Благ-Б'лг-б'лгари

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Zdravo , ako moze edno prasanje ?
  Dali mozam da dokazam poteklo so proishodot od tetka mi ? Jas sum ponapred so procedurata od nea no mi gi vratija dokumentite na dopolnitelna proverka. Taa nekako uspea da dobie proishod i me interesira dali so kopija od proishod mozam da dokazam poteklo bidejki ako cekam da i izleze pasosot moite dokumenti ke propadnat. Blagodaram odnapred
  Благ-Б'лг-б'лгари
  Благ-Б'лг-б'лгари
  Друже, за жал не можам да ти кажа "ке стане" или "нема да стане", заштото ке те излажа, а не сакам да те заблуждавам.
  Успех со процедурата по добиване на произход, пожелавам ти се нај-добро и во нај-скоро време да вземеш гражданство.
  Благ-Б'лг-б'лгари
  Благ-Б'лг-б'лгари
  Едноставно мога само да дам предположение - можеш да пробваш и види ако не губиш ништо, пробвај со копија од тетка ти. Надевам се со промените во законот, по с'ребрена линија да може да се доказва произход. СЕ НАјДОБРО ! ПОЗДРАВИ ! :)
  Zdravo, sakam da te zamolam za mala pomos ili sovet, pradedo mi bil pop od 1925 do okolu 1960, vo seloto kade sto bil pop znam deka se izdavale krstenici od blgarska egzarhija, ama nemozam da dokazam deka bil pop, da ne znaes od kade bi mozel da najdam nekoj dokaz deka bil pop....pozdrav
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom