Часовници

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012





Уште неколку слики на дневно светло... Воопшто, можам да приметам, моите "Руси" го немаат тој фин квалитет на изработка како да кажеме Сеико, па и Лорус или Касио (што веројатно и треба са се очекува од руски производ - иако сум видел стари Пољути кои сосем поинаков впечаток ми оставија) , но изгледаат интересно и си ја вршат работата (во задоволителни рамки :) ).
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Здраво другари, најдов дома стар часовник од дедо ми (од оние на навивање, без батерии што се) и сакам да го обновам т.е да му се смени стаклото бидејќи е изгребано и ременчињата (сакам црни а не кафени). Може ли да ми кажете која цена се движат вакви менувања и да препорачате добар саатџија? фала однапред :D
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Дали некој има порачано од страната за часовници што е:kupicasovnik.mk и дали производиве се оригинал,гаранција и со некакви документи?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Дали некој има порачано од страната за часовници што е:kupicasovnik.mk и дали производиве се оригинал,гаранција и со некакви документи?
не порачувај, scam се .. ми земаа 2 000 , ни порака им се пушта, ни им се ѕвони ни часовник ти праќат ни ништо.. немој, голема превара е да им ебам матер
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Штета,баш сакав да порачам часовник од таму ама ме премисливте...
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
може предлог некои часовници до 4000 денари? може да се casio или било која марка.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
може предлог некои часовници до 4000 денари? може да се casio или било која марка.
Мојот Касио од 2 и пол илјади денари мина низ сито и решето, имам пливано во морска вода со него, освен површински гребнатини еве веќе седма година нема гајле, така да, подалеку од Касио не мора да бараш, само да си најдеш модел кој ти се допаѓа.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дали можи некој да ми кажи нешто повеќе за овај часовник на интернет нема никакви податоци или ја неможам да најдам некој си махх модел?



 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
не порачувај, scam се .. ми земаа 2 000 , ни порака им се пушта, ни им се ѕвони ни часовник ти праќат ни ништо.. немој, голема превара е да им ебам матер
Jas imam poracano od tuka casovnik i bez problem mi go donesoja do doma.
плус платив со картичка од дома. трансакционта сметка е на B-watch , се бањав во море и ми пушти вода ( мада пишуење да не се бањам мозе само за туширање и миење н а раце д а с е носи) Се јавив ми го земаја и за неколку дена ми го вратија поправен . Гаранцијата беше неколку месеци пред крај.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Jas imam poracano od tuka casovnik i bez problem mi go donesoja do doma.
плус платив со картичка од дома. трансакционта сметка е на B-watch , се бањав во море и ми пушти вода ( мада пишуење да не се бањам мозе само за туширање и миење н а раце д а с е носи) Се јавив ми го земаја и за неколку дена ми го вратија поправен . Гаранцијата беше неколку месеци пред крај.
сега е се во ред, баш пред 1 недела ми се јавија, ми се извинија и кажаа имале некоја грешка дека ме помошале со друга пратка и така, и ми ги вратија парите преку трансакциска...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Се менват ремчињата сакам да сменам на еден сат да клам сребрено нешто оти не ми се допаѓаат овие ремчињата појке сакам да е впечатлив.Неам менвано зато прашвам можи глупо е прашањето.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Се менват ремчињата сакам да сменам на еден сат да клам сребрено нешто оти не ми се допаѓаат овие ремчињата појке сакам да е впечатлив.Неам менвано зато прашвам можи глупо е прашањето.
Се менуваат, имаш во b-watch/my time.
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
Некој случајно да не е заинтересиран за машка алка Police?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom