Чоколадца за здебелување

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Здраво кајганџии,ме интересира едно постојат ли чоколадца за здебелување но за многу брзо време сакам во брз рок да кренам неколку кила (3-4) Исхраната ми оди одлично,и фигурата и телото ми се добри но имам напорен тренинг а да стасам до килажата која ја посакувам ми треба дополнителна тежина..Има ли чоколадца за здебелување ?
Пошто несакам да јадам брза храна се држам до салати и слично,леб исто така нејадам,чоколадцава ми изгледаат како единствена опција за брзо здебелување.
Иначе прочитав некаде протеински чоколадца ама незнам каде..
Па,помош ?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
и на мене оваа информација добро би ми дошла (y) само уште некој да ни каже
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 17:10 ---
и на мене оваа информација добро би ми дошла (y) само уште некој да ни каже
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
За да се здебелиш,треба да надминеш калориските бројки,над тие што ги трошиш,со почетна бројка од 500+ калории.Идемо даље

Се што јадеш може да те здебели,не баш се,ама повеќето работи,доколку го правиш она од погоре.И обратно,ништо неможе да те здебели доколку не го надминеш тој калориски број,кој ти е потребен на дневно ниво.

Што значи,треба да средиш калориите да ти се 500+,а за тоа да го направиш,пресметај колку калории трошиш на ден.

Тие чоколада,протеински,ги имаш во секоја продавница за суплементи,но се доста скапи за наши стандарди,1 чоколада е од 120 денари до 150 денари.

среди исхрана,земи протеин од тие продавници,и ќе немаш потреба од чоколади.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Здраво кајганџии,ме интересира едно постојат ли чоколадца за здебелување но за многу брзо време сакам во брз рок да кренам неколку кила (3-4) Исхраната ми оди одлично,и фигурата и телото ми се добри но имам напорен тренинг а да стасам до килажата која ја посакувам ми треба дополнителна тежина..Има ли чоколадца за здебелување ?
Пошто несакам да јадам брза храна се држам до салати и слично,леб исто така нејадам,чоколадцава ми изгледаат како единствена опција за брзо здебелување.
Иначе прочитав некаде протеински чоколадца ама незнам каде..
Па,помош ?
Ако користиш суплементи како креатин, земи си само декстроза бонус и одма ќе качиш килажа. Можеш место како суплемент, суво грозје да земеш и да јадеш околу 100 грама пред протеинскиот оброк после вежбање. На тој начин побрзо ќе ти се апсорбира не само креатинот во мускулите, туку и се убрзува сврзувањето на протеини. Ваквио инсулински шок после тренинг делува исто како л-тирозинот пред спиење. Исто така обиди се да внесуваш урда пред спиење (освен ако не земаш Цинк/Магнезиум пред спиење, пошто така ти се анулира дејството на казеинот со Цинкот и само едно ќе ти се абсорбира) .
Некој вакви ситници се, што мислиш дека нема да помогнат, ама можеш за недела-две да качиш фина килажа.
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Здраво кајганџии,ме интересира едно постојат ли чоколадца за здебелување но за многу брзо време сакам во брз рок да кренам неколку кила (3-4) Исхраната ми оди одлично,и фигурата и телото ми се добри но имам напорен тренинг а да стасам до килажата која ја посакувам ми треба дополнителна тежина..Има ли чоколадца за здебелување ?
Пошто несакам да јадам брза храна се држам до салати и слично,леб исто така нејадам,чоколадцава ми изгледаат како единствена опција за брзо здебелување.
Иначе прочитав некаде протеински чоколадца ама незнам каде..
Па,помош ?
Хм, ги гледаше сношти на Канал5 - "Пластичните" ? :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Хм, ги гледаше сношти на Канал5 - "Пластичните" ? :D
Батали ги Кејти,и мавањето на автобуси :D
Го глетав филмот со моранрицата после пластичните,па ете добив инспирација :D
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 18:12 ---
Значи,ке ја подобрам исхрана и ке го послушам советот на член погоре,да внесувам повеќе калории отколку што трошам,па ке постирам резултати..
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Батали ги Кејти,и мавањето на автобуси :D
Го глетав филмот со моранрицата после пластичните,па ете добив инспирација :D
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 18:12 ---
Значи,ке ја подобрам исхрана и ке го послушам советот на член погоре,да внесувам повеќе калории отколку што трошам,па ке постирам резултати..
Мене тоа ми успеа,само со кратење-за слабеење...за недела-недела ипол,симнав 2 кила.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Izmiksaj...pola litar mleko(sto poladno neka bide),3 banani,i 3 belanchinja...mavni edno rano nautro i edno navecer.
 
M

Muranyi

Гостин
Здраво кајганџии,ме интересира едно постојат ли чоколадца за здебелување но за многу брзо време сакам во брз рок да кренам неколку кила (3-4) Исхраната ми оди одлично,и фигурата и телото ми се добри но имам напорен тренинг а да стасам до килажата која ја посакувам ми треба дополнителна тежина..Има ли чоколадца за здебелување ?
Пошто несакам да јадам брза храна се држам до салати и слично,леб исто така нејадам,чоколадцава ми изгледаат како единствена опција за брзо здебелување.
Иначе прочитав некаде протеински чоколадца ама незнам каде..
Па,помош ?
Брат прилично аматерски звучиш,не се лути.Ако сакаш да качиш килажа,првин си го утнал периодот,лето е не дека не може но летно време обично се оди на дефиниција.Имаш разновидна храна со која можеш да качиш маса,на што личи чоколади да маваш и да се угоиш како прасе,фората е да качиш квалитетни мускули а не саде пифтија да се направиш.Колку кила си?Врз основа на килажата се прави диета за маса или пак дефиниција,пиши колку тежиш па кога ќе имам време ќе те упатам на некои сајтови каде можеш да се информираш околу исхраната.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Izmiksaj...pola litar mleko(sto poladno neka bide),3 banani,i 3 belanchinja...mavni edno rano nautro i edno navecer.
Да,и стомакот ќе му биде фулл наредни 3 саати,што автоматски е лошо за градење на мускули.
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 18:31 ---
Јас само сакам да набијам килажа..........и после да почнам со уште појак тренинг.

А што те кочи сега да правиш јак трениннг,не сфаќам ? јас вежбам 3 пати појако сега,со 70кг,отколку пред тоа,со 77 кг.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Брат прилично аматерски звучиш,не се лути.Ако сакаш да качиш килажа,првин си го утнал периодот,лето е не дека не може но летно време обично се оди на дефиниција.Имаш разновидна храна со која можеш да качиш маса,на што личи чоколади да маваш и да се угоиш како прасе,фората е да качиш квалитетни мускули а не саде пифтија да се направиш.Колку кила си?Врз основа на килажата се прави диета за маса или пак дефиниција,пиши колку тежиш па кога ќе имам време ќе те упатам на некои сајтови каде можеш да се информираш околу исхраната.
Имам 72 кила,и читав на интернет дека чоколадцава се само на протеини и витамини,и биле многу корисни,ама незнам каде да ги најдам...иначе знам дека е лето и секогаш одам на дефиниција ама ми треба килажа..
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 18:32 ---
Да,и стомакот ќе му биде фулл наредни 3 саати,што автоматски е лошо за градење на мускули.
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 18:31 ---



А што те кочи сега да правиш јак трениннг,не сфаќам ? јас вежбам 3 пати појако сега,со 70кг,отколку пред тоа,со 77 кг.
Мислам дека сум слаб...незнам ни самиот оти o_O
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Имам 72 кила,и читав на интернет дека чоколадцава се само на протеини и витамини,и биле многу корисни,ама незнам каде да ги најдам...иначе знам дека е лето и секогаш одам на дефиниција ама ми треба килажа..
Не ме читаш значи.

Ти одговорив погоре за чоколатцата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom