Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Сатори

Гостин
Мистичен напиша:
Море може и да значи. Личности со сличен ментален склоп, сакаат слични работи. Аналогно на тоа, имаат сличен вкус кога е во прашање модата! :)
Е сега нешто друго да додадам , ако е така , дали тоа аплицира дека сите шмизли се глупави???
Не верувам!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не аплицира, ама може да потенцира, асоцира и имплицира. Сепак, не секое девојче во розево е шмизла, ама шмизлите се глупави! :)
 
С

Сатори

Гостин
Не сите!!!
Тоа ако сакаш ќе ти го докажам со факти и докази!
 
С

Сатори

Гостин
хммммммммммм

Епа вака сега:
1 - Не можеш да ги судиш луѓето според облеката , ако се сеќавам добро така беше поговорката , и сега кога ќе погледнеш некоја девојка од страна , облечена во розовко , со штиклички , малечка ташничка и ти прелетува дека женскава е шмизла , ПРЕРАСУДИ!
2 - Кога ќе ја запознаеш , гледаш дека употребува некои излитени фрази како леле , факат , дааа итн.Али тоа ти се површни разговори , не си разговарал со неа , на некоја добра тема за да видиш ,,колку и тежи мозокот,, , мислиш со оваа не се прави таков муабет , ПРЕРАСУДИ!
3 - Не помислуваш ли дека можеби по некоја случајност , она глуми дека на себе има маска и дека тоа што го гледаш ,е тоа што сака другите да го видат , инаку зарем не е доволно паметна да успее да излаже толку многу луѓе во нешто што не е вистина , да ги убеди дека е нешто што не е , треба многу интелегенција за да се одигра доволно добро една улога , па сите да поверуваат во неа!
Тоа важи само за одредени случаи , реков не се сите шмизли глупави!!!
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
abe obozavam SMIZLS!

pa kako ne? pa ako ne postoeja kogo jas ke imitirav i na cija smetka ke se za*bavav vleguvajki vo nivnite filmovi so upotrebuvawe na nivnite frazi kako "hello!", "da?", "lilaaa" i slicito...<lele, ama si go pravam denot so toa>
smizlite znaci, se soglasuvam (ne se sekavam cij bese postot, nemam vreme da go citiram) deka se raboti za licnosti koi poveke vnimanie obrnuvaat na nivniot nadvoresen izgled, vpecatokot kaj maskite i bla bla bla, no so samoto toa se povrsni bidejki ne se nasocile kon neguvawe na vnatresnata ubavina (ama NE SITE!)
inaku, imam drugarki smizli (spored mojata definicija-koi se zamaraat so obleki, maski za kosi, manikiri i sl>0 ama se prekrasni licnosti, dobri drugarki koi znaat da me nasmeat i krenat i ne se teski gluperdi, t.e. imaat i razviena intelektualna strana...
sepak ostanuvam na toa deka ja cenam licnosta i nejziniot odnos kon lugeto, a ne nacinot na oblekuvawe :wink:
p.s. eden moj drugar ima cel esej napisano za niv kako "nus-pojava" ako sakate ke vi go prilozam :icon_lol:
 
С

Сатори

Гостин
Епа приложи го , баш сум заинтересирана да видам што напишал!
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Vazi, ke go dobiete koga ke se vidam so nego,...u vid na kolumna e i kolku sto se sekavam bas lici na isfrustrirana reakcija od nemoznosta da im se priblizi na "nivnoto velicestvo" ama sepak e interesno...:icon_mrgr
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
razlika pomegu skopska i kumanovsa smizla?
skopsakat vika lilee
a kumanovskata tugooooooo :):)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Лилаааааааааа...:nesvest: шмизлите се кул ало!:bip:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
можете да ја затворите темава не заслужија толкава внимание
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
RealGirL напиша:
можете да ја затворите темава не заслужија толкава внимание
Zs be .. ja bash smetam deka treba da se posveti tolkavo vnimanie na smizlite ...

1. Mnogu si gi sakam smilite
2. treba da gi unishtime tie predrasudi i stereotipi za niv
3. Ja najmnogu si gi sakam smizlickite

:):):)
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Onie mali,rozovi,praznoglavi,nezni,piskavi,krslivi dadicki....maaa gi obozavam!!!pred nekoe vreme epten bev kategoricen antismizlist ama denes ne mislam taka-aaa sto bi pravele nie bez niv??/kogo drug bi sozaluvale????....:)))0
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom