Црна Гора влегува во НАТО

Член од
12 март 2009
Мислења
15.932
Поени од реакции
10.848
Како тоа џамии не се национализираат, и како тоа с еправеле од локалци, сакаш да кажеш дека Краљ Милутин каде што бил задужбинар на милион цркви одел по села собирал пари цркви да прави?
И џамии национализирал Енвер Оџа и ги напраил вечерњи школи, па и игранки се одржуеле во нив... а краљ Милутин од локалците земал дебело, па после троа задужбини давал.. едино Турција била Зијан од окупација на Црна Гора, више им краделе локалците од држава отколку што земале овие данок, па затоа и им дале независност одма...
А како католичка црква секаде е локална, нема проблем ??
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.676
Поени од реакции
4.174
И џамии национализирал Енвер Оџа и ги напраил вечерњи школи, па и игранки се одржуеле во нив... а краљ Милутин од локалците земал дебело, па после троа задужбини давал.. едино Турција била Зијан од окупација на Црна Гора, више им краделе локалците од држава отколку што земале овие данок, па затоа и им дале независност одма...
А како католичка црква секаде е локална, нема проблем ??
Другар правиме муаабет за Црна Гора и Македонија или за ЕЕНвер Хоџа, аај објаснаими како тоа СПЦ во Црна Гора неможе да има исти права како католичка црква, околу Краљ Милутин немаш појма што збориш али тоа е колку да се каже нешто.
Автоматски споено мислење:

Охридска Архиепископија е македонска ако не си знаел.Не за џабе папата Франциск кога беше во Скопје рече дека Македонија е портата од каде започнало христијанството да се шири во Европа. Првиот христијанин во Европа е Лидија македонката. Нациите се формираат во 19 век. Образувај се и читај место да тресеш шајкачка пропаганда.
Охридска архиескопија е Византиска црква, тоа тебе грујо ако те научил дека све е македонско тоа е друга работа, најди еден средновековен краљ, цар или што ја знам или некој пишан документ каде што се претставуваат како македеонци или да пишуваат изречно на македонски јазик ке ме убедиш дека е така како што викаш.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.326
Поени од реакции
1.630
Другар правиме муаабет за Црна Гора и Македонија или за ЕЕНвер Хоџа, аај објаснаими како тоа СПЦ во Црна Гора неможе да има исти права како католичка црква, околу Краљ Милутин немаш појма што збориш али тоа е колку да се каже нешто.
Автоматски споено мислење:


Охридска архиескопија е Византиска црква, тоа тебе грујо ако те научил дека све е македонско тоа е друга работа, најди еден средновековен краљ, цар или што ја знам или некој пишан документ каде што се претставуваат како македеонци или да пишуваат изречно на македонски јазик ке ме убедиш дека е така како што викаш.
Турските документи а не Грујо друго кажуваат наспроти твојата четничка квази историја
Ти продолжи си со простотилак и незнаење.
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.676
Поени од реакции
4.174
Турските документи а не Грујо друго кажуваат наспроти твојата четничка квази историја
Ти продолжи си со простотилак и незнаење.
Не шљапај глупости, доказ ти се турски документи во кои имало имиња Никола и Андреј и затоа во 13 и 14 век постоеле Македонци, па еве да те просветам и денеска има имиња Никола и Андреј од Гевгелија па до Москва по твоја дебилна логика сите се македонци...
Друго имаш во 1389 косовска битка, за која што има пишувано од Цариград па до Париз и Лондон, никаде во никој извор не се споменуваат Македонци и Македонија, а после таа битка овие простори подпаѓаат под вазалство на османлиите.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.326
Поени од реакции
1.630
Не шљапај глупости, доказ ти се турски документи во кои имало имиња Никола и Андреј и затоа во 13 и 14 век постоеле Македонци, па еве да те просветам и денеска има имиња Никола и Андреј од Гевгелија па до Москва по твоја дебилна логика сите се македонци...
Друго имаш во 1389 косовска битка, за која што има пишувано од Цариград па до Париз и Лондон, никаде во никој извор не се споменуваат Македонци и Македонија, а после таа битка овие простори подпаѓаат под вазалство на османлиите.
Имаш посебна тема во форум историја за Македонија на мапи и Македонците.Тоа што си глуп,туп и неписмен е друга работа.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.953
Поени од реакции
7.047
По сеизгледа некој им фрлил коска за да се дават два братски народи.Веќе видена шема ама мрднативе балканци никако да сватат.Кога че сватат веќе е касно.Нешто слично како арапско пролеќе и портокаловата револуција во Украина.Раздели па владеј и потоа д.пи ги како ти е кеиф!:toe:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.932
Поени од реакции
10.848
По сеизгледа некој им фрлил коска за да се дават два братски народи.Веќе видена шема ама мрднативе балканци никако да сватат.Кога че сватат веќе е касно.Нешто слично како арапско пролеќе и портокаловата револуција во Украина.Раздели па владеј и потоа д.пи ги како ти е кеиф!:toe:
брат брат, сирење за пари.. еве дискутираме а јас прееска наидов на напис дека СПЦ со одлука на српската власт, 1918 ја анектирала дотогаш автокефалната Црногорско - приморска митрополија ???
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.326
Поени од реакции
1.630
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.841
Поени од реакции
3.387
Мислам дека може да се промени насловот на темата во "Црна Гора е во Нато".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom