Црна Гора влегува во НАТО

Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.845
Поени од реакции
3.388
Мило Ѓукановиќ на која страна е ориентиран?
Про Руска или Про Западна?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.966
Поени од реакции
10.886
наводно Џукановиќ добил порака од Западот да се тргне на време а и да емигрира :cool:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.966
Поени од реакции
10.886
Косовски туристи на плажа викале „УЧК, УЧК“, веднаш биле протерани од државата

Црногорскиот портал Мондо јави дека околу стотина момчиња поделени во две групи извикувале во средата на Малата плажа во Улцињ „УЧК, УЧК“ и дека пееле албански националистички песни, а и палеле навивачки факели додека дел од минувачите ги поздравувале со сирени од автомобилите.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.327
Поени од реакции
1.634
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.966
Поени од реакции
10.886
УБИEH ПОЛИЦAEЦ ВО ЦРНА ГОPА: Државjaнин на Косово пykал кон полицaeцот кога му побapал дokyменти за идентифиkaција

ај да видиме сега дали ќе бараат меѓународен суд како овие од Дивље насеље...
посебно ме интересира нашите гомнари како ќе се постават...
.. б.т.в., пред 2 години мислам, се чаталеа во Косово за границата со МНЕ, ама МНЕ ги мобилизира специјалците на граница...
не бил од Косово туку од Албанија..

https://www.slobodenpecat.mk/albanski-drzhavjanin-go-ubil-czrnogorskiot-policzaecz-a-ne-kosovecz/
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.845
Поени од реакции
3.388
УБИEH ПОЛИЦAEЦ ВО ЦРНА ГОPА: Државjaнин на Косово пykал кон полицaeцот кога му побapал дokyменти за идентифиkaција

ај да видиме сега дали ќе бараат меѓународен суд како овие од Дивље насеље...
посебно ме интересира нашите гомнари како ќе се постават...
.. б.т.в., пред 2 години мислам, се чаталеа во Косово за границата со МНЕ, ама МНЕ ги мобилизира специјалците на граница...
не бил од Косово туку од Албанија..

https://www.slobodenpecat.mk/albanski-drzhavjanin-go-ubil-czrnogorskiot-policzaecz-a-ne-kosovecz/
Да бе, сега и Сириец ќе испадне. Само да не е Косовар.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.380
Демократијата во Црна Гора на испит!
(вакви ке бидат насловите на слободните медиуми контролирани од ...., ќе се шалтат разноразни анал-итичари по медиумите кои ќе дебатираат во стилот кому му одговара ваква состојба и се разбира заклучокот е Русија, тероризирај го својот народ а кога тој ќе се побуни обвини ја Русија и удри му ќотек на народот.)
Откако НАТО-ОТАН влезе во Грна Гора таа стана слободна и просперитетна затоа што НАТО носи слобода и благосостојба.
Се разбира никој нема да спомне дека насилно без референдум Црна Гора е “приклучена“ кон ОТАН, дури не се ни обидоа да наместат референдум, ете до толку тие си го почитуваат народот. (за оние кои не знаат како ќе се одвиваат работите во Македонија по референдумот и Тиран-ската платформа, овие настани го дават одговорот!)
Прашањето е дали настаните во Црна Гора се во рамките на некои регионални и глобални случувања или се сепак од локален карактер, ако се знае дека во животот нема случајност, тогаш во политиката сигурно ја нема, ... кој ги влече конците, ние само ги гледаме актерите а режисерот стои во позадина и влече потези...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom