Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Јарец-Водолија
и обратно!! можеее???
НЕЗНАМ зошто, али сите досегашни мои женски биле јарци, а јас сум водолија... Незнам што е ама не е на арно, некој магија да не ми има мавнато? :vozbud:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
НЕЗНАМ зошто, али сите досегашни мои женски биле јарци, а јас сум водолија... Незнам што е ама не е на арно, некој магија да не ми има мавнато? :vozbud:
Не би рекол :pos:
Комбинација на лични спецификации и фактот што јарците по природа се конзервативни а водолиите се се само не конзервативни, а знаеш како викаат спротивностите се преивлекуваат. :)
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Хехе, ај белки не е магија... Иначе пак пребројав и баш сите се јарци или како што ги викам јас (козиња)...

Сепак е мистерија... :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
ај ќе ве молам за јарец и бик...
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
за јарецот незнам многу работи али знаам дека не врајќа но се држи според правилото око за око заб за заб...некои се поѓани од нив...

а добар е бико ...супер ке ти работи...:wink:
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
75
НЕЗНАМ зошто, али сите досегашни мои женски биле јарци, а јас сум водолија... Незнам што е ама не е на арно, некој магија да не ми има мавнато? :vozbud:

ја не сум имал до сеа женска јарец.... :) а штом велиш дека е заебано..тогаш :) ке се пазам ...хаха
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Дневни, неделни, месечни хороскопи

Не сум сигурен дали и е тука местото на темава, можеби е повеќе за општи муабети, но тоа нека одредат модераторите.

Целта на темава ми е вие да споделите ваши искуства, тоест мислења за секојдневните хороскопи што ги читаме по дневните весници, списанијата, интернет и слично.
Можеби и некакви примери со лични искуства, на пример пишуваше тоа и тоа, а ми се случи тоа и тоа...

Предложете некоја квлитетна страна за астрологија и хороскоп, јас лично ги имам бајаги прошалтано овие што се нудат на нет и се уште не можам да завземам став во однос на нив.
Но кај нас хороскопт од Вест важи за еден од поквалитетните, токму поради и авторот Зоран Крствески.

Ако темава ви изгледа ко интересна пишете нешто, ме интересираат ваши согледувања. А ако ви се мрчи, би ве замолил да не мрчите затоа што темата е за конструктивни погледи а не фрустрации :)
 
S

StereoLove

Гостин
Ако верувам на хороскопот верувам само на оној кој го спомна веке, од Зоран Крстевски...секогаш ми погодувал и можам да речам дека и понатаму ке го читам хороскопот од него.Не само на мене туку и со други со кои сум правела муабет во врска со хороскопот и астролозите сите се согласувале дека токму тој највеке погодува...

Во врска со другите хороскопи не сум задоволна,ми пишале дека денот ке ми биде одличен или тапа а испага обратно.Ми опишувале како се чуствувам во моментот што воопшто не испага вистина.:toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Темава ќе биде споена со веќе постоечката за хороскоп.

сторено.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Овен сум во хороскоп, али лично јас не верувам во тоа..:wink:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже како одговара овен - женско и рак - машко ... Благодарам :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne veruvam vo dneven nedelen i taka nataka,ama veruvam vo karakteriskiti i osobini ...kaj mene barem se poklopuva:pipi:
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
не верувам баш во хороскоп али еднаш една другарка ми даде книга за хороскопските знаци. Нивни особини, нивни мани, влијанието на планетите ова она. Немате појма колку се беше точно. Дури ја читав се наежив и верувам дека карактерот зависи од тоа што си во хороскоп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom