Црвен кармин-кич или тренд?

МаРтиНче

Ќотекот од рајот е излезен.
Член од
15 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Мислам дека црвениот кармин е стварно тренд, али одредени жени или девојки не знаат да го искористат во правилните прилики, па изгледаат како вистински кловној.
Црвениот кармин јас лично повеќе би го користела за некоја поелегантна пригода.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Дефинитивно е тренд црвениот кармин оваа сезона.Скоро на секој му стој црвен кармин само битна е нијансата.Малку подобро мислам дека му стој на црните девојки,подраматични и посекси изгледаат со црвен кармин отколку плавите.


 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Искрено, Анџелина Џоли ми е ко ѓаол. Доказ дека не му стој на секој црвен кармин.
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Не е кич но зависи од обликот на лицето,се согласувам со Тамарче дека не му стои на секоја,како пример на Џоли.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Дефинитивно е тренд црвениот кармин оваа сезона.Скоро на секој му стој црвен кармин само битна е нијансата.Малку подобро мислам дека му стој на црните девојки,подраматични и посекси изгледаат со црвен кармин отколку плавите.


Искрено, Анџелина Џоли ми е ко ѓаол. Доказ дека не му стој на секој црвен кармин.
Tамарче,реков скоро на секој, а не рекв на секој:smir:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
ЈАс како машко можеби не сум очекуван постирач на оваа тема, али темава ептен ме зантригрира. Зашто???? одете на кој било македонски портал и погледајте слики од скопскиве дискотеки. Ќе видите дека и кој треба и кој не треба носи црвен кармин. Мене ,како машко тоа не ми се допаѓа. Црвениот кармин ги истакнува усните и ако на некоја девојка усните не се најјака страна, црвен кармин воопшто не и стои. Некои девојки слепо следат тренд , не градејќи свој препознатлив стил. Затоа нешто што е трендовски одеднаш станува кич.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
И јас исто мислам, ете прв пат да се согласиме со Правниче хехе
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
zavisno kaj odis,sigurno za preku den t.e. sekojden da go upotrebuvas e stvarno moden promasaj....sepak se zavisi od intezivnosta na crvenata boja...ne bi trebalo da e tolku agresivna
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
зависи на кој како му стои, на пополни усни стои црвен кармин, на тенки не. јас лично користам црвен кармин.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Не користам црвен кармин затоа што сметам дека нема да ми стои:kesa:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Мислам дека никогаш не испаднал од мода ама јас никогаш не сум ни користела...јас сум плавуша со светол тен и мислам дека црвениот кармин нема воопшто да ми стои:nesvest:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Никад не сум користела црвен кармин .. Ама на многу шо сум видела добро им стои .. :pipi:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
плавите.



Нез сега дали е кич или трендовски али јас одамна користам дали е за посвечена пригода или кога се чуствувам така ептен самоуверено ама како на Jesika Alba некако потемен бордо,а користам и бордо црвен лак за нокти и мислам дека на некои и му стои многу секси и нема врска дека изгледала како к.... Е сеа ако на некои не му стое тоа е друго веке :smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Црвен кармин не сум ставила до сега, ама може ќе има прв пат мора прво да видам како ќе ми стои.
Но не му стои на секој и на секаква шминка. Треба да е останатата шминка на лицето нежна и неупадлива и акцент само карминот да има. Пренатрупаност со сенка и црвен кармин не ми се допаѓа.

А за лак си носам во последно време многу често бордо, а и дреч црвен сум имала:)

еве сликици ќе воочите на некои навистина не им стои.










 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Јас сум црна со светол тен па црвениот кармин ми стои убаво. Баш вчера имав ставено...
Инаку има девојки на кои воопшто не им стои. Девојка со плава коса и темен тен и црвен кармин :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom