Шопинг

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Обожавам шопинг!Можам со саати да шетам низ продавници и да не ми се здосади.Алал им вера на тие што доаѓаат да ми прават друштво,бидејќи ги мачам ненормално многу :pipi:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Kuti ne zbori za macenje. Ja ednas izgubiv na kladba i morav od 9 sabajle do 4 popladne da setam po prodavnici. Lelele takvo iskucstvo mi trebashe vo zivotot. A ona za inaet probuvashe se kolku da me muci ama znaete maickite so gi probuvashe bea so dlaboko dekolte pa znaete... ne mi beshe losho1
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Mnogu,preterano mnogu obozavam soping.Sekogas me raspolozuva i uzivam da setam po prodavnici,ne mi smeta ni guzva,ni vremeto.Sakam da razgleduvam,da probuvam,ne mi e maka ni stopati da probam nesto.Cesto kupuvam i neplanirani raboti so pari koi sum gi cuvala za nesto sosema drugo,ama super mi e!:je::je::je:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Oбожавам шопинг....особено кога нешто лошо ми се случува во животов и си идам на шопинг и полесно ми е, во тој момент МОРАМ нешто да си купам!Што да е:обетчиња,маичка......Омилена локација ми е манго, сега за сега...има убави парчиња облека и во Бершка и Зара, само што уште ги нема кај нас:(
Сакам да идам во Грција на шопинг, кај нив со закон во август имаат 70% попуст....милина....
 

JB

Член од
11 март 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
S O P I N G podobro ne me potsekaj za toa .GLAVNA PREOKUPACIJA . Sekogas imam koga mi treba nesto zavisna sum od kupuvanje mi pravi golemo zadovolstvo.Samo imam edna mana mrazam da probuvam mnogu se sto ke zemam go kupuvam od oko vaka.Ponekogas koga imam nekoe problemce taka ja izlecuvam mojata nervoza SHOPING.......
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
shoping?lele koga ke go spomnam ovoj zbor pred tato -:nesvest: ,bukvalno paga u nesvest.obozavam da kupuvam,obleka,tasni,cevli,kozmetika,razni gluposti za mene za drugite ne e vazno.priznavam deka preteruvam.kupuvam i mn bespotrebni rab,pa posle doma fakaat prasina.specijalno za shoping imam otedeno samo vo grcija,inaku imam kupuvano i od italija,germanija,praga i mn dr mesta.kolku pati imam otideno vo minus so kreditna karticka ni samata ne summ svesna:tapp:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Зависи од расположението ама почесто мразам шопинг. Ужасно ме нервира да морам да шетам низ продавници, да пробувам, да разгледувам.
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Ретко одам на шопинг,некако мрза ме има фатено.Ама кога одам.......заборавам да се вратам дома!
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
ne mi e omileno sopinguvanjeto ;) nekat ke prosetam taka niz prodavnici kolku da se kaze i neso koa treba da kupam idam odma u taa prodavnica, kaj so mi se svigalo nestoto, bez da setam mn mn...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Леле колку го мразам тој шопинг, немам некоја навика да одам да купувам, смрт ми е кога женската ќе ме викне да одам со неа, ми иде да пукнам
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Најдобра релаксација ми е шопингот!Заборавам на време,на луѓе,на проблеми,се опуштам до крај!Не ми е потрбно ни друштво зашто во тоа уживам и кога сум сама .
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
obozabam sopuvanje ama ne so nekoj sto ke me gnjavi :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па вака... Ако треба нешто да се купи за колата... Би шетал 2 дена без проблем. Но, кога ке дојде ред за купување на алишта и др.(остатокот) многу мразам... Гледам од првото место нешто да ме бендиса купувам и чао.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Не губам мн. мн. време на шопинг влегувам во 2-3-4 продавници и купувам тоа што ми треба и крај .немам нерви за такви испади натака навака па не ова тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom