Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
aham dap citnav zs sum te citirala zs ona izviniiiiiiiiiiiiiii duso toa te pravi smizla i neznam so dr. pisuvase ali smizla ne si ako odis po opredelini pravila i ne se ponasas ko site navieni
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Sina^ напиша:
aham dap citnav zs sum te citirala zs ona izviniiiiiiiiiiiiiii duso toa te pravi smizla i neznam so dr. pisuvase ali smizla ne si ako odis po opredelini pravila i ne se ponasas ko site navieni
е сеа нигде не пишав дека сум шмизла ниту пак дека ми се свиѓаат таквите туку баш напротив..затоа друг пат кога ке цитираш убаво прочитај си се а не само последното напишано!:nesum:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
jas stapuvam vo odbrana na real...ne e smizla tipkata bre,bas e srce :)
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
pa so me boli dali zenskata e smizla vidi si ti prvim so si citirala pa podole so si pisala pa zbori OK
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
:pos:
Sto e ova bre, ednata ANTISMIZLINSKA,drugata SMIZLINSKA koorporacija? :pos:

Smizlite mene ne mi se nisto drugo osven razmazeni devojki.
Demek devojki koi imaat odredeno ponasanje(ligavenje),stalno se ubavo obleceni i ne gi toleriraat tie sto ne se isti kako niv.
Kako da ne,podobro ke sum normalna devojka na rang,koja postignala nesto vo zivotot,otkolku da se ligavam naokolu vriskajki deka mi letnalo perce od kosata,deka nemam antirid krema na nosot i deka mi se skrsil noktot.
So kjar od toa da bides smizla?
Mene licno odbivni mi se takvite licnosti. Ne samo odbivni tuku i smesni.
Plus gi gleam site mi se zanesuvaat deka site mozele smizli da bidat. Kako da ne. Za da si smizla treba da si nesto poveke od toa "honey,hellooooo!??". Treba barem da imas pricina da si voobrazena i smizla,oti vo sprotivno toa mene mi ispagja samo kompleksi lecenje :pos:
Sepak, i pokraj se, ne gleam potreba od takov "imidz".
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
bravo be maco taka treba objasneto u detalji toa e ok dobro kazano i pokazano ne samo deka i se skrsil noktot no i site drugi sto ne se smizi izi misia ne se u novna SEMA koja ne postoi i ne ni postoela toa bilo samo kao demek filing na elitata a elitata denes ne znae sto saka i od kade go ocekuva toa ma ne si u trend ili ne si u sema ma nemoj molimte
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
абе смирете се ќе се испотепате
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ај доста беше! Назад на тема, да не морам да бришам пак.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
~ThE_VaMpIrE~ напиша:
na kratko-ednostavno ne gi podnesuvam....
lilaaa zenska kako ma ne gi podnesuvas...pa kako togas mene me druzis:pos2: :pos2:
shala na strana,vo slucaj da ne sum pishala nisto na temava kazuvam deka smizlite mozat da bidat strashno iritiracki sushtestva i jas licno nejkam da mi se vo blizina :nenene: :nenene:
 
Член од
24 јуни 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
RealGirL напиша:
извинииии...тоа те прави шмизла...грешиш срцка и не си ласкај:nenene:

а за ова второво :tapp: господ нека ти помогне!не ти е лесно:nenene:

devojko, jas ne sum smizla i nemam pricina tebe da ti se objasnuvam ali deneska site sto se ljubomorni zatoa sto si uvek sredena i ubavo oblecena ti vadat tracevi deka si smizla.
ne gi mrazam smizlite ama onie vo granici..
pozdrav
 
Член од
24 јуни 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
АуРоРа напиша:
Ама сам малку ги смеша работите. Средена,убаво облечена и слатка не е еднакво на шмизла.Тоа некако грешиш.Можи затоа 90% од луѓето на прв поглед ме праат шмизла...Сакам да си сум средена и убаво облечена како што сум и досега,а тоа не значи дека сакам и да сум шмизла.И шмизла не ти е гаранција дека си нешто.И пак ќе речам шмизлањето не се учи.Тоа ти е од раѓање.Не може ќе научиш 5-6 збора,нови алишта и ај сега шмизла сум.Тоа така не оди.Сите "вештачки" настанати шмизли се аут, а такви сега има повеќе,така да вервај не ми е ич предизвик да сум шмизла, а сите мислат дека сум...Ма није битно. А дека никој не може да ги има, да ,ама таквите се ретки,главно се тие што никој не ги гледа, а шмизлањето си го чуваат како маска за да не се повредени!

izvini ama ne si me razbrala. Jas tokmu toa sakam da go kazam. toa sto nekoja devojka (na primer kako jas i ti :icon_bigg) e slatka sredena i ubavo oblevena, zlobnite usti ja pravat smizla. Toa e problemot vo naseto opstestvo! (sociologija ja zasluzuvam petkata,ha ha)

Vo pravo si deka smizla ne se stanuva so nekolku kupeni alista marka ili nauceni zborovi, celosniot nacin na odnesuvanje,jadenje,zborenje,odenje i igranje sozdavaat edno devojce-smizla,
Iskreno, jas vrtam mastika so prst, i si ja fakam kosata celo vreme pa sto? toa seuste ne napravilo od nikogo smizla, neli?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom