Црна Гора влегува во НАТО

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
И сега одма ќе дојде нато да ги брани и ќе им рипне 200%стандардот
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.253
Поени од реакции
3.935
Се затвора обрачот, со среќа.
Па гледај сега уште Косово да влезе во НАТО и ќе ја имаме заштитата од нив без да бидеме членка т.е без да плаќаме.
Јас ова би го нарекол win-win ситуација.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.328
Поени од реакции
3.520
Треба да плачат а не да се радуваат...
Засега само Русија и прорусите плачат, а и Србија сега е принудена да игра како што НАТО ќе свири, пошто опколени се веќе.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
412
Поени од реакции
186
Како и дали би влијаело на развојот на следни настани во Црна Гора / Балканот / Европа?
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.686
Црна Гора е пред добивање на покана за влез во НАТО:

NATO Set to Invite Montenegro to Join in First Expansion of Alliance Since 2009

http://www.wsj.com/articles/nato-set-to-invite-montenegro-to-join-in-first-expansion-of-alliance-since-2009-1448908484
Нека им е на здравје.
Како и дали би влијаело на развојот на следни настани во Црна Гора / Балканот / Европа?
Никако нема да влијае.

Ај, добра ноќ.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Засега само Русија и прорусите плачат, а и Србија сега е принудена да игра како што НАТО ќе свири, пошто опколени се веќе.
I sto ako ne igra? pak ke gi bombadirat? posle se sto se desi? taa karta ne se igra dva pati. Zapadot odamna go izgubi liceto tuka i sami se svesni.
Ne gledam tuka nekoj da place? Makedonija i Srbija se nadvor od Nato i toa taka najverovatno ke ostane (Iako nasite se molat da vlezat ali djabe grcite blokirat) Kosovo nikad nema da bide drzava a kamolo Nato clenka. Ako saka Albanija da vojuva protiv ovie dve zemji za da osvojuva teretorii za Shqipria etnike neka vojuva i neka gi vikne site NATO zemji za pomos bidejki druga regionalna zakana za vojna vo regionot ne gledam nego vasiot apetit za da se "dokazete". Lugjeto iskreno kur gi boli dali ke bidat gagjani so raketi od magjarska ili crna gora.

Na Amerika i trebat samo teretorii ili slugi koj moze da gi koristi vo voen konflikt protiv Rusite ili bili koj. I da Rusija ke ima odgovor za ovaj crno gorski vlez vo Nato uste ova godina ke se slucuvat interesni raboti vo Srbija a mozebi i kaj nas.
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
27
Засега само Русија и прорусите плачат, а и Србија сега е принудена да игра како што НАТО ќе свири, пошто опколени се веќе.
Можеби ви изгледа добитничка комбинација тој веќе докажан терористички сојуз. Но, на крајот да не се најдете затекнати кога ке ве отстрани од агендата како искористен материјал.

Не ги познавате русите...очигледно.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
412
Поени од реакции
186
Нека им е на здравје.

Никако нема да влијае.

Ај, добра ноќ.
Па лека да е и кај тебе.

Аман, кусо нека е членство во најзлобната империјалистичко-терористичка организација на оваа планета.
САД се баја и баш по-"империалистичко-терористичка организација" од НАТО, каде што има уште 28 д'ржави.

Можеби ви изгледа добитничка комбинација тој веќе докажан терористички сојуз. Но, на крајот да не се најдете затекнати кога ке ве отстрани од агендата како искористен материјал.

Не ги познавате русите...очигледно.
Станува збор не за војна помегју Русија и НАТО, тоа го има во фантазииве во брејн-уо'ш сознанието, каде се наметнуваа во јавство, не без причина, определеново мислење. (Не велам дека горното мислење е последица на "брејн-уо'ш")
Дали Албанија имаш мислено ?
"Терористички сојуз" - се согласувам, но што не е терористички? Мизеријата во Македонија, Б'лгарија не е ли терор?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.294
Поени од реакции
3.475
е сега нека му се мисли ПУТИН, со ваква сила Нато има матер да им ебе на Русиве.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.929
Дали со влезот на Црна Гора во Axis значи дека нацистичка Албанија ќе се откаже од Улцињ, и делови на Бар,Плав,Рожаје и Гусиње? Сега нали са сојузници?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom