Читање книги

Член од
14 март 2008
Мислења
2
Поени од реакции
1
Најмногу од се сакам да читам книги од типот Господар на прстените, Ерагон, Нарнија а најомилена книга ми е Хари Потер. Ги имам прочитано сите делови ама ги имам само петти (на македонски), шести и седми дел (на англиски). Ако има уште некој кој ги сака ваквите или било какви книги нека пишува овде. Поздрав
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Jas sakam vakvi knigi osobeno Gospodar na prstenite favorit mi e:smir:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
2
Поени од реакции
1
Супер. А ги имаш ли прочитано Хари Потер и кои делови?
 

*eLeNa*

мјаѕ.ιgℓєѕιαѕ ^^
Член од
6 март 2008
Мислења
98
Поени од реакции
16
Хари Потер дефинитивно...Одлична книга! И јас ги имам само до 5 дел на македонски...Овие 5 дела што ги имам сум ги прочитала барем секој дел по 3 пати :) Најомилена книга ми е...Не дека не читам и други книги...ама овaa книгa ми e...супеер :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
"Господарот на Прстените" е една од најдобрите книги кои некогаш биле напишани и дефинитивно мај фејворит. Исто така ги поштуем и другите книги од Толкин. Ја имам прочитано "Хобитот", моментално ја читам "Силмарилион", а "Недовршените Приказни" и "Децата на Хурин" чекаат на ред.

Ја имам и читано и Ерагон од Паолини, ОК книга е, само мислам дека многу ствари има крадено од Толкин и од Џорџ Лукас.

Хари Потер е исто добра книга, го имам читано првиот дел, ама нешто не ме влече баш многу да ги читам и другите.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Читам криминалистички книги од типот на Агата Кристи, Иначе таа Ерагон што ја викате го имам гледано филмот и многу ми е детски.
Иначе последни што ги читав беа овие од Петре М. Андреевски што ги продаваа преку весников да не му праам реклама. И солидни приказни беа.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Многу сакам книги да читам, посебно слободни, дека овие шо се задолжителни појкето се многу глупи, па многу ретко ги читам. Сега ја читам "Убиство во Ориент Експрес" Од агата Кристи.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ако читањето книги се смета за хоби, тогаш мене факултетот ми е хоби, јебига!:jaj:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Психоаналитични. Како Не ми е страв или пак Чекори во сеќавање..дури еднаш споив две книги истовремено читав..Хиерархија на заговорот и Тајните ракописи од Египет....не знам зашто но интересно ми беше истовремено да ги читам. едната дома другата на работа на пауза. :toe:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
od koga pocnav so fakultetot nemam vreme za knigi, porano mi bea dnevna doza, nekoi od podobrite: Dervesot i smrta, Zlostorstva i kazni ......i nesto eroticno: Badem, Zeni (Carls Bukovski), Kumasinska ljubov, Vrelata mesecina eve nekolku predlozi za site onie ljubiteli na erotski knigi
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
Книга една немам прочитано цела ме мрзи многу да читам книги кога ке ми дадат лехтира јас само ја препишувам не ја читам :zid:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Обожавам да читам книги.....го правам тоа секогаш кога имам слободно време најчесто навечер пред легнување..... сакам криминалистички!
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
dobro e da procitas kniga.sepak si go zbogatuvas recnikot so zborovi a i pokulturen si.ne citam redovno knigi megutoa mi se svigaat psiholosko-moralni knigi od Og MAndino ima li nekoj da mi preporaca nesto dobro takvo
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Читам како луд по 3,4 книги во месецот и омилени ми се Светислав Басара и Антон Чехов, а и како хоби пишувам по малку и самиот.
 

!-DrIx-!

.>sBePk0o*
Член од
25 ноември 2007
Мислења
295
Поени од реакции
0
Абе јас сакам некој историски со војни батањони кралеви и тн:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom