Шопинг

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Заеби шопинг, КРАДЕЊЕ му е мајката :D :D :D

Башка ме нервира шо сегде копи пејст облека.. све некои марки нешо.. ептен ми недостасува ПРОДАВНИЦА ЗА ОБИЧНА ОБЛЕКА -клот маички, фармерка без апликација, неизбелена, сеа широка ли, комбинизонка ли.. блузон или маичка со дуги ракави исто колт, без педерските бројчиња и букви, капчиња без реклами, прости скејтерски патичиња шо нема да се DC и да даам по 6000 за нив.. па тоа у глобала. Утнав темата, ама некој ќе се сложи а?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Офчар напиша:
Заеби шопинг, КРАДЕЊЕ му е мајката :D :D :D

Башка ме нервира шо сегде копи пејст облека.. све некои марки нешо.. ептен ми недостасува ПРОДАВНИЦА ЗА ОБИЧНА ОБЛЕКА -клот маички, фармерка без апликација, неизбелена, сеа широка ли, комбинизонка ли.. блузон или маичка со дуги ракави исто колт, без педерските бројчиња и букви, капчиња без реклами, прости скејтерски патичиња шо нема да се DC и да даам по 6000 за нив.. па тоа у глобала. Утнав темата, ама некој ќе се сложи а?
Имаш бе.. СТРУЖАНКА :D
Сериозно, јас од таму си купувам бели маици обични со ракави, за 200 денари, ама смрт немаат. По 2 години ги носам
За тренинг, за фудбал, па и за носење.. што им фали? :D
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Стружанка, Дивајн, Форчн.. кај е бе Стружанка?
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
I jas obozavam soping.Hipermarketi posebno. Ednas vo Carrefour vo Solun zaglaviv 6 casa. Sega tuka vo usa ke mavam nekoj Walmart koga ke imam sloboden den. :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Офчар напиша:
Стружанка, Дивајн, Форчн.. кај е бе Стружанка?
Не знам јас, не сум од Струга... Нека ти каже Дивајн :D
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Нов сум де, уствари и не толку нов, ама од кај да знам кое е струшкото лоби :D :D
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
FortunE напиша:
Офчар напиша:
Стружанка, Дивајн, Форчн.. кај е бе Стружанка?
Не знам јас, не сум од Струга... Нека ти каже Дивајн :D
Свршивме работа ако одиш во Струга за маици од 200 денари :D :D
Има и во Скопје де.. (ако си од СК)
Мислам дека има во повеќе градови продавници.. до душа малку се онакви.. застарени-комунистички..

..и колку сум јас информиран Стружанка не работи моментално. Роба шијат само за извоз и што ќе им остане продаваат тука. Не знам колку е точна оваа информација ама од прилика така е..
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.854
Офчар напиша:
Стружанка, Дивајн, Форчн.. кај е бе Стружанка?
Сум стружанка да, и мислам дека Стружанка има продавница во Бисер-Аеродром долу на приземје ... а во Струга да не ти објаснувам нема да ме сватиш :lol: :P
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Сфе бадијалџии,немате попаметна работа па акате по продавници.
Ако ми треба нешто,идам таму кај шо можам да го најдам тоа што го барам,го купувам и толку од муабетот.Има милион работи што попрво би ги правел од левење по дуќани :arrow:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
не сум зависник од шопинг многу често и ме нервира да акам по продавници али најубавото нешто ми беше кога влегов во продавницата на Барса и најискрено сакав цела да ја купам памет ми штукна :wink: :D
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mm nezaboraven shoping definitivno bese Barcelona a nad gradot ima mestence Andorra se vika , tax free zone e i se e bas mnogu poeftino
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Утре ќе прошетам низ Софија да видам што има од попусти па ако нешто ми фати око а ми е неопходно да си купам
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Шопинг....

Има некое задоволство повеќе од самиот шопинг....:pipi:
Секојдевните купувања најчесто ги обавувам во продавниците кои ми се најблиску. Не би одела некаде на крај на градот само зашто некој продукт бил 2 или 5 денари поевтин:ne: . Кога купувам многу нешта одам во продавници кои се богато снабдени и каде има неверојатно многу избор. Сакам да си полнам торби и често купувам и тоа што не ми треба:je: .
За гардеробата знам и да забегам, можам со часови да шетам од бутик во бутик, да разгледувам и најчесто купувам сосема друго од она што ми била намерата:) . Единствено ме мрзи да пробувам алишта, но кога купувам за себе, знам точно што и како ќе ми стои, до сега не сум промашила:kajg:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Auuuuuuu shopping kolku obozavam,ventil za se osobeno so priduzbata na tatko mi covek so nervi-ortomi,kaj ke se izmasmeeme pa uste koa ke mi kupi se sto ke vidam mh mh mh,ama najtazno e sto ke kupam toa sto treba ama ke kupam i toa sto ne treba i zasto ne sum razmisilia za toa nesto so sto ke mi ide,kupuvam nekoi boi sto nemozam so nisto da gi iskombiniram posle toa,ama vazno mi se svigalo i uste mi se sviga ama nema da go nosam :).Narednata nedela planiram eden dobar shopping.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
obicno sopingot mnogu kratko mi trae:).... koa idam u soping go kupuvam prvoto nesto sto ke mi se sviga(so sum go zabelezala nekolku dena prethodno:))... i obi4no ne sakam bas da setam mnooogu po prodavnici osven ako ne planiram da kupam nesto:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom