Што антивирус користите?

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
А да си стаите КИС 2011 нема да зажалите...:)
јас го пробав...ама се разочарав оти ми остави 3 вирувчина да си седат во пц. Сега сум на BitDefender во соработка со Malwarebytes' Anti-Malware :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
јас го пробав...ама се разочарав оти ми остави 3 вирувчина да си седат во пц. Сега сум на BitDefender во соработка со Malwarebytes' Anti-Malware :)
Како кај мене не ги остава бе ?? :D
Баш вчера откако го инсталирав,искренирав со него и не најде ништо,а пред тоа си имав КИС 2010,ептен задоволен и од двата сум...најдобар антивирус мајке ми според мене :)
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
1
Ништо не е добро освен ако не отидеш и си го купиш,секоја хакната верзија,триал ресетери,фиксови и не знам уште се само глупости..
А пошто стандардот не ни дозволува да трошиме пари по антивируси да кажеме дека АВАСТ ФРИ е најдобар и го користам многу време и сеуште ќе го користам..
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Avast Internet Security + Microsoft Security Essentials....после толку сменување на антивируси
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
не користам антивирус

компјутерот ми служи мене а не јас него
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
не користам антивирус

компјутерот ми служи мене а не јас него
НЕ КОРИСТИШ АНТИВИРУС?ц ц ц
Иначе ја користам авира ама сеа кај и да е ќе ја мењам зш не сум задоволен, најверојатно ке стаам касперски зш и предтоа имав касперски и немав ни еден вирус у ком!
Успат смо еден совет НЕМОЈТЕ У КОМ да има те повеќе од 1 антивирус во исто време!пр. ја имав авг и нод32 у исто време и скенирам и не иден ни друг не наогја ништо, после го гасам едниот пак исто и на крај го тргнав авг и на скенирање ми најде пуноо вируси!
Може да имате од оние шо се споредни ако го нема тоа у антивирусот па да додадете молвајр бајтс и сл.

Успат еве еден совет за коа се уклучувате од јавен ком(од нет кафе и сл)немојте да куцате на тастатура коа се логирате на фб,мсн,форуми и слично зашо на многу комплјутери има вируси шо памтат шо куцаш(не ми текнува како се викаа) затоа у RUN пишете OSK и ви отвара виртуелна тастатура и на нејзе куцате со маус!
Ја го праам ова коа куцам само пасворд и после со терам на тастатура!
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Нод у комбинација со Комодо и Спајбот... Партали :) .
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кажи ми дали го успорува компјутерот,дали многу го успорува системот кога скенира и слично?
Зависи колку рам имаш,јас до пред една недела имав 512 рам,малце поткочуваше додека скенираше на full scan,инаку си работеше топ без кочење,ни дури и кога се апдејтираше.

Би ти препорачал да го ставиш,нема да зажалиш,го кине вирусот од старт.
Башка јас начекав лиценца за 160 дена,гајле си немам :)))
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
никаков оти ми истече лиценцата на mcafee total protection
 
Член од
26 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Norton Internet Securuty 2010.Сам си прави update и не ми го успорува компјутерот.

 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Успат еве еден совет за коа се уклучувате од јавен ком(од нет кафе и сл)немојте да куцате на тастатура коа се логирате на фб,мсн,форуми и слично зашо на многу комплјутери има вируси шо памтат шо куцаш(не ми текнува како се викаа) затоа у RUN пишете OSK и ви отвара виртуелна тастатура и на нејзе куцате со маус!
Ја го праам ова коа куцам само пасворд и после со терам на тастатура!
де бе што си се уплашил толку : ))))))

таквите програми што ги памтат искуцаните букви се викаат keylogger-и
се користат за дознавање на пасови
и да ги има по интернет кафе-а , но овде толку не се застапени
зашто на пример на некого би му требал пасот од твојот фб или маил !?

но знам за еден пример кога во инсомниа 1 имаше оставено кеулогери и на доста луѓе им
отидоа WoW акаунтите :)
така да ако нешто ви е сомнително а имате важни акаунти поврзани со пари итн. користете ја он-скриин тастатурата ,но пазете да нема некој позади вас :)

(извинете за офф)

OnTopic:

веќе пола година користам аваст и сум доста задоволен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom