Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Slatka_Mala напиша:
pa kako ne? pa ako ne postoeja kogo jas ke imitirav i na cija smetka ke se za*bavav vleguvajki vo nivnite filmovi so upotrebuvawe na nivnite frazi kako "hello!", "da?", "lilaaa" i slicito...<lele, ama si go pravam denot so toa>
smizlite znaci, se soglasuvam (ne se sekavam cij bese postot, nemam vreme da go citiram) deka se raboti za licnosti koi poveke vnimanie obrnuvaat na nivniot nadvoresen izgled, vpecatokot kaj maskite i bla bla bla, no so samoto toa se povrsni bidejki ne se nasocile kon neguvawe na vnatresnata ubavina (ama NE SITE!)
inaku, imam drugarki smizli (spored mojata definicija-koi se zamaraat so obleki, maski za kosi, manikiri i sl>0 ama se prekrasni licnosti, dobri drugarki koi znaat da me nasmeat i krenat i ne se teski gluperdi, t.e. imaat i razviena intelektualna strana...
sepak ostanuvam na toa deka ja cenam licnosta i nejziniot odnos kon lugeto, a ne nacinot na oblekuvawe :wink:
p.s. eden moj drugar ima cel esej napisano za niv kako "nus-pojava" ako sakate ke vi go prilozam :icon_lol:

Lilllaaa so ti se ispodesilo maaa??? ne mozav da se vozdrzam i da ne objavam:Ti si mojata najomilena smizla......duri ponekogas si mi tooolku ubedliva sto se somnevam deka samo gi imitiras.........daaaa!!!:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
ATAHA3UjA напиша:
Lilllaaa so ti se ispodesilo maaa??? ne mozav da se vozdrzam i da ne objavam:Ti si mojata najomilena smizla......duri ponekogas si mi tooolku ubedliva sto se somnevam deka samo gi imitiras.........daaaa!!!:pipi:
Полека малку не мислам дека е овде дозволено толку многу да се упаѓа во лични дискусии , ако не па , шмизлите секогаш можат да кажат се за некоја друга категорија луѓе , иако не мислам дека луѓето би требало на тој начин да ги поставуваме само во категории!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Lady Satori напиша:
Полека малку не мислам дека е овде дозволено толку многу да се упаѓа во лични дискусии , ако не па , шмизлите секогаш можат да кажат се за некоја друга категорија луѓе , иако не мислам дека луѓето би требало на тој начин да ги поставуваме само во категории!
Aма луѓето сами си прават да дојде до делење у категории.
Атанузија, Анатузија, како и да е, и сите останати, веќе доста расправате за толку исцрпена и очигледна работа - секој си има право на однесување, мислење и здружуење у групи и бла бла БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ТИ ДЕНЕС ЌЕ ОПЦУЕШ ШМИЗЛА И СО ТОА САМО СЕБЕСИ ЌЕ СИ ВНЕСЕШ НЕГАТИВНА НОТА а она ќе рече лилааа и ќе оди да го поправи ноктот, шмизли има и ќе има, антишмизларите никоаш нема да стасаат да ги изгорат сите на клада и крај ебаве луѓето ебаве.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Еве ќе направам една отстапка и ќе кажам дека сакам и прифаќам една шмизла... ако ништо друго барем јас сум попуштил еднаш... :)
 
С

Сатори

Гостин
Тоа се цени , да се надминат разликите и да и се дозволи на една личност да ти покаже дека е многу повеќе од тоа што се гледа на нејзината стаклена површина!!!
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Lady Satori напиша:
Тоа се цени , да се надминат разликите и да и се дозволи на една личност да ти покаже дека е многу повеќе од тоа што се гледа на нејзината стаклена површина!!!
Она покажала ама оваа шмизла многу ќе ме кошта (финансиски). :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Преку ... со тоа лила! Лила шмизлите у Скупје. А шмизлите у Охрид како викаат? м?:bip:
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
The`bItCh напиша:
Преку ... со тоа лила! Лила шмизлите у Скупје. А шмизлите у Охрид како викаат? м?:bip:
Ке ти кажам ко ке си дојдам дома :bip:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Lady Satori напиша:
Ако вреди???Зш. да не???:pipi:
Вреди ама многу троши, јас од тој аспект сум економичен ама она не е троши за фризери, маникири, парфеми, чевли, долна облека и тоа многу. :)

The`bItCh напиша:
Преку ... со тоа лила! Лила шмизлите у Скупје. А шмизлите у Охрид како викаат? м?:bip:
Мислам дека охриТцките шмизли викаат "да се шмизлосуваме додека не се омажиме оти после више нема". :))
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Se smizlaat be i posle. Znam, imam eden drugar se ozeni za o'rigjanka.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Шмизли се тие шо е прат нешто шо не се. Барбики, глумици бла бла... Не прат муабет со секој, имат некој чуден поглед ... Го прчат муцето ... итн.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Шмизли...хмммм. Немам ништо против нив, едноставно ги игнорирам.. само што шмизла не се гледа само по облеката , туку и по однесувањето..што ако носиш розево и слично? тоа не те право одма шмизла (да не претерувам сега сигурно нема да најдеш шмизла облечена со искинати фармерки и скејтерки) Само стварно преку к*р од тоа лилааааа и од тоа шмизлање. Шмизлоте се обични девојчиња со посебен начин на однесување, и сега на некој му се допаѓа тоа, на некој не. Ама мене к*р ме боли за нив:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom