Чоколадца за здебелување

Статус
Затворена за нови мислења.

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
не ми се верува да си 190 и 72 кила, мислам дека малце со висината претеруваш но ако е така треба да накачиш некое кило со протеин, глеј да не практикуваш многу јајца ќе накачиш холестерол, јади месо(не претерувај со црвено месо не е здраво,највеќе протеин имаш во пилешко али затоа тука имаш исто и многу хормони), а што е до чоколадите не би ти препорачал дека за тие пари можеш многу повеќе протеин да добиеш( ја мислам дека е фрлање на пари )
Докторе, ми се допаѓа одговоров твој :vozbud:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Повеќе од 1-2 жолчки на недела не е препорачливо, а за белката и онака поголемиот дел протеин е во белката, во жолчката се генерално железото и другото што останува..
Не беа 2 жолчки дневно?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
[/quot
категорично не..
Можеби, прашав зашто имам читано дека не треба дневно да се внесе над 250мг холестерол, а во едно јајце има околу 190-200мг. Па ми се виде големо ограничување на 2 жолчки на цела недела.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ако го послушаш советот на "докторот" најубаво е да внимаваш колку јадеш од се што постои во понуда на пазарот и месарниците. Уште да каже колку длабоко да вдишуваме и на кои локации :(
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Ако го послушаш советот на "докторот" најубаво е да внимаваш колку јадеш од се што постои во понуда на пазарот и месарниците. Уште да каже колку длабоко да вдишуваме и на кои локации :(
Друже, негово е дали ќе ме послуша или не,еве гледам персонален тренер си и ти земи кажувај му што треба ја веќе нема да се уклучувам во дискусијата..
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
- глеј да не практикуваш многу јајца ќе накачиш холестерол,
- јади месо(не претерувај со црвено месо не е здраво,
- највеќе протеин имаш во пилешко али затоа тука имаш исто и многу хормони),
- а што е до чоколадите не би ти препорачал дека за тие пари можеш многу повеќе протеин да добиеш( ја мислам дека е фрлање на пари )
Каква дискусија после ваков совет???
Сакаш да качиш на телесна тежина? Јади, ама не претерувај, може да си го нарушиш здравјето.
А како ќе се здебелиш во тој случај???
Со помош на магии.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Ах што ќе правиме со овие самопрогласени професионалци кои "растураат" и повеќе одмагаат одколку што помагаат некому. Темава иде под клуч, за натамошна дискусија продолжете во некоја од соодветните теми (за исхрана или општи совети околу бодибилдингот)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom