Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
DArksis јас тебе можам да ти докажам дека ние немаме исти генетски јорени со србиве и дека повеке од 30 % потекнуваме од Античките Македонци додека луѓето кои зивет на повисоките предели се со повисок процент. А за грците докажаа дека имат потекло од африка и блискиот исток. Само во одредени делови на северна грција-егејска Македонија го носат македонскиот ген

Koi se tie povisoki predeli vo Makedonija ti se molam???

I aj dosta od tie nacisticki teorii na broenje na krvni zrnca.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Kaj ste be dpBne- ovci, "patrioti", pa neli kosovarite bea agresori 2001 za vas?? taka velevte koga SDSM bese na vlast... ili patriotcinja:drk: samo koga ste opozicija ?? dali ova bese del od majskiot odovor gUCKo-ahmeti???
После ова Бугарска власт нема да има повеќе во Македонија...
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Eve jas da kazam sto e toa SUFICIT.

Toa e ona sto nema da go vidime dolgo vreme vo robnata i ekonomskata razmena so site nasi sosedi a posebno so Srbija!!!

Ovie nasive eksperti pocnaa so ronenje solzi i velat ne ocekuvale nekoi radiikalni potezi na srpskite vlasti.

Kakvi eksperti takva i ekonomija i standard!!
На бизнисмениве не ги интересират никаков политички проблем. Нив ги интересира личниот интерес само. еве ти пример зошто грчките бизнисмени не ја прекинаа соработка со Македонија туку напротив излегоа и на телевизија и рекоа дека не се засегнати со ова. Исто то е и кај нас. Многу бизнисмени сакат да се сменит името за тие да имет подо0бра соработка со ЕУ. Така невервам дека некој србски бизнисмен би си скратил од лебот само заради косово. Тие веќе одамна се свесни дека то е изгубено само шо уше креват прашина
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
aco kuna siguren si ti vo ova ???

znaes sto e suficit ?
Кажи ми жити се што е суфицит ако воопшто знаеш. Можеби Македонија нема суфицит, ама нема ни Србија. И да ти кажам, суфицитот е исто толку лош колку и дефицитот, најдобро е да има рамнотежа.

Србија ја плаќа цената што не пуши Амерички курац... Ете затоа... А ти не плаќаш цена... тебе ти даваат хранарина...
Србија пуши руско-грчки курац, затоа плаќа.
И дај жити се оди во Србија ако имаш нешто против нас.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Нема да има ни свинско повеќе... Ама не се секирајте... Свинско ќе си купувате од кај браќата Косовари... :pos2::pos2::pos2:
Ај смешнич..чеј да му го посмем и ја маљо ај шта чеш српско прасечко и онако најмрсније јбг малу промену на јагнешко бре, чисто Шарпланинско.. мцмц
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.280
Дај жити се оди си во Софија и не не брукај тука...!!!
Ние тука топтан цела држава го признавме Косово.Овде само ти се брукаш и имаш еден премин Табановце,фаќај го одма ако не ти чиниме не се измачувај овде со нас не те заслужуваме не за друго :vozbud:
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Веќе има тема за ова ама ево за тебе лично Darksis ке ти пренесам дел:

Незнам дали има некој слушнато за институтот iGENEA . Кај нив секој од нас може да се провери дали е наследник на античките Македонци и не само за античките Македонци туку секој човек што живее на оваа планета.
Тие го тврдат следното на нивниот официјален форум
-------------------
3а Македонците еден прашува:

дали може денес слободно да каже еден Македонец дека е потомец на античките Македонци?

Одговор од iGENEA:
Да, еден Македонец може да каже дека е наследник од Античките Македонци, најголема е веројатноста за оние кои што живеат на тешки приодливи места како на пример планини или слично (ние од Берово 100% :vozbud:).
-------------------
3а Албанците еден прашува:
Колку се Илирски Албанците навистина?

Одговор од iGENEA:
Тоа така не може да се каже. Илирите се помалку застапени во Албанија одколку што во Босна и Хрватска, кај нив делот е околу 40%. Додека кај албанците може да се каже дека имаат 20% Илириски корени.
-------------------
добро идеме понатаму
--------------------
3а грците една прашува:
Здраво, штотуку ги добив резултатите од страната на татко ми... бла бла бла да не ви го преведувам целото и вели:
Малце сум збунета, по страната на татко ми испаѓа дека јас сум од Либанон. Моето прашање, колку се точни резултатите кај вас?

збунета збунета збунета
Одговор од iGENEA:
Хаплогрупите за пранародите се 99,99% сигурни. Кај државите можноста е 95%, додека грешка од 5% може да се појави кај 2 комшиски земји. На пример некој ако е од бавариа, може да се случи дека е тој австријанец. Резултатите се апсолутно точни и можете да прочитате под „Литература„ за изворите.
--------------------
И нормално продолжуваат овде дискусии помеѓу гркињата и iGENEA и стигаат со муабетот и до кај нас:

3а Македонците истата прашува:
Едно друго прашања за „Македонците„(јас ги викам славомакедонци), Дали може да ми дадете груба информација за нивните корени? И ме интересира највеќе нивните предци. Колку % отприлика од нив се славјански и колку античкомакедонски.

Одговор од iGENEA:
3а Македонците е многу голем процентот и пак повтара, најголем во % за оние во планинските места.

Истата одговара:
3ошто ги викате Македонци? Тие официјално се фиром.

Одговор од iGENEA:
Тоа е ваш политички проблем и ние не разговараме овде за политика и немој повеќе да ме замарате како јас ќе ги нарекувам Македонците. Ги знам јас вашите политички проблеми.

Истата одговара:
Ама еве википедиа вака онака....

Одговор од iGENEA:
википедиа може секој да си пишува што си сака. 3а Britney Spiers има на пример 5 страни, а за француската историја само 3 страни.
---------------------
И така нели нормално гркињата уште повеќе се распали поради тоа што се срами од нејзините корени, почна да ја врти темата фиром фиром фиром...и доби после бан дури :)
------------------------
3а Античките Македонци и хелените, еден германец прашува:
Дали ова значи конкретно дека Античките Македонци и хелените не беа ист народ? Во денешно време стално читаме дека Александар Големиот е генетски грк.

Одговор од iGENEA
Македонците беа различен народ од хелените. Александар Големиот беше од Македонија, татко му Филип е Македонец и нема што повеќе да разговараме овде на оваа тема.
-------------------------

Мислам дека доста ви преведов, ако имате желба ќе ви преведувам уште, ама се надевам нема потреба :)
пс. ако сака некој да прави днк тест, може да го направи преку www.igenea.com

Порачуваш тестови, ти стигаат дома...после го праѓаш назад и ти кажуваат од каде ти се корените.
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Нема да има ни свинско повеќе... Ама не се секирајте... Свинско ќе си купувате од кај браќата Косовари... :pos2::pos2::pos2:
tocno taka dosega svinjite se svercuvaa okolu kumanovskiot granicen pojas ,a sega ke odat od Srbija vo Kosovo pa preku Kosovo vo Makedonija :pos2:,Ne zaboravaj deka i Srbite se Prodavaat za Pari licno sum se uveril vo Kosovo bidejki odam Tamu Cesto
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Дај жити се оди си во Софија и не не брукај тука...!!!
Кој те брука бе, повеќе ги сакаш Србите отколку Македонците. Јас сум Македонец и ќе седам тука. А Србија го заслужи ова, поради стотина националисти сега плаќа се, што си дробел тоа ќе сркаш.
И зашто не ја спомнуваш Сребреница? Кажи ми со што заслужиле Србите за да ги браниш? Или затоа што Ана Ивановиќ е Србинка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom