Читање книги

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Сега од саем си ги купив од Виолета Ачковска „Најголемите предавства и атентати во Македонија“, патеписот од Евлија Челеби „За Македонија“ и од младиот Жарко Кујунџиски романот „Америка“,во која имам и посвета од од авторот. Младо човече, секоја му чест.

Луѓе, ОДЕТЕ НА САЕМ!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Што беше тоа книга??:pos::pos::pos:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Искрено, мое омилено хоби. Но сега со учењево, матурава и слично, го запоставив по малку, се свртев само на лектирските дела. Оваа година, не ми се пружи шанса да одам на саем, и ептен ми е мака. Сепак, се почастив со "Москва не им верува на солзите" и "Пурпурен хибискус" од книжара.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.155
античитач на книги
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ако читање стручна литература го ставаме како хоби, тогаш да.
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Го читам само она што ми е зададено како лектира во школо, а онака да ми текне да седнам да читам некоја книга ептен тешко... :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Го читам само она што ми е зададено како лектира во школо, а онака да ми текне да седнам да читам некоја книга ептен тешко... :)
А ја па баш тие у школо што ни ги даваа не ги читав. Многу досадни беа. Ќе се најдеше по некоја интересна, ама многу ретко.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А ја па баш тие у школо што ни ги даваа не ги читав. Многу досадни беа. Ќе се најдеше по некоја интересна, ама многу ретко.
Е и јас. Ги читав лектирите само тие што морав иначем и мене ми беа досадни. Секогаш кога ќе ни дадеја некоја лектира јас три други книги ќе прочитав ама лектирата не дај боже :pos::pos:.
А сега пак откако завршив средно, сега ги читам и оние книги кои ми биле за лектири и сега ми се мн. интересни ама тогаш :kesa:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Од Агата Кристи ми се убај книгите и општо на лето сакам да читам лесна литература,нешто како „Кој го здипли моето сирење„ ,„Човек и дете„ и сл. Доволно ми е преку годината читање на класици.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ги обожавам Хари Потер... Ги имам петте прочитано, сеа треба да ја почнам шестата али некако ме мрзи :) Иначе сакам најмногу тинејџерски книги и такви како Хари Потер :)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Последната книга (слободна) ја прочитав пред 3-4 месеци, а сега читам една книга (нешто ко прирачник) за електроника отприлика 150 страни. Од кога ќе завржам мислам да ја читам "Ангели и демони".
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Највеќе ги сакам Хари Потер, ги обожавам, иако ги немам сите прочитано, сеа сакам да си ја купам и седмата, последната, и летово таа да ја прочитам. Сакам книги што не се многу филозофски, едноставно да не се замараш додека читаш туку да те остави книгата без здив од читање и постојано да се прашуваш што следува и да ти е тешко да ја оставиш и да одмориш. Е такви книги сакам, без разлика каков жанр е , ако книгата ме тера вака да се чуствувам додека читам тогаш сигурно ќе ми се свиѓа многу.
 

rebel kid

chokolino adicted!
Член од
5 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
моментално ја читам "ние" од евгениј замјатин.книга која како што повеќе ја читам,така повеќе ме воодушевува.не е книга од типот на хари потер и остали,ама не верувам дека некој би се разочарал(Зборам за некој што не сака само лесна литература)читам споредби со 1984 од орвел.иако,оваа книга е напишана 1923(или издадена)не личи воопшто за книга од таа доба.доста современа е.пред некој ден ја завршив со читање "за гневот" од сенека.доста поучна книга,се работи за римскиот писател сенека,дава свое мислење и поука против гневот.книга што вреди да се прочита.
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Jas knigi ne citam od ucilisteto sto gi davat ne pak hobi da mi se :pos2::uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom