Цртани филмови од детството

Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
nemoze mtv da gi pusta tie crtani veke oti im istea pravat za emituvanje.inace site gi ima na dvd izdanija remasterizovani.nekoj pak da gi otkupi remasterizovani i da gi emituva ali za za nema tv kaj nas.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Заколнат поклоник на Мечето Ушко! Се убивав од смеа на зајкото!
Радован, кому му светеше ѕвездата вечерница кога заспиваше а и Катеринче му беше другарка!
Во Светот на Бајките не пропуштав, ама првиот циклус! После многу технолошки ги софистицираа и блјак ми беа! Многу виртуелни беа замоците и не соодветствуваа со приказните! Без везе..
Down at the bottom of the garden,
Among the birds and the bees.
There live a lot of little people,
They're called The Poddington Peas..
Ах ги поштував и овие пред вести! Ветерко мај фејворит..
Леле дебилен цртан мајку му..ич не го сакав, сепак од тоа време е! а го глеав, шо да правам..
Lucky Luke - Таличниот Том бе, шубо!
Е на овој шо солзи имаме пролеано со сестра ми побогу...Василиса Прекрасна..
:pipi:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
Nemoze mtv da gi pusta tie crtani veke oti im istea pravat za emituvanje.inace site gi ima na dvd izdanija digitalno remasterizovani za home video da se kupat moze .a inace za emitovanje na tv treba povtorno da se otkupat i da se platata pravta. moze remasterizovani digitalno pa i na hd prefleni da gi kupi i mtv i drugi ali nema vise nisto kaja nas i nema tv.sostojbite se pozati da ne povtoruvam. od propaganeto na javniot servis pa natamu.inace gi davat ove i mogu drugi stari umeticki crtani i igrani decki stvari prvo kaj nasite sosedi.a da ne zboram na sveckite tv. pocnuvajki od disney pa se natamu.na rts davat dobri stari stvari.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Еее сите цртани ми се омилени ама за овие два душа давам :pipi:



 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Еве ја мојата топ 5 листа на цртани од детството:back:
1)Мечето Ушко

2)Пријателите на Мразулко

3)Веселите Грашковци

4)Радувањата на Радован

5)Були

Само кога ќе споредам,со какви цртани израснавме ние, а со какви израснуваат сегашните деца.:nesvest:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Да, стварно,. овие цртани во споредба со јапонските на А1 што ги даваат, не ми се верува, па и не само цртаните, децата растата со сосем сменети вредности.
Мои омилени работи од детството се
Морските лавови (мислам дека ова не им беше правиот наслов)
Грашковци
Доктор Глобил
Големи и мали (играната серија)
+ сите други долгометражни цртани од Дизни
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Свака част на сите, кај ви текна на сите овие цртани? Повише од пола од овие сум ги заборавил скроз. Е ова се цртани, а не оние срања што ги даваат/давале на А1! Ццц, кога ќе видам што гледаат денешниве деца, жал ми паѓа за нив. Стварно затупуваат од срањава на А1... па уште и за секој нов цртан што го даваат Велија прави смоки со сликички, па им ги зимаат парите на децата. СМРТ ЗА ТЕЛЕТАБИСИ!!!
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ви текнува како се викаше еден цртан со црвче коа не ќе може да влезе во јаболко? Цело време ќе се обидува и се нешто ќе му се дешава
 
M

Mario Gómez

Гостин
Баљум баљум, тетка бибероска, грашкоград, пожарникарот сем, кире бананаменот, тоа со чевличињата, штрумфови...:vozbud:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Најјак момент: Не ви звучат зборовите како: „Издуван, издуван, издуван - јас сум издуваааан“

Слушнете внимателно, многу личат мајке ми.

Порано така ја пеев. :pos:
Леле добро е, не сум била единствена:kesa: и јас ко мала го знаев цртанов како Издуван :pos: ,ама после ко научив англиски сфатив дека било hе's the one:pipi:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ви текнува како се викаше еден цртан со црвче коа не ќе може да влезе во јаболко? Цело време ќе се обидува и се нешто ќе му се дешава
Овој е цртанот мислам ама го нема па баш тој со црвот.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
цртанот Скиипи и Верка леле патос беа!:pos2:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не е цртан, ама исто е уште од времето... Ви текнува ли на една многу олд скул емисија за деца кај што решаваа задачи по математика, со професор облечен во униформа, го глуми еден глумец што се мота и по народни приказни... Таблата нешо им ротираше, па пишуваа од двете страни, па најавната песна беше една блесава кај што ги редеа сите можни математички поими.. :)

Сеа ми текна и на онаа „Азбука на природата“ :) Две деца беа: мислам дека Мартин Трпчевски и некое девојче, и еден возрасен човек, професор демек. Објаснуваа некои поими, опружени покрај рекички и ливатки... :)
Ех, шо убави емисии си имаше порано...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166






Слаткишиве еј!Колку сум ги сакала, а и сега премногу ги сакам:wub:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom