Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
ШМИЗЛИ!!!

Стварно незнам зошто лугјево имаат толку многу против "ШМИЗЛИТЕ"
и против нивното понашанје...
стварно сакам некој да ми образложи некои работи околу шмизлите:

1.дали и смета нивното понашанје
2.дали ги нервира стилот на говоренје
3.или пак начинот на окои се облекуваат (Phart 4 ever)...


мене најчесто ми смета она со мастиката на прст (преку цел ден допираат преку стотици предмети со рака,и пак мастиката ја вртат околу прстот) звучи гадно...
незнам стварно што сакаат да постигнат со тоа со мастиката - валда мислат дека се по провокативни спрема машкиот пол...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.458
Поени од реакции
47.319
Не знам мене не ми сметаат кога учев школо имаше таа една сите ја заебаавме и се смеевме и имаше еден смешен изговор на зборот КУРТОНИ абе у несвест паѓавме цел клас иначе не се лоши само не знаат како да се изразат.А за тоа со мастиката ако има некоја шмизла тука да и кажам дека лижавче повеќе пали
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
1*Ne
2*Ne
3*Ne
Se raduvam koga ke vidam nekoja takva, zashto od start znaesh na shto si! :)
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
naj lesno e da legnes smizla veruvaj :toe:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
1.дали и смета нивното понашанје
DA
2.дали ги нервира стилот на говоренје
DA
3.или пак начинот на окои се облекуваат (Phart 4 ever)...
Nacinot ne e vazen. Neka se oblekuvaat kako sakaat,ama ne svakam koa tolku mnogu se zamaraat so oblekata i pred se so toa dali e marka (ako zboreme za Phart,pff jaka marka)
Ima mnogu raboti,koi lugeto gi poseduvaat vnatresno na koi treba da im se obrne vnimanie, a vakvite luge ja gledaat samo etiketata i nadvoresnata obvivka na lugeto. Steta sto mnogumina ili barem poveketo od niv se takvi i ne mozat da gi sogledaat vistinskite vrednosti na zivotot i kaj covekot.
 
Член од
25 март 2007
Мислења
204
Поени од реакции
14
Najvishe me nervira kaj shmizlata toa shto se pravi neshto shto ne e.
Site se u rozevo, site se fini, ne pcujat, vnimatelni se, cuvstvitelni... Elokventni se, ne visat so bilo kogo (a ustvari se praat 3 za 100 sekoja vecer), biraat kade ke bidat videni, i celata taa gluma samo za da se pretvorat vo neshto shto palelo vo vremeto na Merlin Monro, a sega e tolku prevazidzena stvar, shto ja nadminuva duri i 'fintata' "Kolku e saat?". Nego, gi zalam kutrite shto dotolku nemaat nikakvi kvaliteti, pa moraat da glumat ludilo za da privlechat nekogo...

A BE IMAAT DURI I TONALITET NA ZBORENJE, ALOOOOO....
LILAAAAAA!!!
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
PiNkGiRl напиша:
DA
DA
Nacinot ne e vazen. Neka se oblekuvaat kako sakaat,ama ne svakam koa tolku mnogu se zamaraat so oblekata i pred se so toa dali e marka (ako zboreme za Phart,pff jaka marka)
Ima mnogu raboti,koi lugeto gi poseduvaat vnatresno na koi treba da im se obrne vnimanie, a vakvite luge ja gledaat samo etiketata i nadvoresnata obvivka na lugeto. Steta sto mnogumina ili barem poveketo od niv se takvi i ne mozat da gi sogledaat vistinskite vrednosti na zivotot i kaj covekot.

фала што ми ги дефинирашеза ШМИЗЛИТЕ
>>" a vakvite luge ja gledaat samo etiketata i nadvoresnata obvivka na lugeto"<<

не е битно што се носи битно е што има во душа...до душа кај шмизлите е обратно...
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
Abe tie navistina se zamaraat za oblekata da bide marka itn a prasajne e dali ja nosat taa marka ili nosat evtina kopija :)) ne deka i jas ne nosam kopii na nekoj poznati marki ama znajete so sakam da kazam :toe::toe::toe:
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
_____________ напиша:
Najvishe me nervira kaj shmizlata toa shto se pravi neshto shto ne e.
Site se u rozevo, site se fini, ne pcujat, vnimatelni se, cuvstvitelni... Elokventni se, ne visat so bilo kogo (a ustvari se praat 3 za 100 sekoja vecer), biraat kade ke bidat videni, i celata taa gluma samo za da se pretvorat vo neshto shto palelo vo vremeto na Merlin Monro, a sega e tolku prevazidzena stvar, shto ja nadminuva duri i 'fintata' "Kolku e saat?". Nego, gi zalam kutrite shto dotolku nemaat nikakvi kvaliteti, pa moraat da glumat ludilo za da privlechat nekogo...

A BE IMAAT DURI I TONALITET NA ZBORENJE, ALOOOOO....
LILAAAAAA!!!
да да знаат дури и да глумат,најчесто глумат НДОПИРЛИВИ.
Демек они се на по високо ниво и не прават муабет со секого...
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
DBG напиша:
да да знаат дури и да глумат,најчесто глумат НДОПИРЛИВИ.
Демек они се на по високо ниво и не прават муабет со секого...
pa ako procita postirav jas nesto pogore sto e najlesno da legnis
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
vp напиша:
pa ako procita postirav jas nesto pogore sto e najlesno da legnis
да да верувам длабоко во тоа дека е лесно да се легне девојка со добро тело но нажалост со мал мозок (ШМИЗЛА)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ај просветли не за легнувањето плиииз:uvo:. Баш сакам да ја чујам таа специјална техника на која паѓа секоја шмизла. Да не е "Вадам 3000 евра од новчаник и и викам, слушај мала идемо да ове паре попимо а ондак чу те возим с мојим мерцедесом" (мора на српски да биде ради ефект)

Бај д веј, немам ништо против шмизли пошо ги игнорирам, исто ко да не постојат за мене. Нека идат да си излечат комплекси, па ке почнам да ги забележувам, па дури и муабет да им праам (ако можам да склопам муабет со такво суштество)
 
Член од
25 март 2007
Мислења
204
Поени од реакции
14
DBG напиша:
да да верувам длабоко во тоа дека е лесно да се легне девојка со добро тело но нажалост со мал мозок (ШМИЗЛА)
A be ako ima dobro telo u redu e, ali shto e so shmizlite koi shto nemaat dobro telo??? I zashto uvek nitu edna shmizla ne priznava deka e shmizla??? Koga stvarno ili na shala ke i kazete deka zbori ko shmizla, ona negira. I togash doaga najgadniot moment za moite ushi, koga shmizla, koja i onaka zbori so onoj gaden visok ton koj edvaj go podnesuvam, ushte poveke ke go povishi tonot i ke pochne da 'imitira' shmizla. E togash... Gotovo. Poluduvam. :nerv: :violent1:
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
hehehe ludilo od takvi zenski da zemes da si puknes vo kozata za takvi
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
vp напиша:
hehehe ludilo od takvi zenski da zemes da si puknes vo kozata za takvi
јас мислам дека Шмизлите се премногу нежни девојки затоа не треба да применуваме насилство :))) во цитативе,случајно да не прочита некоја од нив па да биде шокирана од оваат тема...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom