Што би направиле за да ви се врати партнерот?

Член од
5 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Таму кај што плукам , не лизам 2пати, без разлика на љубовта, чим еднаш прекинала, и се тоа убаво завршило, што и да се случува после е самоизмачување и страдање

TOTALNO SE SOGLASUVAM !!!
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
ако го сакам и ако знам дека и он ме сака и поради мене сме се скарале се бо сторила, ама ако не е така не молам...
Да ако е поради мене ок би направил све што е во граници на нормала па и малце повеќе а иначе не планирам да сечам вени и сл....
Бар до сеа така можда ќе го сменам милењето не викам не
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Што НЕ сум направила е прашањето.
Од цмиздрење, до молење, до лигавење...до пораки, до повици... До формирање блогови со изнапишани реферати и депре песни (балади).
Си ја признавам грешката, ако јас сум виновна. Ако ми значи ќе направам се за да го вратам.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Pa ako toj partner navistina mnogu mi znaci nema da dozvolam nesto da napravam za da go izgubam..e sega ako dojde do toa ke zaboravam na svojata gordost i bi pravela se za da dojdam do nego povtorno :pipi:
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Ако сум јас виновна ќе застанам пред него и ќе се извинам, ќе објаснам што и како било ( најпрво ако се тоа вреди т.е ако имам доволно згрешено ) , ако ме сослуша и ако го прифати извинувањето арно ако не ќе терам даље и максимално ќе се обидувам да го заборавам сето тоа.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Освен ако некого свесно не сум го повредила па да се обидам да се извинам не гледам ама баш никаква логика некого да враќам во својот живот.Сме се разминале,не сме биле еден за друг и тоа е тоа.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Јас ништо не би направил да вратам некоја што не сака да биде со мене.
Но многу би направил за да биде моја, и да ја задржам.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Obicno im davaat (kriza e) po sto evra, bar ja taka cuv...
Mene ne mi izbegale, obicno ja si odam :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас ништо не би направил да вратам некоја што не сака да биде со мене.
Но многу би направил за да биде моја, и да ја задржам.
Најтешко е да задржиш некој покрај себе, одколку да го добиеш или вратиш.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
најмногу шо имам е му се имам јавено после кавга која ни беше пресудна и не требаше да му се јавувам тој беше крив , тој ми мавна корпа , да си кажам искрено не ме сакаше и само ми рече кој е на телефон , јас тебе не те познавам ,:гомце: :notworthy:...појче не сум се понижила од то во животоф и нема ни да бидам после тој шамар шо ми го плесна....за ум
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Ако сум крива би побарала да направиме нормален муабет, ако може да се реши.
А ако он е крив нема што да го барам јас, нека се јави он да се извини. Не трчам по никого, си имам своја гордост и самопочит. Но знам да признаам ако грешам....
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Би признал грешка, доколку сум ја направил.
Повеќе од тоа е веќе изнудување врска од друг, останување на сила. Бар така ми изгледа.
Помалку од тоа, само покажува дека не сум бил ионака среќен со партнерот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom