Часовници

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Дефинитивно доцнат трендовите кај нас, но кога тогаш доаѓаат, па така и со часовниците G-Shock. Мислам дека популарноста од 80-тите повторно им ја врати Лејди Гага најпрвин, ама америчкава раперана, па сега и нашава гледам се има заразено со новиот ( т.е. стар) моден тренд.
Инаку, станува збор за дигитален часовник, водоотпорен, наизглед обичен, дури и детски, пластичен.. но, што знам, има и некој посебен шмек. Ептен ме заинтригира бидејќи веќе го видов на рацете на многу луѓе.




Повеќе..
во веро центар во Watchpoint ги има овие , од 100 евра па нагоре
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Обожавам часовници но имам преслаба рака :( и кога пробувам да да носам некој огромен часовник (таков како што бендиса секое машко) ми стои глупо.:nesvest:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Тек сега ја најдов темава.

Голем љубител на часовници сум.

Имам и мала колекција дома. Моментално имам Карера аутоматиk



Raymond Wiel кој го носам само на посебни пригоди !



И мојот најомилен и најносен Swatch Irony Automatic !



Многу си ги сакам, иако татко ми не ги сака многу :pos:

Инаку имам и Етерна Матик од 1970-ите незнам точно која година е , од дедо ми е! Дали има у Скопје некоја антикварница на скапи и луксузни стари часовници каде можам да го продадам ??



Ваков е само со метално каифче !
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585


Ваков е само со метално каифче !
Имаш цело богатство од часовници и ќе го продаваш овој??? Ќе те тепам ако те најдам бе :d ако толку го неќеш да ти пратам адреса, бројче нешто да се најдеме да ми го дадеш.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Овие пари да ми даваат не ги ставам на рака :)
абе инересни се би ги стаил... али не за 100 евра
али на пазар да одам ке ги најдам истите ...
ако ви текнува овие истите што сеа се у тренд и се по 100 евра ги носевме од пазарче и од секоја локална продавница за по 50 денари :)
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Не знам дали се увозници, но знам дека имаат богат избор на Casio часовници.Лично купив ма[ки часовник од таму и тоа Casio и имаше избор,,,
http://www.watchpoint.com.mk
Страната нешто зеза но продавница имаат во Рамстор:smir:Гуд лак
Продавници во Скопје имаат во Чаршија, Рамстор, ГТЦ и сега мислам дека и во Веро имаат

--- надополнето ---

Ми кажаа имало продавница за Касио во турска чаршија.Викаат биле малце поефтини од другите места.Дали имате искуство со таа продавница, незнам дали стварно се оргинали.
Мислам дека не се поевтини од другите продавници (ама не сум баш сигурна) а за оригинални се сигурно. Зошто не би биле? Зарем локацијата го дава квалитетот? Инаку заедно се со таа во ГТЦ, Рамстор и Веро. Знам дека на дечко ми му го купив од таа продавница, си има се декларација, гаранција, сервис... Ете погоре имаш веб, мислам дека е од нив. Јас мојот го земав од Рамстор ама истите се
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Btw има иста тема Дали и какви часовници поседувате, ама ај тоа не е моја работа :) Инаку ај и тука. Го имам овој и го носам постојано, ми се вклопува секогаш, како и да се облечам
L_65ff60109bac46ca66b613fecff61d2c.jpg :wub: Во живо е мнооогу поубав, сликава ми е како замаглена и личи како да е мат бојата
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
CASIO-MENS-ANA-DIGI-S-R56001.jpg На дечко ми му имам подарено ваков, исто спортски, за во секоја прилика (Не баш секоја, ама така иде зборот :) )
 
С

сашенко

Гостин
Јас сеа планирам да купам саат 100-120 евриќи максимум има избор за тие пари по скопјево?Ама не би спортски саат нешто поинакво...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Јас сеа планирам да купам саат 100-120 евриќи максимум има избор за тие пари по скопјево?Ама не би спортски саат нешто поинакво...
Има во watch point, рамстор, веро, грц мислам.
 
A

Auditore

Гостин
Порано не носев саат ич, сеа веќе неколку месеци носам и станав зависен од него, веќе имам ставено слика од саатот шо го имам али донесов еден заклучок, нареден пат зимам со метални каишки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom