Шопинг

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сакам шопинг, ама не љубам да шетам по продавници со саати. Мрза ме фаќа, од еден трговски во друг, па по соблекувални облечи-соблечи, се иритирам дури. Колку пати ми се има случено да излезам на шопинг и ако не купам нешто во првиот саат се откажувам, седнувам на кафе и одложувам за утре. :icon_lol:
Задоволството после шопингот е секако неспоредливо. :pipi: Ама мене процесот на шопингување ме нервира бе...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Порано ептен ич не сакав шопинг, сега ми е интересно, но само кога купувам маички и кога не треба многу облечи - соблечи да правам. Мразам кога треба фармерки или панталони да пробувам, ептен ме мрзи и сафра ме фаќа. Порано и ретко идев во шопинг, сега зачестив последниов период. Сепак, дефинтивно најслатко ми е кафето по шопингот. Затоа во суштина гледам шопингот да трае пократко, за да можам на кафе да си заседнам некаде. Има неколку продавници од кои секогаш купувам, па и не мора многу да талкам. Мразам да шетам по продавници и да се гњавам и во 2 саати само да шетам.:nesvest: Нема шанси, немам јас толку трпение и живци толку да се гњавам по продавници.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.395
Поени од реакции
46.888
Не можам ме истоштува,си ги знам кои ми се дуќаните три-четири се,низ нив се шнурам што ми треба цалензи и сиктер дома кај мајка ми на примедби :)
Највеќе ме замара фармерки пробување,го мрзам од дно на душава тоа чамење во тесна кабина на една нога.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Alal da vi e be zeni so sakate shopping!
Se uzasznuvam od pomislata na obleci-sobleci aktivnosta! Ama zatoa pak koga ke izlezam da se slaam niz grad, onaka bez kompas so meraklisko kafence vo raka, kvecerina koga svetlinata e prekrasna i koga op ke mi se nasmee nekoe partalce od izlog a jas imam dovolno kesh vo dzeb, e togas navistina uzivam a i zadovolstvoto e golemo:pipi:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ахам, ок. :)
Значи јас сум единственото машко што сака шопинг.
Што е најлошо ретко кога купувам облека од Битола... само Прилеп и Скопје ми ги задоволуваат апетитите. Шала, големиот број на чевли и долгите раце се проблемот. И така, неретко незадоволен се враќам дома бидејќи нешто што ми се допаднало ми било кратко во ракавите или патиките ми биле мали. Судбина. :)
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Go sakam sopingot me relaxira,posebno posle nekoj napnat period mi ide kako melem za dusata.Ne probuvam se i sesto od oko si davam prognoza ke mi stoi ili ne ,mi e naporno toa soblekuvanjeto ,pa posebo vo zima koga se nosat poveke alista.I najmnogu obpzavam koga posle uspesen soping so drugarka mi si sedneme na kafence i onaka zadovlni i ispolneti si praime lezet.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom