Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Pa zavisi. Ja so gi znam tie smizli site se epten GLUPI! Abe mislam mi idat na zivci. Ali ne vikam deka ne postojat i pametni. Ali me nerviraat so ponasanjeto, preteruvaat. A i ja sakam rozevo pa ne sum smizla, mislam nemora da bide radi bojata.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Goddess of Chaos напиша:
Раскажи им :)
Па ти раскажи им ти си велешанка. :)

vardarce напиша:
Еве ќе направам една отстапка и ќе кажам дека сакам и прифаќам една шмизла... ако ништо друго барем јас сум попуштил еднаш... :)
Инаку да го повлечам воа, не прифаќам и никогаш не планирам да прифатам шмизла. "Шмизли" што си мислат дека го фатиле господ за кур и дека се недостапни се никој и ништо. Такви шмизли што кога некој ќе престане да им обрнува внимание стануваат едни обични љубоморни девојчиња. Од многу "недостапност" и мангупсување (шмизлосување) на крај остануваат сами без никого.

Него ме интересира што значи поимот шмизла? Како да разликуваме права шмизла од лажна шмизла? Дали некоја женска ако одбива кур и се прчи у град е шмизла, а ако прифати лесно кур и се прчи у град е лажна шмизла?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не може шмизла со шмизла. Такла ли е Маце, кажи му на овој Вардарац.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Шо има он да каже он е права шмизла. :)
 
С

Сатори

Гостин
*P|nK_G|rL* напиша:
Pa zavisi. Ja so gi znam tie smizli site se epten GLUPI! Abe mislam mi idat na zivci. Ali ne vikam deka ne postojat i pametni. Ali me nerviraat so ponasanjeto, preteruvaat. A i ja sakam rozevo pa ne sum smizla, mislam nemora da bide radi bojata.
Баш така, се обидував да изведам некоја таква поента во минатите постови.Инаку шмизла за мене, Париз Хилтон е тоа ти е глупава шмизла и плавуша.
 

kikiritka

луда леблеба
Член од
23 јуни 2006
Мислења
101
Поени од реакции
0
Шмизли се тие шо е прат нешто шо не се. Барбики, глумици бла бла... Не прат муабет со секој, имат некој чуден поглед ... Го прчат муцето ... итн.
potpolno se soglasuvam
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Lady Satori напиша:
Баш така, се обидував да изведам некоја таква поента во минатите постови.Инаку шмизла за мене, Париз Хилтон е тоа ти е глупава шмизла и плавуша.
Светска шмизлА и курва...ете, она е пример за шмизла дека и така се однесува, ароганта е...бљак..:pov:
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Јас немам ништо против шмизлите..Ама ич не ми е гајле..Нека си се прчат и си викаат лилеаааа постојано само не пред мене..Немам такви другарки а не ни сакам да имам..Тие девојчиња се по различни од другите..Сите си се однесуваат така супер а они лилеааааааа и си ја врртат косата и џвакаат мастика..БЉАК ...:)
 
С

Сатори

Гостин
Абе имаат они Парис Хилтон синоним викам јас, инаку типичните шмизли обично се мн. глупави.Ама има и друг вид....
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
vardarce напиша:
Па ти раскажи им ти си велешанка. :)
Два вида.
Старата добра селска шмизла (го јаде како ќе и го сервираат) и шмизла со стил (го јаде ама успева и да пукне балонче во истото време).
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Eпа во некои други дијалекти низ Македонијава ни наша, Шмизла ти е уствари пуфла...Ако на скопски е шмизла, во Битола си се вика пуфла. А дефиницијата ти е истА:sport1::sport1::sport1: Е сега има натурализирани и вештачки шмизли, ама тоа ти е, не можеш да станеш шмизла преку ноќ, треба нешо да си носиш од раѓање, ма да се се учи...
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
ne mi smetaat, site drugarki mi se takvi NAVIKNAT SUM SI JAS!
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
вакви такви 16 страни им посветивте!:bravo:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
RealGirL напиша:
вакви такви 16 страни им посветивте!:bravo:
И ја тоа викам, преголема желба за оговарање на непожелни личности.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom