Цагер, (поклопување на стрелките)

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од SV-Strange, 1 февруари 2010.

?

Дали често "фаќате" цагер

 1. Да, често ми се случува

  97 гласови
  75,8%
 2. Не, или воопшто ретко

  31 гласови
  24,2%
 1. Mr.47

  Mr.47 Juve Fan

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  8.088
  Допаѓања:
  4.282
  Мене ми се деси последниве три дена да дојдам дома во следниве термини.
  вторник 11:11
  Среда 11:33
  Четврток(денес) 11:55
  Интересна ствар.
   
 2. Spong

  Spong

  Член од:
  15 октомври 2009
  Мислења:
  799
  Допаѓања:
  243
  cesto mi se slucuva takov cager i koa ke recam na nekoj mi izglea mnogu cesto gledas vo casovnikot ... a ne veruvam vo toa :toe:
   
 3. Sony_MW

  Sony_MW

  Член од:
  6 февруари 2010
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  197
  Имаше еден филм (постар е,не ми текнува како се викаше) со една девојка,не се сеќавам баш што беше тематиката на филмот ама знам дека мајка и беше умрена и во 11:11 и се појавуваше духот нејзин.Па после одеше по библиотеки,бараше,читаше за тоа за да открие што се случува. Интересен филм,поентата ми беше дека е базиран баш на таа бројка на часовникот 11:11 ваљда си има тој цагер некое значење... штом филм направиле за тоа. :toe:
   
 4. Sacansi*

  Sacansi* Oh, crystal ball!

  Член од:
  4 април 2008
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  68
  Ептен често ми се дешаа! Скоро секој ден, можеби по минимум 2 пати. o_O

  Mислам не само 00:00 и 11:11, туку и др. .. 15:15, 19:19 ...
   
 5. theTinule

  theTinule Гостин

  Чисто суеверие. Нема ништо вистинито во тоа. Или како оние листине за симпатии пример „10:10 - Црн дечко мисли на тебе“ А откај знаат дека сум женско бе? :icon_lol:
  Не викам дека цагерот е случаен, ништо не е случајно, ама сигурно не значи дека треба да си замислам желба и дека ќе ми се исполни! Ова го кажувам од искуство, зошто многу често ми се паѓаат цагери(и не-цагери xD) а ниедна желба не ми се исполнила.
  Си бараме значење во се. До најмали ситници, буквално! Веројатно тоа им се случило на 2-3 личности кога имало цагер, и сега си го поставиле како правило.
  Него, ме заинтересира...
  Што правеле луѓето кога немало часовници?? :icon_lol:
  Како така живееле без цагери?
   
 6. Sony_MW

  Sony_MW

  Член од:
  6 февруари 2010
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  197
  E тогаш верувале во сеништа,самовили,духови...Сеа како што се мења времево,се мењаваат и натприродните нешта,да не кажам стануваат посовремени :pos2:

  А за цагериве... па шо му знаеш може имале некои финти и со песокот си мереле колку зрнца паднале :vozbud:
   
 7. Prototype

  Prototype 1337

  Член од:
  9 јануари 2010
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  4
  е оваа тема е за мене до пред некој ден секогаш кога ке погледнев во сатот мораше да е цагер 4:44 11:11 1:11 12:12 3:33 5:55....
   
 8. Господ

  Господ Гостин

  Алаџа Булаџа и бабини деветини:toe:
   
 9. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.155
  Допаѓања:
  2.267
  ма и да фатам поклопување нишо не ми значи.. ама баш нишо.. незнам шо верувате у вакво нешо :) ептен ми е некако... детски :toe:
   
 10. Darling

  Darling

  Член од:
  5 јуни 2009
  Мислења:
  6.252
  Допаѓања:
  7.542
  Еднаш видов 01:01 и ми се примоча:toe:
   
 11. Prof.Dr.Beckett

  Prof.Dr.Beckett

  Член од:
  5 јануари 2009
  Мислења:
  2.654
  Допаѓања:
  80
  често ми се случува да видам цагер иначе е срање у боја
   
 12. Blackout

  Blackout An emotional retard

  Член од:
  14 мај 2009
  Мислења:
  1.690
  Допаѓања:
  451
  Е тука има еден голем проблем во дефинирањето на цагерот.
  Не е исто доколку носиш дигитален часовник и часовник со стрелки. На дигитален треба да има исти бројки а на овој другиов треба стрелките да се поклопат
  Јас на пример ако носам дигитален часовник тогаш 01:05 мене ништо нема да ми значи, а ако носам со стрелки тогаш ке бидат поклопени. И сега што правиме?
  На кој саат цагерот е поцагер?
   
 13. >>LadY<<

  >>LadY<<

  Член од:
  22 ноември 2008
  Мислења:
  596
  Допаѓања:
  99
  Точно е, кога си среќен времето многу бргу ти поминува и немаш причина да гледаш во саатот, Но кога си во исчекување сите цагери ќе ги фатиш, и уште ако ти е досадно е тогаш ќе почнеш да размислуваш што ти значи цагерот :pos2:
   
 14. wild dolphin

  wild dolphin Мал човек а голем ждерач

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  1.702
  Допаѓања:
  217
  и што испаѓа дека сите тие што го фатиле 11:11 ги чуваат англеи чувари во тој момент а останатите јок?

  малку ми е нелогично, ако во 11:11 часот шетале англеи чувари тогаш ги чуваат сите а не само оние кои го забележале, некако неможам да најдам логика во тоа.
   
 15. Mikiyo San

  Mikiyo San -.-

  Член од:
  27 март 2009
  Мислења:
  1.051
  Допаѓања:
  112
  Ми се случува ..мноогу често ..премногу ...скоро секој час ако се испулам во дигиталниот на компјутер ..мора да видам 12:12 ( пред малце видов),11:11,15:15,19:19 итн.
  секогаш ..ова ми се случува откако прочитав на кајганава дека некој член исто така му се случувало ова ..
   

Сподели преку: