Црн список на анти-државни бизнис елементи во Македонија

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.558
Поени од реакции
4.647
Многу расистички
„Тие„ не го гледаат тој чин (на непродавање свинско...) како расистички, туку како нивна верска обврска, каде земјите кои не се исламизирани, стануваат предмет на нивно освојување и исламизирање.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
Да споредеш ова со нацизам треба да си когнитивно неписмен.
Он и оноа глупердана Шекспир зборовите нацизам, фашизам и расизам ги употребуваат откога ќе фрлат коцка. Таа им кажува дали да етикетираат или не. Скроз рандом им е.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.176
Поени од реакции
25.252
Треба една Кристална Ноќ да се направи не само во државава туку на Балканов од ова одвратно кавказско племе. На крај да се заокружи со еден геноцид и сите каури среќно да живееме со нашите срања.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Да не ви хакирале акоунтот, некој бугараш или шиптарр сакаат да ги оцрнат каурите, сакаат да ги прикажат како нацисти.
Космополитите бисери балкански, на мравка не газат, добродушен народ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
Да не ви хакирале акоунтот, некој бугараш или шиптарр сакаат да ги оцрнат каурите, сакаат да ги прикажат како нацисти.
Космополитите бисери балкански, на мравка не газат, добродушен народ.
делата покажуваат, не пишување на интернет
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.768
Поени од реакции
6.408
Да не ви хакирале акоунтот, некој бугараш или шиптарр сакаат да ги оцрнат каурите, сакаат да ги прикажат како нацисти.
Космополитите бисери балкански, на мравка не газат, добродушен народ.
Види овде на форумов те викаат шиптap да али верувај дека било кој од форумов да е утре нема шанси да те истепа у автобус, да ти извади нож или да ограби твое дете.

Како што тоа вие го правите, кажи ми кога последен пат ваше дете било истепано од група македонци?
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.713
Треба една Кристална Ноќ да се направи не само во државава туку на Балканов од ова одвратно кавказско племе. На крај да се заокружи со еден геноцид и сите каури среќно да живееме со нашите срања.
Ne si ti kriv.. kriv se Ilirite shto go primija vasheto pleme vo 6-7 vek.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.285
Поени од реакции
37.058
...нашиве форумаши од албански етникум се за еден левел повисок со изразување од нивните административни колеги, се учат да пишуваат и размислуваат како членови Македонци од форумов и вежбаат тука исти зборови, реченици, изрази, досетки, како да се клонирани :icon_lol:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.914
Поени од реакции
5.758
...нашиве форумаши од албански етникум се за еден левел повисок со изразување од нивните административни колеги, се учат да пишуваат и размислуваат како членови Македонци од форумов и вежбаат тука исти зборови, реченици, изрази, досетки, како да се клонирани :icon_lol:
Затоа што бројчано се само на прсти да ги изброиш.Нека станат 25 посто и ќе читаш постови и на албански јазик па на транслате ќе си ги преведуваш.
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2024
Мислења
109
Поени од реакции
288
Ова доаѓа од некој кој кршеше новоотворена месара во Чаир, влета со шипки во Њу Орлеанс кафичот за да ги намаваат од таму иако беа со години и да стане чајторе, што ставаше бомби на вратите на раселените за да ако се вратат последно да им биде и за жал и беше. Која мизерија али за припадници на народот со најнизок IQ у Европа тоа е.

Се надевам ќе прекине каурот да оди и да си фатат сами патот од доминатно македонаките места. Пошто во обратен случај ем не оди шкиптарот во каурски продавници, а и најчесто ги бркаат со насилство.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.285
Поени од реакции
37.058
Затоа што бројчано се само на прсти да ги избрише.Нека станат 25 посто и ќе читаш постови и на албански јазик па на транслате ќе си ги преведуваш.
...неам проблем со албанскиот јазик одамна ми е онака делимично совладан, само ми е тежок овдешниот дијалект оти не го зборуваат литературно повеќе селски говорат, но тоа не ме кочи да им ги поправам грешките на нивниот сопствен мајчин јазик што вметнуват туѓи зборови, незнајќи како се именува на литературен албански. :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.914
Поени од реакции
5.758
...неам проблем со албанскиот јазик одамна ми е онака делимично совладан, само ми е тежок овдешниот дијалект оти не го зборуваат литературно повеќе селски говорат, но тоа не ме кочи да им ги поправам грешките на нивниот сопствен мајчин јазик што вметнуват туѓи зборови, незнајќи како се именува на литературен албански. :)
Можеби затоа и се чудат зошто кога ќе одат во Албанија на одмор тамошните газди не зборувале како нив.
Автоматски споено мислење:

Не зборвајте лошо, ќе го купат интермецов, ќе не банираат после.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom