Четиринасеттиот Ангел односно Луцифер

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.775
Поени од реакции
11.833
Шо замараш џабе па и ти. Прашај го оној телемитот со геометриски ник...тетрапак, ромбоид, хептанон...како ли му беше име...Он СВЕ знае.;)
Перо, зошто напразно ми го споменуваш името ? :)
Имаш нешто да ми кажеш?

Си ме запаметил ти мене... добро е... :) Така треба... :)

П.С. Знам све бе, што ми можеш? Љубомора човечка еј :cautious:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Нихилизмот од најселски вид има еден еклатантен претставник од МК. Не веруе у кирилица, цитира цело време 3-4 книги и секој пост му се состои од една многу дугачка реченица без интерпункција. Дефинитивно материјал за одјебуење.
Pak ad hominem, batali me mene, imas li protivargumenti ili si igras so zborovi? Zborovite treba da se naredat za da imaat smisla, dur ti udiras u vreka sekoj den jas se zamaram so filozofija i stilot moj e stil a de gustibus non est disputandum taka da nema nevkus i nema edna edina estetika ko ti sto ograniceno mislis, tuku ima razlicni vkusovi. Ako me narece seljak toa dokazot na evidentnosta go pobiva a samoto toa sto go kaza kazuva poveke za tebe!
Znaci bez licni navredi, batali ad hominem pobij me ako imas argumenti ili edin argument ti se navredite i ona sto sledi po toa, pak dokaz deka ne se pridrzuvas do hristijanskite pravila nego samo go zboris ona sto ne go pravis.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Не веруваш во антропоморфен сатана? Клипчињата и сликиците изобилуваат со антропоморфни претстави на обвинувачот -- со и без крилца, мање или више секси. И ова е етикетирање? Или е личен впечаток? Или ти си господар на аргументите на форумов? ;)
Клипчињата, посебно второто се и повеќе од јасни во објаснувањето, негирањето и инаетењето дека не е така само ја потврдуваат мојата предходна констатација.
Конкретно: Каде те етикетирав? Каде лично те нападнав? Каде те исплукав? Никаде. Слабо ти иде со толеранцијата. Твојов концепт за сатана е сув факат, а моиве забелешки се лични впечатоци? Јако. Кои се високите тие критериуми за естетика, симболика, морал итн. кои сатанизмот ги исполнува или применува? Од каде ти е телепатската способност да знаеш кои се моите критериуми за овие категории? Во твојов пост гледам непотребна нервоза и нетрпеливост, а ти и даље моеш да глумиш увреѓеност.
Нереков дека мене си ме етикетирал или нападнал, реков слободно критикувај и напаѓај, но со аргументи а не со лични импресии и етикетирања од типот овој личел на бетмен, носел хулахопки, мрдал со веѓа, бил кич, личел на Бајага...итн. Јас немам ништо против сарказам, но во твојов случај тој е твојот единствен адут, за сметка на аргументите.
Дали јас на овој начин критикував? Дали ги користев моите лични впечатоци за модниот стил на облекување на Исус или Мојсеј?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.775
Поени од реакции
11.833
Си ја згрешил темата. Него, слушај шо ти зборам...иди опитај го хексаметар...с`ибал он пиперот, све знае а не кажуе...
--- надополнето: Aug 9, 2011 9:43 PM ---

Дај бе друже, lighten up...форум е ова, уљудно те прашав. Или те пизди малце сарказмот? :) Збориме за претстави. Ти постираш сликици и видевца, ја коментирам и прашуем. Мене ми се овие претстави мааалце кичасти, а чика Шандор ептен ми е кичоина. Те прашав дал имам ја утка у процена.
Како некој беден рисјанин си море Перо... Од далеку напаѓаш... ќе отиде нечиј пипер ајде ајде :)
Перо, ти како страствен собирач на инфо за тајни редови, иницијации, како и секој добар кодош, еве ти клип за Луцифер, проверен... Се кажува:

Само, песната на назад и секој 3-ти па 7-ми, па 11, 15 итн итн по ред зборови ја даваат низата... ;)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Pak ad hominem, batali me mene, imas li protivargumenti ili si igras so zborovi? Zborovite treba da se naredat za da imaat smisla, dur ti udiras u vreka sekoj den jas se zamaram so filozofija i stilot moj e stil a de gustibus non est disputandum taka da nema nevkus i nema edna edina estetika ko ti sto ograniceno mislis, tuku ima razlicni vkusovi. Ako me narece seljak toa dokazot na evidentnosta go pobiva a samoto toa sto go kaza kazuva poveke za tebe!
Znaci bez licni navredi, batali ad hominem pobij me ako imas argumenti ili edin argument ti se navredite i ona sto sledi po toa, pak dokaz deka ne se pridrzuvas do hristijanskite pravila nego samo go zboris ona sto ne go pravis.
Види вака, ја досега редовно не те читав и сасвим коректно ја толерирав твојата неписменост и небулози. Дека си сељак -- тоа обилно го имаш документирано. Сељаците како тебе имаат селски вкусови, селска граматика и синтакса, селски финти. Ја не мрзам сељци као тебе ниту се замарам со вас. Уопште. Али, немој мене со латински, па филозофија Кант, Шопенхауер, Хајдегер...(испуштив некој од 4те философи)? А да, Алија Изетбеговић. Не ми се џилитај со знаење и писменост затоа што не знаеш две да сврзеш и се`уште кромидот ти вири од дупе. Земи некоја мануелна работа -- мешање малтер, поправање канализациски шахти, дигање чатија, зидање цокла... Верувам боље ќе ти иде. Христијанските правила не ме примораваат да комуницирам со тебе, затоа одјеби синко.
--- надополнето: Aug 10, 2011 12:16 AM ---
Како некој беден рисјанин си море Перо... Од далеку напаѓаш... ќе отиде нечиј пипер ајде ајде :)
Перо, ти како страствен собирач на инфо за тајни редови, иницијации, како и секој добар кодош, еве ти клип за Луцифер, проверен... Се кажува:

Само, песната на назад и секој 3-ти па 7-ми, па 11, 15 итн итн по ред зборови ја даваат низата... ;)
Не е оддалеку, знаев дека ти одма ќе се препознаеш по геометриската структура. :) Ти благодарам што си дежурен сеирџија и што со селски курназлаци и доскочици постојано го збогатуваш дијалогов. ;)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.775
Поени од реакции
11.833
Не е?
Не сум сеирџија, си ги читам вашите надмудрувања и тегавења кој каков е, и како си се одалечувате од темата што некој си немал работа да ја започне...
И кога мислам да напишам нешто си кажувам... Лошо си проценил... секој по самиот себе си пресудува или пак? :)
И премногу го користиш зборот селски, нешто занаети поеќе знаеш... Ова било селски она било селски... Од каде научи што е селско? Сељак си? Не е лошо и да си сељак :)

Ех, колку е лесно вака да си се препукува човек... Мудрости летаат, сопки и клизање насекаде... а богот си чека најпосле да биде разоткриен од некои си рисјани кои се поделени на еден мал милион фракции кои се јадат меѓусебно, па тука се муслиманите со нивните размисли, па истокот ќе се дофрли од некаде... Што не трпи php, mysql и html-то :)

Додека тука се каже некоја вистина, богот ќе умре! :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Перо, зошто напразно ми го споменуваш името ? :)
Имаш нешто да ми кажеш?

Си ме запаметил ти мене... добро е... :) Така треба... :)

П.С. Знам све бе, што ми можеш? Љубомора човечка еј :cautious:
Љубоморен, во право си -- ептен ти љубоморам. Особено што целокупната контрибуција на форумов ти е еквивалентна на мува лајнарка -- зунзараш наоколу и сереш. ;)
--- надополнето: Aug 10, 2011 12:29 AM ---
Не е?
Не сум сеирџија, си ги читам вашите надмудрувања и тегавења кој каков е, и како си се одалечувате од темата што некој си немал работа да ја започне...
И кога мислам да напишам нешто си кажувам... Лошо си проценил... секој по самиот себе си пресудува или пак? :)
И премногу го користиш зборот селски, нешто занаети поеќе знаеш... Ова било селски она било селски... Од каде научи што е селско? Сељак си? Не е лошо и да си сељак :)

Ех, колку е лесно вака да си се препукува човек... Мудрости летаат, сопки и клизање насекаде... а богот си чека најпосле да биде разоткриен од некои си рисјани кои се поделени на еден мал милион фракции кои се јадат меѓусебно, па тука се муслиманите со нивните размисли, па истокот ќе се дофрли од некаде... Што не трпи php, mysql и html-то :)

Додека тука се каже некоја вистина, богот ќе умре! :)
Само бладај и даље, тетрапак...Ептен е лесно да се сере како тебе од страна...после не си бил сеирџија....а бе ти си прототип за селски курназ...ебате телемитот мрсулав, ебате;)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.775
Поени од реакции
11.833
Љубоморен, во право си -- ептен ти љубоморам. Особено што целокупната контрибуција на форумов ти е еквивалентна на мува лајнарка -- зунзараш наоколу и сереш. ;)
Само бладај и даље, тетрапак...Колку е лесно да се сере како тебе од страна цело време...;)
Ете пак селски изрази... кај најде таква мува море :) Ех бре Перо... на сите сењак велиш, а ти поселски од сите заедно се однесуваш...
„Серам“ младичу, што да правам кога забегувате од темите и си ги челичите пенистите и пуздер се правите како да сте на геј журка? Што да правам јас, кога вие откако ќе снемате муабет или што да кажете за темата, а ви е ужасно досадно и дремите тука, па почнувате да си докажувате како некој член е сењак, простак, мува... :)
Ми велиш контрибуција на форум... ти вака навечер си забегуваш или постојано така малку, на лево занесуваш? Ако, убаво е така... по малце само!
Целта тебе што си тука е... да допринесеш нешто ЗА форумов? :eek:
Оди ајде барај по книги и документарци за 14-от анѓел и допринеси нешто за форумов да понуди реални, проверени информации :) Како што и досега донесе инфо за сите корисници тука кои се и што се! Батали филозофи за вакви работи, нема да ти донесат добро!

Ах, убаво кажав јас, додека тука нешто се објасни и добие конечен одговор, и богови, и демони, и нимфи , се ќе изумре... Ќе останат лебарките и Перо...

П.С. Можам да бидам како тебе да си кажуваме кој каков е, што е, како она лошо прави ова не така... ама нема девојки тука за да си го мерам со тебе пенисот а и постар сум, ќе ме победиш ;)
П.П.С. Бладам, си можам... Погледни ги твоите постови на мистерии (по други подфоруми) момче... Изгледа ги пушуваш на брзина и не се враќаш да прочиташ, а еве мене ми велиш бладам...
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Ете пак селски изрази... кај најде таква мува море :) Ех бре Перо... на сите сењак велиш, а ти поселски од сите заедно се однесуваш...
„Серам“ младичу, што да правам кога забегувате од темите и си ги челичите пенистите и пуздер се правите како да сте на геј журка? Што да правам јас, кога вие откако ќе снемате муабет или што да кажете за темата, а ви е ужасно досадно и дремите тука, па почнувате да си докажувате како некој член е сењак, простак, мува... :)
Ми велиш контрибуција на форум... ти вака навечер си забегуваш или постојано така малку, на лево занесуваш? Ако, убаво е така... по малце само!
Целта тебе што си тука е... да допринесеш нешто ЗА форумов? :eek:
Оди ајде барај по книги и документарци за 14-от анѓел и допринеси нешто за форумов да понуди реални, проверени информации :) Како што и досега донесе инфо за сите корисници тука кои се и што се! Батали филозофи за вакви работи, нема да ти донесат добро!

Ах, убаво кажав јас, додека тука нешто се објасни и добие конечен одговор, и богови, и демони, и нимфи , се ќе изумре... Ќе останат лебарките и Перо...

П.С. Можам да бидам како тебе да си кажуваме кој каков е, што е, како она лошо прави ова не така... ама нема девојки тука за да си го мерам со тебе пенисот а и постар сум, ќе ме победиш ;)
--- надополнето: Aug 10, 2011 12:39 AM ---
Тетрапак...многу си глуп, и да селанче си. Досадно.;)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.775
Поени од реакции
11.833
Перо ти си поглуп, па никому ништо... немаше до сега никој слободно време за да ти каже...
Ете јас вака пред заминување, да те просветлам :)
И полека со тетрапакот (пирамида) ќе помислам дека си скриен масон, кој што знае за Луцифер и намерно ја уништува темата и допринесува форумот да не дава вистина! ;)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Перо ти си поглуп, па никому ништо... немаше до сега никој слободно време за да ти каже...
Ете јас вака пред заминување, да те просветлам :)
И полека со тетрапакот (пирамида) ќе помислам дека си скриен масон, кој што знае за Луцифер и намерно ја уништува темата и допринесува форумот да не дава вистина! ;)
Иди и ти просветли некоја шахта у Комуналец. Т`ибам селскиот кабалист...:confused:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.775
Поени од реакции
11.833
Е ајде да бидам како тебе селски рисјанин :)

И сепак ме читаш како „серам“ и собираш инфо (нели ти знаеш за тајни редови, масони ова она), И кој е сега мува-лајнарка?
Кодош некој „градски“ :) Но и тоа е во мода :cautious:

П.С. Го заборави Луцифер младичу. Тој сепак седеше позади „ценетиот“ Исус на „тајната вечера“(ама тајна, сите знаат за неа)! Оди провери таму по книгите, не туку ми се тегави како мало дете кога не му даваат „млеко“ од тетрапак, хептаграм, ова она :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Е ајде да бидам како тебе селски рисјанин :)

И сепак ме читаш како „серам“ и собираш инфо (нели ти знаеш за тајни редови, масони ова она), И кој е сега мува-лајнарка?
Кодош некој „градски“ :) Но и тоа е во мода :cautious:

П.С. Го заборави Луцифер младичу. Тој сепак седеше позади „ценетиот“ Исус на „тајната вечера“(ама тајна, сите знаат за неа)! Оди провери таму по книгите, не туку ми се тегави како мало дете кога не му даваат „млеко“ од тетрапак, хептаграм, ова она :)
Сеа више се забављам...ептен си глуп и селанче...:LOL:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.775
Поени од реакции
11.833
Кога си гладен, ќе серам, што да правам... Гледаш дека не сакаш да заспиеш гладен. Најади се... ( без веза муабет ова) :notworthy:

Инаку Луцифер, тоа рисјаните забегаа малку со своето непознавање на еврејските закони и писанија па ја зафркнаа работата...
Исто како што ја зафркнаа работата и со Исус. Еве и тема сте си отвориле тука за другиот дел од Луцифер : Кој е Исус Христос?
Види ги твоите контрибуции кон форумот на оваа тема Перо. Ајде веднаш да ги видеш твоите контрибуции и да изедначиме на што се еднакви (гледам сакаш математика).

Не се многу различни од овие овде... неколку поста, и потоа нема што да си кажеш (не си ја познаваш верата машко изгледа или пак не бидува филозофирање и вртење празна слама) и ајде ќе кажуваме какви се луѓето по форум...

Детиште си, да си јадеш ушите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom