Шал табла или Фета сирење?

Понормално е да не знаеш што е:

  • Шал табла

    Гласови: 70 77,8%
  • Фета Сирење

    Гласови: 20 22,2%

  • Вкупно гласачи
    90
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
се знае шалт табла мора да се знае шо е, сирење ко сирење фета ли е, бучен козјак ли е, плаво ли е се исто, секако не јадам сирење :) така да во моите очи ти си победникот :)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.424
Поени од реакции
9.329
Фета само за тиро и топено сиренце.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
сега може слободно сонце зад Шара да зајдува а јас да умирам,
научив што било и ШАЛ ТАБЛА и ФЕТА СИРЕЊЕ.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А ја цело време мислев дека Фета сирењето се вика така пошто некој циган по име Фета одлучил да отвори коНпанија за млечни производи наречена Фета компани и од таму Фета сирење.
Јеби га.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
се знае шалт табла мора да се знае шо е, сирење ко сирење фета ли е, бучен козјак ли е, плаво ли е се исто, секако не јадам сирење :) така да во моите очи ти си победникот :)
Јас од сирење знам кравјо, овчко, топено, биено, моцарела - ради пици-мици и може уште некое шо не ми текнува (мувлосано). А и не се замарам да ги знам другите.

Ама па да му се сневиди, шалТ табла, шофершајбна, итн се меѓу основните ствари во еден автомобил -.-

Јеби га, кажувајте сега кај има највкусен бургер во Скопје
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Јас од сирење знам кравјо, овчко, топено, биено, моцарела - ради пици-мици и може уште некое шо не ми текнува (мувлосано). А и не се замарам да ги знам другите.

Ама па да му се сневиди, шалТ табла, шофершајбна, итн се меѓу основните ствари во еден автомобил -.-

Јеби га, кажувајте сега кај има највкусен бургер во Скопје
7ца
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Буквално прв пат во живот слушам за шал табла. Мислев е некој вид на сирење. Според гугл....нема врска со сирење.
My brain is full of what за целава тема...

Прво од насловов мислев ова ќе биде македонска верзија на the dress каде што бел шал ставен на бела табла изгледал ептен на фета сирење оддалеку па не си бил сигурен дали тоа на сликата е шал табла или сирење.. колку само не сум во право...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А ја цело време мислев дека Фета сирењето се вика така пошто некој циган по име Фета одлучил да отвори коНпанија за млечни производи наречена Фета компани и од таму Фета сирење.
Јеби га.
Каков непотребен, очаен обид за хумор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom