Што би избрале, карактер или убавина?

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.057
женските гледаат карактер - самодоверба , лидер , интересен, репутација , опуштеност , искреност .. а МУШКИТЕ се знае.. (јас сум исклучок;)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...se podsetiv na edna mudrost drevna, koja nekogash nekoj mi ja kaza uz muabet sluchajno, ustvari edna cura mi go kaza ova koga i rekov deka ima mnogu ubavi ochi...znaete sto mi odgovori...abe, Ljube..."ne se zivee ni so ochi ni so slika, tuku so chovek na mesto"...


...sakam da go chujam mislenjeto pogotovo na zenskiot del od forumov...a za toa ke vi dadam primeri dva, koi iako ke vi izgledaat deka se dijagonalno sprotivni, na zal se chesta pojava i realnost...


primer-1...imate mashko koe e ubavo, lichno,zgodno, megutoa ima osobini na neverstvo, prepotentnost, neiskrenost(se ona sto vikaat ziv gjavol i e neodoliv)


primer-2 imate edno obichno momche od prosechna familija,fin, vospitan, kulturen, senzitiven(se ona sto moze da go krasi "chovekot na mesto"),megutoa e dosta nelichen ili ako sakate grd...


...moeto prashanje do vas e kogo bi odbrale, za vash zivoten sopatnik???
таа мн убаво ти рекла...ми се допаѓа тоа што рекла...има памет хахаха
вака...пример 1 може да кажем дека тоа што го мислам е вистина...џабе ако има се кога нема карактер...кога ваму со мене а позади грб со друга...нее
а пример 2..па сеа се е супер..абе ипак не толку ружен хахахах:pos2::pos2:увек се тражи комбинација од свете хахаха..али ипак поише би сакала карактер од убавина(а и не сакам мн ружен) ахахха:pos2::pos2:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас би избрала карактрер џабе е да е лепотанче а да нема мозок и човек да немоче 2 реченици да сколпи со него:toe:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
најбитно нешто што девојче според мој сразмери треба да е шармот.ако нема шарм,џабе е и да е којзнае колку убава.мене никогаш не ме привлекуваат девојчиња кој според поголемата машка популација се бомба девојчиња.некако,убавината не е правопропорционална,сите би требало да имаме различна пропорција за тоа што е убаво девојче,нели?јас си имам изградено вкус за девојчиња,кој често се коси со стандардите на голем број машки=)јбг,не ме интересираат толку задниг,гради и нашминкано лице.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
иииии па вака . Јас имам имано искуство со тој примерот 1. Навистина е мноооооогу гадно чуството некој што е убав и достоен на твојата убавина, да те вара и слично а ти очекуваш од него многу ствари( да не речам НЕВОЗМОЖНИ). А имам имано искуство со примерот 2(тој не беше грд, беше просечно дете). Али јас го следам и ден денес срцето и срцето ме води кон тие таквите под пример 1. Незнам зошто...и себе си го поставувам тоа прашање, али тоа е така........:toe:
И ако би можела веќе, би одбрала за животен сопатник некој измеѓу пример 1 и 2 хахахах...ако постои уопште таков( 99,9999999 % од 100 %)...јбг:tapp:
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Секој што ме знае, може да заклучи дека сум слепа кога станува збор за надворешен изглед, сите бивши ми се кој од кој погрди, што значи главно гледам карактер. Ама сега барем мислам дека погодив и изглед и карактер, за мене дечко ми е најубав.:wub:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
TheSunCries...ретки се како тебе..хаха:pos2:
*МС* секоја за својот вика дека е убав ..хих твој си е затоа ти е најубав...
*Bawbiie* и ја сакам еден кој се наоѓа на средина хахаха:pos2:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
2
Првиот впечаток е убавината, ама кога ќе прозбори ...... се е јасно. Значи џабе е убавина без карактер а братно мозе. Кога некој ти е ОК не гледаш изглед не е важно тоа:kesa:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Секој што ме знае, може да заклучи дека сум слепа кога станува збор за надворешен изглед, сите бивши ми се кој од кој погрди, што значи главно гледам карактер. Ама сега барем мислам дека погодив и изглед и карактер, за мене дечко ми е најубав.:wub:
Izgleda imame ista srekja :wub:
Btw, karakterot mi e daleku pobiten od ubavinata, no ne velam deka ne mi e bitna, ama koga vekje sum vo takva situacija da MORAM da biram pomegju ovie dve, biram karakter :smir:. Sto ako e ubav, na primer, a ne mozam dva muabeta da napravam so nego...:uvo:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
pa videte sea kaj sekoj covek na prv pogled e bitna ubavinata,no koga ke ja zapoznaete taa licnost od vnatre mozebi ke vi bide poubava a moze ne toa se sveduva na karakterot.da karakterot e pobiten zosto togas covekot ti vredi kako covek a ne kako nekoja sexy skulptura.:pos2:
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Definitivno karakter.Sto ke ti e ubavinata koga ke ne znae da se odnesuva do nekade i ubavinata e potrebna ne negiram no ubavinata i pametot kako sto rekle starite ne odat zaedno
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
зависи. мислам дека би одбрал карактер ама и изгледот да не биде катастрофален.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
2
Секако прво карактерот, ама и да биде симпатична :icon_bigg
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Mosne diskutabilno ,najprvo go gledas fizicki i taka i zapocnuva se od hemijata ,a karakterot e nesto sto nekoi luge imaat sposobnost da go menuvaat kako ke im tekne i spored toa ne znam sto bi odbrala
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па ако морам да бирам јас мислам дека би го избрала карактерот, затоа што он може да биде манакен ама ако е голем сељак џабе му е. Но сепак да има нешто физичко во него што би го забележала. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom