Што антивирус користите?

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
авира антивир веќе.. 3-4 години i guess
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Тој со чадорот педерски.Само не оти фаќа нешто.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Дали има разлика помеѓу Trial Kaspersky и лиценциран...оти јас мојот кога ќе дојде на 1-2 дена до крај, преку регистрите му правам ресет...(кој ќе бара клучеви, а така лесно можеш да фанеш некој вирус)?????
Поздрав
Ако мислиш за разлика во безбедност, не, trial користиш 30дена, а лиценцираниов додека не замине лиценцата, кога ќе го рестартираш преку регистри пак ќе го користиш 30дена, и ја имаш истата заштита како тие што го имаат лиценцирано.
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
Ако мислиш за разлика во безбедност, не, trial користиш 30дена, а лиценцираниов додека не замине лиценцата, кога ќе го рестартираш преку регистри пак ќе го користиш 30дена, и ја имаш истата заштита како тие што го имаат лиценцирано.
СУПЕР, фала многу :smir:
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624


Ако тука нема, значи не користам.
 
K

kalimer0

Гостин
Користам Авира... а, досега иам чуено од многу ’’паметни’’ дека е лошо да имаш 2 или повеке антивируси наеднаш... но никој од тие ’’паметни’’ досеа незнае да ми објасни зашо е штетно 2 или појке антивируси
Епа тие паметните убаво ти рекле :) јас се имам зезнато имав Nod32 и инсталирав Comodo колку што се сеќавам. 2 антивируси, си реков сеа вирус нема да мрдне. Вечерта го исклучувам компјутеров и сабајлето кога го приклучив рефреш неможев да направам. Пробав во Start да влезам за да делитирам барем еден од антивирусите неможев ни тоа и верувале или не форматирав pc само заради тоа.
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
Луѓе, абе стварно лие подобар Microsoft Security Essentials 2.0 од KIS 2010 за Windows 7 ? Јас мислам дека KIS e најдобар антивирус...совет?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Имам Mcafee и моментално го бришам.

Може ли некој да ми даде сериски број за антивирус? оној/онаа што ќе се реши да ми помогне, на него/нејзе остаам кој антивирус ќе го одбере, значи во зависност од серискиот број тој антивирус ќе го симнам. фала однапред

веројатно ќе биде преку ПП :)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
648
Поени од реакции
413
essentials ne znam kako go koristite neli treba da imas svoja licencirana verzija od windows a denes se e piratsko retko koj dava nekolku iljadi za windows
 
Член од
9 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
Norton internet security + Prevx safe online/NORTON DNS/Norton Safe web
 

Kajgana Shop

На врв Bottom