Што ви е важно да има вашиот иден сопруг

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
темава ја отварам као контра темата на Легионер :) он прашува шо бараат машките во сопругите, а ние што бараме во сопрузите :)

еве јас ќе почнам ..
најпрво од се, да си најдеме заеднички јазик ( не у перверзна смисла :D ) да ме слуша, да не се караме,да му се допаѓа тоа што го готвам ( иако чак-пат знаам да го забрљам ), и да не ми е некој пијаница -.- за останатото накнадно ќе се договориме :P

друга? :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.900
јас ќе ја надгледувам темава :) да видам што сакале женските :)
Добра идеа Сењорита :)
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.439
Поени од реакции
10.938
темава ја отварам као контра темата на Легионер :) он прашува шо бараат машките во сопругите, а ние што бараме во сопрузите :)

еве јас ќе почнам ..
најпрво од се, да си најдеме заеднички јазик ( не у перверзна смисла :D ) да ме слуша, да не се караме,да му се допаѓа тоа што го готвам ( иако чак-пат знаам да го забрљам ), и да не ми е некој пијаница -.- за останатото накнадно ќе се договориме :P

друга? :)
Абе се арно ама ова "да ме слуша" не ме бендиса, зарем сакаш педерски џастин биберовски кајнд оф...
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Абе се арно ама ова "да ме слуша" не ме бендиса, зарем сакаш педерски џастин биберовски кајнд оф...
абе не да ме слуша као " ја господар - ти слуга " онака, да знае да слуша :) кога нешто му зборуваш да не те глеа као теле у шарена врата :)

иначе, тоа беше скратена листа, да ја проширам сеа малце .. :)

значи, покрај погоре наведените особини, сакам и да е вицкест, т.е да знае да кажува добри вицеви, да е весел чоек. да не е некој намќор, се му е изедено и испиено ..од време на време да знае да ме изненади со некоја ситнурија :)

немора да биде porn star у кревет, ама да има секси газе & троа стомачни - не е на одмет :P
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
епа вака:)
јас во мојот иден сопруг барам само да не се караме, зашто најмногу мразам кавги- некогаш викам подобро би останала сама одколку да се карам со некого цело време. ма више го имам најдено и повеќе знам за него- не пуши,(ова нема врска али ај) пие нормално- се надевам дека и така ќе продолжи. за работа има:) а и друго што сакам од идниот сопруг е да не ме изневерува-зашто никогаш не би му простила(толку години да ми прошле со него за на крај нешто такво да ми направи,значи ако направи-нема срце.) а и да кажам моите квалитети:pos:
не пијам, не пушам, знам да готвам- сега не се ама за се има време човек учи додека е жив:) во потрага по работа сум:) а и знам да сослушам:pipi:
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
епа вака:)
јас во мојот иден сопруг барам само да не се караме, зашто најмногу мразам кавги- некогаш викам подобро би останала сама одколку да се карам со некого цело време. ма више го имам најдено и повеќе знам за него- не пуши,(ова нема врска али ај) пие нормално- се надевам дека и така ќе продолжи. за работа има:) а и друго што сакам од идниот сопруг е да не ме изневерува-зашто никогаш не би му простила(толку години да ми прошле со него за на крај нешто такво да ми направи,значи ако направи-нема срце.) а и да кажам моите квалитети:pos:
не пијам, не пушам, знам да готвам- сега не се ама за се има време човек учи додека е жив:) во потрага по работа сум:) а и знам да сослушам:pipi:
Николина for president! :D

ПС: кога ќе се карам со свекрвица - да не се меша :D
 
S

Shellshock nam67

Гостин
темава ја отварам као контра темата на Легионер :) он прашува шо бараат машките во сопругите, а ние што бараме во сопрузите :)

еве јас ќе почнам ..
најпрво од се, да си најдеме заеднички јазик ( не у перверзна смисла :D ) да ме слуша, да не се караме,да му се допаѓа тоа што го готвам ( иако чак-пат знаам да го забрљам ), и да не ми е некој пијаница -.- за останатото накнадно ќе се договориме :P

друга? :)
za jadenje ne e problem ima sedvicari ;) vazno e da se slagame vo splanata :), sekoj den toa e najbitno drugo manje vise ne e vazno :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.900
ма више го имам најдено и повеќе знам за него- не пуши,(ова нема врска али ај) пие нормално- се надевам дека и така ќе продолжи.
мислам дека ми мириса на свадба :) Ники.........ние тебе да ти јадеме свадбата, а ти нас опинците :) цитат од Парите се отепувачка - Ристо Крле :)
не пијам, не пушам, знам да готвам- сега не се ама за се има време човек учи додека е жив:) во потрага по работа сум:) а и знам да сослушам:pipi:
:)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
епа вака:)
јас во мојот иден сопруг барам само да не се караме, зашто најмногу мразам кавги- некогаш викам подобро би останала сама одколку да се карам со некого цело време. ма више го имам најдено и повеќе знам за него- не пуши,(ова нема врска али ај) пие нормално- се надевам дека и така ќе продолжи. за работа има:) а и друго што сакам од идниот сопруг е да не ме изневерува-зашто никогаш не би му простила(толку години да ми прошле со него за на крај нешто такво да ми направи,значи ако направи-нема срце.) а и да кажам моите квалитети:pos:
не пијам, не пушам, знам да готвам- сега не се ама за се има време човек учи додека е жив:) во потрага по работа сум:) а и знам да сослушам:pipi:
да бе ќе праиш во скоро време свадба (y), остај работа една моја другарка се зеде пред едно 6 месеци иако немаше работа
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
za jadenje ne e problem ima sedvicari ;) vazno e da se slagame vo splanata :), sekoj den toa e najbitno drugo manje vise ne e vazno :)
меех, сендвичите не се сметаат за храна :) ко што праеше една моја братучедка, порачуваше храна од ресторант,а се фалеше " срцка, кажи шо убаво ми е јадењето а? " :P
 
S

Shellshock nam67

Гостин
меех, сендвичите не се сметаат за храна :) ко што праеше една моја братучедка, порачуваше храна од ресторант,а се фалеше " срцка, кажи шо убаво ми е јадењето а? " :P
водењето на љубов е послатко од секој храна ;), храната е најмалку битна
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
водењето на љубов е послатко од секој храна ;), храната е најмалку битна
мхм, за вас машките :)
знаеш како викаат " здравјето - преку уста доаѓа " а не " здравјето - преку г`з доаѓа "

да не го цензурирам другиот збор :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
мхм, за вас машките :)
знаеш како викаат " здравјето - преку уста доаѓа " а не " здравјето - преку г`з доаѓа "

да не го цензурирам другиот збор :)
само тоа сексот ;), какво јадење тоа има да те размрда и те како а богами и здравје дава за вас жените поубави ве правии поцрвени во образите :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Луѓе абе ако бракот го сведувате само на секс, тогаш нема ни потреба да се жените/мажите. Ќе си имате неколку секс партнерки и завршена работа. Плус имате предност во текот на времето да ја смените сегашната секс партнерка со некоја помлада, што не е можно, или барем е неморално додека сте во брак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom