Што би избрале, карактер или убавина?

Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
карактер, карактер бла бла бла
Абе ако не ти се свиѓа и најдобар карактер да има нема да и/му дадеш шанса. ПОсле не ке излегуваш со карактер туку со личност.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
карактер, карактер бла бла бла
Абе ако не ти се свиѓа и најдобар карактер да има нема да и/му дадеш шанса. ПОсле не ке излегуваш со карактер туку со личност.
I jas se slozuvam so ova tvoevo ,koga zapocnuvas nesto so nekoj togas e fizikus vo prasanje atek podocna izleguva na povrsina karakterot ,i sega od kaj znaes ti nekoj kakov e po karkter ,znaci ubavina odbiram.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
i jas se slozuvam so toa,deka prvo se gleda izgledot.

i samo edno prasanje do site tie sto bi odbrale karakter:
-za zenskite: dali pomegu MARCUS SCHENKENBERG I DENY DE VITO bi go odbrale DENY DE VITO?
-za maskite: dali pomegu ANGELINA JOLI i DONATELLA VERSACE bi ja odbrale DONATELLA VERSACE?
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
ubavinata sto bi rekle stari trae tri dena a pametot i karakterot e ona sto ostanuva znaci ne e celta da se najde ubavo masko a da nema nikakvo ponasanje tuku prosecno masko no da znae da kaze 3 zbora pametni iako ponekogas e dobro da gi ima i dvete pamet i ubavina iako mn retko ovie dve osobini odat zaedno...
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Во ред е дека е важен изгледот ама што ке ми е мене марка дечко ако е простак,наркоман,лажливец,ако нема никаква култура,ако не знае како да се однесува со мене и сите други околу него....дефинитивно е битен карактерот,тоа е барем мое мислење а по што е демократија секој има право на свое мислење :icon_razz:poss:чао....
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
64
Поени од реакции
0
Prvo eden odgovor do site.. interesna rabota e sto ovie odgovori so gi dadovte deka karakter gleate, ova samo na cyber svetot go mislite, a u real live sekogas go odbirate drugoto. Zaso odma ko ke gleate nekoj manekence, fraerce so 3 kila lance itn, odma ke se zaljubite u nego.. zaso ? zaso dobar e od nadvor.. tipce , ima zlatno lance itn.. a u karakter da ne zborime, ali pak ke go prifatite samo deka e UBAV.

A za temava..

Licno jas bi odbral karakter. zaso sto ke mi e LEPOTICA koa e losa sprema mene, ne me pocituva. Podobro neka e nekoja grda ali da ima karakter i da me pocituva, otkolku LEPOTICA i da ne me pocituva itn.
Ko mnogu so kazaa na temava, nadvoresnata ubavica e minliva, ali karakterot go krasi covekot, taka da..

Pozz
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
и карактеро е минлив - луќето се менуваат со текот на времето
јас би одбрал некоја златна средина меќу двете
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.368
Поени од реакции
25.099
Искрено реално да си прајме муабет - кој одбира карактер?
Карактер одбираат личности кои само виртуелно преку мсн водат разговори со одредени личности, а во живо истите личности им се одбивни! И карактерот тука не го гледаат, затоа што ја етикетирале личноста како непривлечна.

Како можеш на некоја да и го знаеш карактерот а да не ја знаеш физичката убавина?
Тоа е исто како некоја да ја сакаш, а да незнаеш каков карактер има.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Машките - Убавина
Жените - Карактер

Ама за мене средина затоа што колку и да е убава ако нема карактер добар колку што е убава не вреди многу во мои очи.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
Bi gi izbrala karakteristikite od *2* + ubavinata od *1*.....:)

Mislam deka sovrshen izbor bi bil da ima nesto izmegju primer 1 i 2...

pr. nemora da e sovrshen , no dovolno bi bilo ako e so prose4na ubavina,dobro vospitan i pred se lojalen :)

dovolno za da uspee edna vrska :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Би ги избрал и двете ама некако повќе карактерот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.757
Поени од реакции
9.881
sto ako mi e ubava ako mi ide po zivci mi se kontra i me nervira,kolku i da e ubava posle takvi postapki ke mi bide odbivna i odvratna.sum imal takvi slucaevi i nemozam da smislam vise..:vozbud: iust be a women:baeh:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
...se podsetiv na edna mudrost drevna, koja nekogash nekoj mi ja kaza uz muabet sluchajno, ustvari edna cura mi go kaza ova koga i rekov deka ima mnogu ubavi ochi...znaete sto mi odgovori...abe, Ljube..."ne se zivee ni so ochi ni so slika, tuku so chovek na mesto"...


...sakam da go chujam mislenjeto pogotovo na zenskiot del od forumov...a za toa ke vi dadam primeri dva, koi iako ke vi izgledaat deka se dijagonalno sprotivni, na zal se chesta pojava i realnost...


primer-1...imate mashko koe e ubavo, lichno,zgodno, megutoa ima osobini na neverstvo, prepotentnost, neiskrenost(se ona sto vikaat ziv gjavol i e neodoliv)


primer-2 imate edno obichno momche od prosechna familija,fin, vospitan, kulturen, senzitiven(se ona sto moze da go krasi "chovekot na mesto"),megutoa e dosta nelichen ili ako sakate grd...


...moeto prashanje do vas e kogo bi odbrale, za vash zivoten sopatnik???
Абе убавината пролазна работа си е... и + се работи за вкусови....можеби тој шо мене ми е преубав на другарка ми ќе и е грд итн итн...
И + ако немат понашање кој к*р од неговата убавина? Убавината за мене е како слика... ќе ја погледнам и ќе си заминам ко ништо да не било...
Значи гласам за пример 2 :smir: (сеааа, не да е некој скрос ко ретарда во фацата)

И да додадам.... ГРДИ ми се оние “фраерчињана“ за кои повеќето девојчиња “коси кубат“... и да се најубави во цел град мене ми се одвратни
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
јас сум доста површен тип и работата е шо ако девојката има карактер мора да има и барем некаква убавина и шарм за да биде со мене, затоа што дефинитивно ќе зјапам по поубавите шмизли и празнодушни курвичиња и оп ќе се деси ненамерно варање...али таа 10 карактер и 10 убавина комбинација...слабо, јеби га, ќе ја барам до крајот на животот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom