Црн список на анти-државни бизнис елементи во Македонија

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.446
Поени од реакции
28.652
Да не ви се парите од бело „брашно“ на 90% од вашите бизнисмени врв во кариера ќе им биде продавање петарди на битпазар
Не им се само од бело брашно. Ако Блерим сака да купи стан во Гевгелија а нема доволно пари, сите роднини и пријатели му даваат неповратни средства да го направи тоа.
Тие живеат секој ден со национал социјализам, тоа така изгледа. Или кибуц политика, не знам како се вика но е тип на племенско-социјално размислување.
Колку си ти или јас спремни да им дадеме на нашите пријатели или роднини неповратни средства за било каков капитал што сакаат да го создадат?

Вистината е дека нема ништо онтолошко лошо, единствено е лошо за нас. А тоа што на грото македонци не им се уклучува аларм кога ќе прочитаат некоја ваква вест е доказ за корузивната едукација и мулти култи политика со кои растат луѓево. Купувајте македонски производи беше најдобра државна кампања досега, штета што беше предмет на потсмев, тоа требаше да биде прва мисла кога некој ќе влезе во маркет. Само да имаше едукација која ќе им објасни на луѓето што значи тоа.

Ако глушецот и мачката ги растеш да живеат заедно од мали, глушецот ќе го изгуби инстинктот да биде претпазлив, а мачката никогаш нема да го изгуби инстинктот да биде грабливец, и не се знае кога, но еден ден ќе го изеде глушецот.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.813
Поени од реакции
80.302
Додека не решиме што ќе правиме со оние кои зимаат пари да се праат на удрени и да ги игнорираат сите двојни аршини по кои Илиридава е мајка на Албанците и маќеа за нас, се до тогаш ништо не правиме. Ние мораме да се справиме со овие платеници. Па после со Албанците ќе видиме. До тогаш, овие гомна само ќе не тегнат во што поголемо прислужништво и притоа ќе ни викаат дека така треба ради ЕУ и САД. Индикативно е дека такви кај Албанците нема. А и не им треба, бидејќи ги имаат САД и ЕУ зад нивната агенда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom