Што би направиле за да ви се врати партнерот?

I

InF3cTeD

Гостин
за шо да се трудам да го вратам тоа шо било и поминало а минатото не се враќа назад...одам напред во иднината не се замарам со тоа шо поминало...како викаат..бившиот секогаш ќе биде бивш
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Ако ми е битна тогаш нема што да се глупирам и да правам работи со која би ја изгубил.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ништо. Секоја бивша од минатото останува во минатото.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Ако сум јас крив, ќе ја седнам, и машки ќе и објаснам што било, како било и зошто било, и ќе бидам максимално искрен. И после ќе оставам самата да си реши.Ако можи да премини преку нештото арно, ако не, то е, јбг.
Ако е таа крива, нормално дека таа треба да направи да и се вратам, Е сеа, во зависност од грешката што ја направила, ако можам да преминам преку нештото, и ако не ми пречи во иднина тоа, ќе се смирам. А ако знам дека цел живот ќе ме гони (како изневерување на пример) колку и да ја сакам, па ако сака и од највисоката зграда да се фрли, не попуштам:toe:
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
ако знам дека ме сака, тогаш би направил се` што мислам дека можам за да дојдам до неа и да ја вратам...а ако не ме сака, тогаш нема што многу да се направи.
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Bi stisnala zabi i bi zaboravila na se, ne bi mi bilo gajle sto mislat drugite okolu toa :/
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
ако го сакам и ако знам дека и он ме сака и поради мене сме се скарале се бо сторила, ама ако не е така не молам...
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Па еден разговор даке што би ги воочиле грешките и истите нема да се повторат.Малце напор ќе вложам.Ако гледам дека се исплати ќе терам понатака,а ако не ништо.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Па ако ме уште сака и јас го сакам а заради мене сме раскинале ке пробам да го убедам а ако не ЧАО
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Ништо нема да направам. Ако бил толку паметен типот да ме остави за друга или му здосадило да биде со мене, може слободно што сака да прави. Ни сум молела ниту пак ќе молам некој да биде со мене. Ако ме сака сам ќе си дојде ако не има и др машки :)
 
?

..........

Гостин
Ке се врати после со афтобусот во 5.....

а јас ке ја пречекам на автобуска:back:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Таму кај што плукам , не лизам 2пати, без разлика на љубовта, чим еднаш прекинала, и се тоа убаво завршило, што и да се случува после е самоизмачување и страдање:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom