Шопинг во Приштина

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе во Тирана имате и вистински марки во јаки бутици но имате и како што викате крадени марки за многу ефтини цени(без пари).Башка има и што да видите,градот е многу изграден,разубавен,доста жив(женски навечер лудница).ШТо к*р во Приштина барам ми се гади името да го спомнам,понижење ми е да стапнам таму.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ако се рачуна Приштина за град јави ми се.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
сакав нешто да дознаам околу купувањето по трговските центри во косово, имам слушано дека имаат добра роба, марки по багателна цена...

споделете искуства ваши или туѓи, како е што е, дали има организиран превоз со агенција, колку чини, како е снаоѓањето низ градот и слично
Цените во најголемиот дел од трговските центри се нешто поефтини од кај нас,ама има места каде што го има тоа што го бараш, "марки по багателна цена" - т.е. фалсификат подобар од оргиналот.Најдобри такви места со многу голем избор се продавниците кои се наоѓаат до главната команда на КФОР.Има автобуси до приштина,ама ако одиш за шопинг најдобро ти е да одиш со кола.
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
.Башка има и што да видите,градот е многу изграден,разубавен,доста жив(женски навечер лудница).ШТо к*р во Приштина барам ми се гади името да го спомнам,понижење ми е да стапнам таму.
Имаш право, за к*р не се оди до таму! Има пуно у Скопје! За шопинг сакат луѓето да идат! :)


За сите оние кои планират одат во Приштина за шопинг, обавезно да го посетат и Duplex Club Prishtina има многу јаки забави!
Поздрав
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Знам дека @cool@ кажа дека е безбедно , некој друг некакво искуство да не има?
Никој не праи проблеми ? И разбираат ли бар англиски за да се разбереш со продавачите?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.964
Знам дека @cool@ кажа дека е безбедно , некој друг некакво искуство да не има?
Никој не праи проблеми ?
Безбедно е и никој не праи проблем ако изглеаш вака: talibanMS2010_468x653.jpg
 
Член од
9 август 2008
Мислења
218
Поени од реакции
109
Безбедно е и никој не праи проблем ако изглеаш вака:Прегледај го приврзокот 42894
Или пак вака:


Он-топик:
Еднаш бев во Приштина, катастрофа е сообраќајот, а за шопинг незнам, ама сум слушнал за ова, мада мислам дека е фалсификат тоа за упола цена оригинал.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Има еден трговски , се вика Алби , во населба Ветерник, има доста продавници, со такси од центар ти зима едно 3.5 евра во еден правец. Има и еден трговски кај што пишува NEWBORN, и низ град продавници.

За цените не знам , слични како кај нас , јас прошлиот пат кога бев имаше на попуст евтини ствари, па сега тоа е тоа , пример имаше истите продавници што ги има и кај нас во Рамстор или Веро ... кај тие може човек да направи споредба, гледај ги во Скопје како идат и после ќе видиш таму.

Сум слушнал за Гнилане и Урошевац(Феризај) имало евтини ствари, од типот све по 100 денари , 200 денари.

Има доста од Косово што идат во Скопје за шопинг, не дека таму нема избор , туку ем промена на атмосфера па и нешто се купува, колку да се рече, не ми е од тука , туку од надвор :)

Патот е евтин, имаш од на автобуска, линии , од рано сабајле , мислам дека 350 денари е во еден правец , а 600-650 повратен , подобро земи повратен , последен автобус од Приштина мислам дека беше околу 5:30-6 часот.

Градот не е проширен како Скопје, тесен град , ќе се снајдеш.

За јазикот , англискиот мислам дека добро го знаат, особено помладите , не знам дали е сигурно да зборуваш на српски.

Добро би било да погледнеш малце во googlemaps да видиш што има , што може да те интересира, и кога ќе одиш таму полесно ќе се снајдеш.

--- надополнето ---

Ова е Алби

Еве ти нивната веб страница , погледни што има (GEOX, SPRINGFIELD, BITSIANI, GOLDENPOINT, TOM TAILOR, TOM TAILOR KIDS, TALLY WEIJL, MISS SIXTY, ENERGIE, KILLAH, JACK & JONES, FRANCOMINA, VERO MODA, MORGAN, CELIO, ONLY, DE PUTA MADRE, ESPRIT, OKAIDI )
http://www.albicenter.com/?id=1&action=switch_language

 

Kajgana Shop

На врв Bottom