Што антивирус користите?

VINX

Rhymesaya'
Член од
13 ноември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
0
немам никаков антивирус...и пак терам работа :toe:
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Sum koristel dosta Antivirusi skoro na sekoj 3 meseci gi menuvav no veke edna godina go Imam NOD32 i nemam namera da go menuvam osven ako im se desi nesto :)
NOD32 e moj predlog
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Sum koristel dosta Antivirusi skoro na sekoj 3 meseci gi menuvav no veke edna godina go Imam NOD32 i nemam namera da go menuvam osven ako im se desi nesto :)
NOD32 e moj predlog
И мој предлог :) само што го користам веќе две години мислам.
Исто така не е лош ни Панда, ама цица многу ресурси 50MB од RAM секогаш, по потреба и повеќе :)
NOD32 користи дупло помалку.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Sum koristel dosta Antivirusi skoro na sekoj 3 meseci gi menuvav no veke edna godina go Imam NOD32 i nemam namera da go menuvam osven ako im se desi nesto :)
NOD32 e moj predlog
Кога ке сфатиш колку ти е полн тројанци убаво ке се помислиш дали ке го менуваш или не.(јас до скоро го користев)
 
Г

Гоццццце

Гостин
Може е офтопик, ама како беше таа Македонската страна за лиценцирање на Касперски?
Фала
 
Член од
24 март 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Не користам дртав Win и не ми треба ни антивирус ни антиспајвер :)
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Кога ке сфатиш колку ти е полн тројанци убаво ке се помислиш дали ке го менуваш или не.(јас до скоро го користев)
сакаш да кажеш дека нод32 нее добар антибирусен програм :vozbud:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Кога ке сфатиш колку ти е полн тројанци убаво ке се помислиш дали ке го менуваш или не.(јас до скоро го користев)
Јас откако користам НОД, немам видено ниеден тројанец или вирус, а понекад скенирам со онлајн Касперски, Софос или Тренд микро, па ни тие не наоѓаат ништо. Незнам од каде на тебе толку тројанци.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Kaspersky е закон ама многу цица, иначе и нодот е добар.. .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom