден куп луѓе без диплома заработуваат многу повеќе од банкари, разно разни административци итн. А ти вака според пишувањето на мислењава ми изгледаш доста паметна, сигурно имаш завршено на приватен кај Бојо или пак на меѓународниот славјански си
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Хахаха искомплексирани мажиња на форумот, лиглиња, ве оставиле женските што одвај сте ги фатиле за некој како што сакале и кукате тука сега.
 
G

Goldie

Гостин
Хахаха искомплексирани мажиња на форумот, лиглиња, ве оставиле женските што одвај сте ги фатиле за некој како што сакале и кукате тука сега.
Како што приметив ти си таа што дојде на форумов и одма почна со лигавење низ темиве оти те оставил некој :LOL:
А тоа што толку имаш во главата па незнаеш да реплицираш како нормален човек па наместо тоа почнуваш со навреди кон луѓе кои воопшто и не ги знаеш е друга работа..
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Како што приметив ти си таа што дојде на форумов и одма почна со лигавење низ темиве оти те оставил некој :LOL:
А тоа што толку имаш во главата па незнаеш да реплицираш како нормален човек па наместо тоа почнуваш со навреди кон луѓе кои воопшто и не ги знаеш е друга работа..
Да де ама пак ме побара, да сме се смиреле ;) хахаха другар ти горе почна да пишува бурни коментари на мое гледање на работите.
 

Justin Sidher

Bad Boy
Член од
15 јуни 2016
Мислења
83
Поени од реакции
26
Важно ми е да има усул у кревет. Да не ме преморува.
А, ок и да не ми хрчи во сон.
 
Член од
24 мај 2016
Мислења
49
Поени од реакции
42
Ej devojkava pogore si kazala sto misli i i se sipaa 20 dusi. Sto vi e be lugepa toa si go bara ona. Nejzino mislenje. Ona ne rece deka bara nekoj za pari ali i da rekla pa toa e tema na forumov. Nejzino mislenje. Mnogu providno se iznavregavte zosto se osetivte deka ne ste dovolno dobri za nekogo.
A sea pa da bideme realni ,kako da zemes nekoja domakinka koga rabotis vo nekolku firmi i cel den si so luge. Bilo koj vo taa situacija ke si bara nekoj skladen na nego. Nekes ti da doagas doma so iljadu idei sto sakas da naprais sto ti e u plan...a ona da ti raskazuva turska serija ili dva saati da mi raskazuva za rucekot sto go napraila. Si baras nekoja koja ke ti parira na nivoto. A na jaka zena e mnogu potesko da i pariras nego na maz. Zosto gledas deka vo nea ima ambicioznost, sila ,intelegencija, sposobna e za se. I ti so toa moras da se nosis i diri i da najdes nacin kako da dominiras kako maz. Normalno vo abstraktna smisla mislam nema valda da se butate na raka.
 

Justin Sidher

Bad Boy
Член од
15 јуни 2016
Мислења
83
Поени од реакции
26
Бога ми...жена ми да заработува повеке пари од мене, ке пукнам од мука и ке направам се да направам поише пари.
 
Член од
24 мај 2016
Мислења
49
Поени од реакции
42
Бога ми...жена ми да заработува повеке пари од мене, ке пукнам од мука и ке направам се да направам поише пари.
Sakame da glumime toa sto go gleame na televizija. Znaes moderni decki. Demek se sto moze mazot moze i zenata. I tuka si gi zaboravame prirodnite porivi. Niedna zena ne saka da bide lider nad svojot maz. Pa neka stelaat feministki ako sakaat ali taka e. A toa vklucuva i zarabotka. Ako veke zborime za familija mislam deka ako mojata zena i dete nemaat krov nad glava i sto da jadat togas jas sum potfrlil kako maz. A ako moeto dete seta neizbanjato i shiri bolesti u skolo togas mojata zena potflila. Ja pak sakam devojka so kariera ali ne od onie prosti kalasturi sto se gordeat sto ne sakaat deca ili se gordee deka znae samo kafe u kujna da naprai. Pandan na mazot sto se gordee deka ne znae guma da smeni i ne go ni interesira.
 

Justin Sidher

Bad Boy
Член од
15 јуни 2016
Мислења
83
Поени од реакции
26
Sakame da glumime toa sto go gleame na televizija. Znaes moderni decki. Demek se sto moze mazot moze i zenata. I tuka si gi zaboravame prirodnite porivi. Niedna zena ne saka da bide lider nad svojot maz. Pa neka stelaat feministki ako sakaat ali taka e. A toa vklucuva i zarabotka. Ako veke zborime za familija mislam deka ako mojata zena i dete nemaat krov nad glava i sto da jadat togas jas sum potfrlil kako maz. A ako moeto dete seta neizbanjato i shiri bolesti u skolo togas mojata zena potflila. Ja pak sakam devojka so kariera ali ne od onie prosti kalasturi sto se gordeat sto ne sakaat deca ili se gordee deka znae samo kafe u kujna da naprai. Pandan na mazot sto se gordee deka ne znae guma da smeni i ne go ni interesira.
Се слагам.
На жена само у кревет може да и признаам дека е боља од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom