Што ако партнерот/партнерката оди на кафе со личност од спротивниот пол?

R

Rockstar90

Гостин
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S
Не го гуши ништо страшно, сите си имаат пријатели, 100% е за услуга ако му се нема јавено повеќе од 3 месеци.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S

Никако, тоа не е во ред девојче.

Се знае на кафе каква услуга се бара.

Забрани му и угуши го максимално.

Ако те сака ќе го сфати тоа, ако не, не бил за тебе.

Ја така се заебав со првите две жени - ме прелажаа деца да им напраам и толку, ама третава не мрда од дома, таман си е.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S

Што и да сака школската да му каже, полошо е ти да му кажеш дека не може да иде. Мора да имаш доверба во него, нарочито ако до сега не ти дал повод за спротивното. И веројатно немаш за што да се нервираш, па све она и да му каже дека деца сака да му раѓа - он е со тебе и на тоа треба да се фокусираш. :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Што и да сака школската да му каже, полошо е ти да му кажеш дека не може да иде. Мора да имаш доверба во него, нарочито ако до сега не ти дал повод за спротивното. И веројатно немаш за што да се нервираш, па све она и да му каже дека деца сака да му раѓа - он е со тебе и на тоа треба да се фокусираш. :)
Да бе доверба, и после ко ќе ј аопне школската, шалили смо се.

Не пуштај тоа на кафе. Само ортомче му е мајката. Ако ја сака и ортомчето ќе го засака.
 
R

Rockstar90

Гостин
Што и да сака школската да му каже, полошо е ти да му кажеш дека не може да иде. Мора да имаш доверба во него, нарочито ако до сега не ти дал повод за спротивното. И веројатно немаш за што да се нервираш, па све она и да му каже дека деца сака да му раѓа - он е со тебе и на тоа треба да се фокусираш. :)
И она има дечко, идат година ипол сигурно, а и ме познава мене. Не знам од кај поракава за кафе за онака и како не и глупо ако не нешо друго.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Да бе доверба, и после ко ќе ј аопне школската, шалили смо се.

Не пуштај тоа на кафе. Само ортомче му е мајката. Ако ја сака и ортомчето ќе го засака.

Де бре па и ти, одма со ортоми почнуваш. Си има начини, за да стигнат до ортомче треба време и пракса :P
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Де бре па и ти, одма со ортоми почнуваш. Си има начини, за да стигнат до ортомче треба време и пракса :P
Да бе време и пракса. Ќе и напраи 2-3 деца, ќе ја стаи по дома да чува и ќе пегла школски.


Баба ми, бог да ј апрости викаше - синко утреш куќа не крепи, ако моеш денес нешто, не оставај за утре.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
35.113
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S
Во право е Donald Sikert
Какво црно кафе, какво прашање, каква услуга. Покажи му таму заби да се знае кој е кој, а не после тука да ни плачеш, тој нека плаче.
Му текнало сега нему да оди на кафе со школска.
Што би рекол Крусер залапај го и нека ќути таму:pipi:
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
И она има дечко, идат година ипол сигурно, а и ме познава мене. Не знам од кај поракава за кафе за онака и како не и глупо ако не нешо друго.

Нема шо да и биде глупо. Можда стварно и треба некоја услуга од него. Ти мислиш дека треба да и биде глупо затоа што мислиш дека за нешто сасвим трето го вика. Опушти се. Идат на кафе - ништо страшно :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
И она има дечко, идат година ипол сигурно, а и ме познава мене. Не знам од кај поракава за кафе за онака и како не и глупо ако не нешо друго.
Не и гелупо. Сака да ти расипе врската.

Немој после месец дена да барша совет зашто ја испеглал школската, а ти си му верувала дека пијат кафе само.
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 00:16 ---
Нема шо да и биде глупо. Можда стварно и треба некоја услуга од него. Ти мислиш дека треба да и биде глупо затоа што мислиш дека за нешто сасвим трето го вика. Опушти се. Идат на кафе - ништо страшно :)
ПА нека ја викен и неа, ако и треба само услуга.

Ама јасно е шо сака другата девојка.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S
Како би реагирал тој тебе некој да ти пиши на фб дека сака да оди на кафе со тебе, онака ко демек (останав без текст на ова) и може да те праша нешто или да побара услуга?
Таа не му е блиска другарка, зошто и ти не одиш со нив на кафе?
Разбирам кога дечките сакаат со другарите да гледаат кошарка или да слушаат музика, или да и се истажат на најдобрата другарка, ама школскава на дечко ти не е нити едно од овие.
Шо се секираш дека го гушиш? Кој ќе го гуши ако не ти :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S
Ако дечкоти сака да ебне нешто на страна, можиш на гла да му застаниш и пак тој ќе си сврши работа.

Туку остај го чоеко на раат нека си испие кафе со колешката, шо ќе беше опсесивно љубоморни... Како те трпи само, алал да му е. Јас би ти покажал црвен картон по втората минута.

Ти не пиеш кафе со никој друг освен со дечкоти? На факултет/училиште не одиш?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.501
Поени од реакции
22.537
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S
Сечи тоа вкорен, не си играј.
Едно е доверба, ама друго е да си пикниш трн во здрава нога.
Сепак треба да се има некој ред нели, некои работи едноставно што не ги личи не ги личи.
 
R

Rockstar90

Гостин
Како би реагирал тој тебе некој да ти пиши на фб дека сака да оди на кафе со тебе, онака ко демек (останав без текст на ова) и може да те праша нешто или да побара услуга?
Таа не му е блиска другарка, зошто и ти не одиш со нив на кафе?
Разбирам кога дечките сакаат со другарите да гледаат кошарка или да слушаат музика, или да и се истажат на најдобрата другарка, ама школскава на дечко ти не е нити едно од овие.
Шо се секираш дека го гушиш? Кој ќе го гуши ако не ти :)
И јас тоа му го реков. Мене некој да ми пишеше вака за кафе и да отидев, него сигурно немаше да му биде сеедно. Ама јас немаше да отидам. Овој одма. Па си реков ајде ќе олабавам, цело време ми збори дека сум била љубоморна а уствари никад ништо не сум му забранила. А знам дека и да му кажам не оди дека може пак да отиде, ние да се испокараме, а јас и да не дознаам дека пиеле кафе воопшто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom