Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.371

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Амммм...а нешто за овца во подзнак лавица (у љубав со девица подзнак шкорпија)? :P за кинески хороскоп, тука да прашам? Има тема? На мобилен ни срчот не работи
Според тоа ова што го гледам интересна врска која тешко е да се каже не (y) За повеќе кога ќе седнам убаво на компјутер ако не ти пише некој ќе ти пишам јас.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.100
Поени од реакции
13.645
Според тоа ова што го гледам интересна врска која тешко е да се каже не (y) За повеќе кога ќе седнам убаво на компјутер ако не ти пише некој ќе ти пишам јас.
Јухууу фала ептен :) а за кибески има тема? Ме интересира како точно се определува зашто само што видов на една табела што ми ја дадоа денес дека 78ма е год на коњот, ама ако су јануари 78ма си змија....значи треба са ги најдам точно годините кога им почнуваат
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јухууу фала ептен :) а за кибески има тема? Ме интересира како точно се определува зашто само што видов на една табела што ми ја дадоа денес дека 78ма е год на коњот, ама ако су јануари 78ма си змија....значи треба са ги најдам точно годините кога им почнуваат
Кибески јас не познавам таков хороскоп... :unsure: Само кинески знам :ROFLMAO:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
иако е на бугарски мислам ќе разберете

Што би било кога личности од сите хороскопски знаци би живееле заедно , како би им изгледал животот кога ќе се разбудат едно утро во иста куќа:P

Как би изглеждал живот'т, ако всички 12 зодија се с'будјат една сутрин в един и с'шти апартамент:

6:00 ч: Девата става и преди да си вземе душ, изтрива банјата. След измиване на з'бите, четката поставја в стерилна торбичка и ја поставја на специално мјасто, далеч от останалите четки.

6:15 ч: Козирог'т става и изклјучва бојлера, преминал е срок'т за евтин ток.

6:20 ч: Водолејат отива на сутрешно бјагане.

6:30 ч: Везните и Л'в'т пред огледалото се борјат за хидратантен крем и гел за коса.

6:40 ч: Телец'т закусва шоколад "Нутела" с'с супена л'жица.

6:45 ч: Стрелец'т става и отново вклјучва бојлера.

7:00 ч: Рак'т прави сандвичи, Девата прецежда пресни сокове. Близнак'т е все оште в леглото, проверјава имејли, фејсбук, туит'р и инстаграм.

7:05 ч: Скорпион'т отварја вратата на банјата - Везните излизат см'ртно обидени с несесер в р'це.

7:10 ч: Овен'т става и вклјучва хрономет'ра.

7:11 ч и 45 сек: Овен'т е готов, облечен, подреден, тича по ст'лбите. Изклјучва хрономет'ра.

7:15 ч: Телец'т с'с супената л'жица облизва бурканчето. Нјама повече "Нутела".

7:20 ч: Везните и Л'в'т отново са пред огледалото, последна проверка на в'ншнија вид и в'зхиштение от себе си, преди да излезе.

7:30 ч: Водолејат се к'пе с'с студена вода, Козирога отново е изклјучил бојлера.

7:40 ч: Всички излизат.

7:45 ч: Близнак'т се вр'шта, забравил един от трите телефони.

7:50 ч: Близнак'т отново се вр'шта, забравил е портфејла.

8:00 ч: Рибата се с'бужда и ос'знава, че са ја заклјучили в апартамента.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
иако е на бугарски мислам ќе разберете

Што би било кога личности од сите хороскопски знаци би живееле заедно , како би им изгледал животот кога ќе се разбудат едно утро во иста куќа:P

Как би изглеждал живот'т, ако всички 12 зодија се с'будјат една сутрин в един и с'шти апартамент:

6:00 ч: Девата става и преди да си вземе душ, изтрива банјата. След измиване на з'бите, четката поставја в стерилна торбичка и ја поставја на специално мјасто, далеч от останалите четки.

6:15 ч: Козирог'т става и изклјучва бојлера, преминал е срок'т за евтин ток.

6:20 ч: Водолејат отива на сутрешно бјагане.

6:30 ч: Везните и Л'в'т пред огледалото се борјат за хидратантен крем и гел за коса.

6:40 ч: Телец'т закусва шоколад "Нутела" с'с супена л'жица.

6:45 ч: Стрелец'т става и отново вклјучва бојлера.

7:00 ч: Рак'т прави сандвичи, Девата прецежда пресни сокове. Близнак'т е все оште в леглото, проверјава имејли, фејсбук, туит'р и инстаграм.

7:05 ч: Скорпион'т отварја вратата на банјата - Везните излизат см'ртно обидени с несесер в р'це.

7:10 ч: Овен'т става и вклјучва хрономет'ра.

7:11 ч и 45 сек: Овен'т е готов, облечен, подреден, тича по ст'лбите. Изклјучва хрономет'ра.

7:15 ч: Телец'т с'с супената л'жица облизва бурканчето. Нјама повече "Нутела".

7:20 ч: Везните и Л'в'т отново са пред огледалото, последна проверка на в'ншнија вид и в'зхиштение от себе си, преди да излезе.

7:30 ч: Водолејат се к'пе с'с студена вода, Козирога отново е изклјучил бојлера.

7:40 ч: Всички излизат.

7:45 ч: Близнак'т се вр'шта, забравил един от трите телефони.

7:50 ч: Близнак'т отново се вр'шта, забравил е портфејла.

8:00 ч: Рибата се с'бужда и ос'знава, че са ја заклјучили в апартамента.



06.00 часот: Јарецот станува и го исклучува бојлерот-истекол терминот за евтина струја.
06.20 часот: Водолијата заминува на утринско трчање.
06.30 часот: Вагата и Лавот, пред огледалото се караат за хидратантна крема и гел за коса.
06.40 часот: Бикот појадува „Нутела“ со супена лажица.
06.45 часот: Стрелецот станува и повторно го вклучува бојлерот.
07.00 часот: Ракот прави сендвичи, Девицата цеди сокови од свежо овошје. Близнакот се уште е во кревет, со телефонот во рака каде проверува и-меил, Фејсбук, Твитер и Инстаграм.
07.05 часот: Шкорпијата ја крши вратата од тоалетот- Вагат излегува смртно навредена со несесер во рацете.
07.10 часот: Овенот станува и вклучува штоперица.
07.11 часот и 45 секунди: Овенот истуширан, облечен, поздравува од скалите. Ја исклучува штоперицата.
07.15 часот: Бикот со лажицата гребе по теглата. Нема повеќе „Нутела“.
07.20 часот: Вагата и Лавот имаат повторно расправија пред огледалото, последна проверка на изгледот и воодушевување на самите себе пред заминување.
07.30 часот: Водолијата се тушира со ладна вода, Јарецот повторно го исклучил бојлерот.
07.40 часот: Сите заминуваат.
07.45 часот: Близнакот се враќа, заборавил еден од трите телефони.
07.50 часот: Близнакот повторно се враќа, го заборавил паричникот.
08.00 часот: Рибата се буди и сфаќа дека ја заклучиле во станот.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Дознајте кој знак сте во босански хороскоп:

Lopata (22. 12. - 19. 1.)
Rođeni u ovom znaku najčešće naje*u. Dovedu ih na pripremu gradilišta i do vrata su u blatu. Inače se odlikuju analitičkim duhom i romantičnom prirodom, ali to im ništa ne koristi ako im zapadne lopata. Dobro se slažu s rođenima u znaku Krampe.

Mješalica (20. 1. - 18. 2.)

Likovi iz ovog znaka su staložene i mirne osobe. Uglavnom su BMK, sve dok mješalica radi. Malo popi*de ako se pokvari, ali onda skupe one rođene u znaku Lopate da oni to ručno odrade. Izrazito su vesele naravi i vole djecu.

Dizalica (19. 2. - 20. 3.)

Rođeni u znaku dizalice su, logično, vitki, visoki i čvrsti. Malo nestabilni kao osobe, pa im se često dogodi da im zaliju stopala u beton da se ne prevrnu. Dobro se slažu s Mješalicama. Dizalice su ljudi koji su tihi, oprezni i skloni magiji, misticizmu i vlašićkom siru i janjetini s ražnja.

Kontejner (21. 3. - 19. 4.)

Njihov zaštitnik je Crveni orao. Ne zna se zašto, oni tako tvrde. Navodno to je zbog gužve u baraci (kontejneru). Dobro se slažu s Lopatama, naravno ukoliko ovi ne pi*de previše. Odlikuje ih velika umna snaga, emotivna energija i smrdljive noge.

Krampa (20. 4. - 20. 5.)

Izrazito produhovljene osobe kojima su obiteljski odnosi i vrijednosti na prvom mjestu. To je posebno vidljivo u njihovim psovkama gdje redovno spominju Boga, crkvu, majku, oca, sestru, itd. Najintenzivnija religiozna iskustva ove vrste doživljavaju onda kad im nešto ne polazi za rukom. Treba još dodati da im je totem iz biljnog svijeta kupus.

Armirani beton (21. 5. - 20. 6.)

Armirani beton je znak u kojem su rođene glavne face na gradilištu. Tvrdi i glupi, čvrsti i za*ebani, strah su i trepet za Dizalice i Mješalice. Izbjegavati. Nemaju totema iz biljnog svijeta. Bradu i brkove rijetko briju. Neskloni iskustvima s područja higijene.

Pikhamer (21. 6. - 22. 7.)

Rođeni u ovom znaku su izrazito osjećajne osobe. Skloni depresivnim raspoloženjima kad im ponestane piva. Emotivno vezani za majčinsku figuru u liku dežurne konobarice. Ne podnose Lopate i Betone. Boja Pikhamera je ružičasta, a totem iz biljnog svijeta je kakaovac.

Mesni narezak (23. 7.- 22. 8.)

Osobe ovog znaka često pate od povišenog holesterola. Dobro se slažu s Kontejnerima. Oštroumni su i hrabre vođe. Ljudi iz drugih znakova ih vole, ali im često iza leđa je*u mater, naročito Betoni. Tajnovitost je izrazita osobina Mesnih narezaka. Njihova boja je smeđa do crna. Totem iz biljnog svijeta je grah.

Šljem (23. 8. - 22. 9.)

Rođeni u ovom znaku su izrazito intelektualne osobe. Sve postižu glavom. Glavom najčešće štemaju, a ponekad i misle, iako je nisu skloni koristiti u tu svrhu. Obožavaju ih Dizalice i Betoni. Često se bave poezijom i romantični su. Hrabre i istrajne osobe, snažne u svakom pogledu s istančanim smislom za pravdu i porodicu. Zalažu se za druge i legalizaciju prostitucije. Boja im je, naravno, bijela.

Mujo (23. 9. - 23. 10.)

Rođeni u znaku Muje, face su na gradilištu. Najbolje se slažu sa Lopatama i Krampama, a najteže s Betonom. Prilično su društveni i prijateljski nastrojeni, pa su rijetko kada sami. Skloni kulturnom angažmanu u birtijama i alpinističkom penjanju na lokalne opajdare i radodajke. Mujina boja je ljubičasta, a totem iz biljnog svijeta je burek.

Cigla (24. 10. - 21. 11.)

Cigla ima izrazito dobru sposobnost prosuđivanja i intuiciju. Stručnjaci su za ljudsku dušu. Lako naslute kad se sprema neka pi*darija pa se mudro povlače u pozadinu odakle pod*ebavaju u cilju mirnog riješenja konflikta. Najbolje se slažu sa Betonima i Mješalicama, a ne podnose Krampe, Lopate, Mesne Konzerve i pisanu riječ. Totem iz svijeta biljaka je bršljan, a boja je boja cigle, samo zelena.

Severina (22. 11. - 21. 12.)

Severina se najbolje slaže s Kontejnerom i Mujom. Rođeni u ovom znaku skloni su analnom seksu, ali im se isto tako treba dodati i po koja duševna karakteristika kao što su intuicija i velika sposobnost predviđanja. Osećaju jaku averziju prema kameri i inače bilo kakvom obliku snimanja. Mane su im dlakavost. Boja Severine je crna, a totem biljka je trava - zelena, naravno.

Radiosarajevo.ba
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.100
Поени од реакции
13.645
јас ВООПШТО не се согласувам оп стоп!!!! јас како овца не сум егоиста!
а кој не бара вистинска љубов? :P
чувам тајни до смрт! ништо не кажувам! мада често размислувам на глас
ако не сум другарка зашо често ме тормозат со сите нивни приказни љубовни домашни работни бла бла бла

п.с. да се разбереме!!! :D :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Зошто сме зависни од хороскоп?


Дали сте од оние кои не им поминува ден, а да не го проверат хороскопот? Сигурно и вам ви се случило да прочитате нешто кое ќе го препознаете во вашето секојдневие или кое ќе ве наведе на поинакво расположение. Колку и да не веруваме, сепак на некој начин сме зависни и не интересира да го прочитаме.



За тоа постојат неколку главни причини:

Ни дава насоки

Во моменти кога се двоумиме за некоја одлука во врска со љубовниот живот или кариерата, хороскопот може да се најде во вистинско време да ни помогне со некаква насока која би ни помогнала полесно да се решиме. Понекогаш само толку малку ни е потребно за некоја одлука.

Добар изговор

Ако не знаеме да објасниме некоја постапка или нешто што ни се случува во тој момент од животот, хороскопот е одличен изговор дека под влијание на некои планети нам ни се случува нешто добро или лошо. Дури е и добра утеха која знае да нè смири, бидејќи лесно веруваме дека нештата не зависат само од нас, па полесно ги прифаќаме.

Нè мотивира

Сигурно често ви се случува уште на почеток на неделата да прочитате дека цела недела ќе ви биде позитивна и ќе успевате во она што го правите. Токму таквите реченици за нашиот хороскопски знак може да нè мотивираат дека нема ништо да нè спречи и полесно преземаме некој чекор. Веруваме дека ќе успееме.

Влијае на љубовната врска

Признајте дека кога ќе запознаете нова личност во вашиот живот ве интересира што е во хороскоп и барем еднаш проверувате колку ви компатибилни знаците или кои се неговите карактеристики за полесно да откриете дали си одговарате или не.[DOUBLEPOST=1393266426][/DOUBLEPOST]
јас ВООПШТО не се согласувам оп стоп!!!! јас како овца не сум егоиста!
а кој не бара вистинска љубов? :P
чувам тајни до смрт! ништо не кажувам! мада често размислувам на глас
ако не сум другарка зашо често ме тормозат со сите нивни приказни љубовни домашни работни бла бла бла

п.с. да се разбереме!!! :D :D
Јас можам да потврдам дека Овените се егоисти :D

Да надополнам за жена овен од моја гледна точка. Жена овен знае да чува тајни,верни до смрт во врска, знаат да сакаат, да го чуваат својот партнерот иако понекогаш изгледаат малку како мажи во некои ситуации :icon_mrgr: Но кога ќе се изнервираат се тврдоглави и инаетливи и во караница буквално можат се да изнаречат но затоа потоа следува но јас тоа не го мислев... :oops: Многу е интересно што жена со знак овен е навистина силна,самоуверена, жена секогаш спремна за акција. Иако повеќето мислат дека жена овен е мажествена но сепак јас можам да потврдам дека овен жена исто така многу романтична. п.С најдобра карактеристика е тоа што жена овен кога ќе замисли дека треба нешто да го оствари,придобие ќе го направи тоа па ако треба и цела планета да ја преврти.
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.100
Поени од реакции
13.645
Јас можам да потврдам дека Овените се егоисти :D

Да надополнам за жена овен од моја гледна точка. Жена овен знае да чува тајни,верни до смрт во врска, знаат да сакаат, да го чуваат својот партнерот иако понекогаш изгледаат малку како мажи во некои ситуации :icon_mrgr: Но кога ќе се изнервираат се тврдоглави и инаетливи и во караница буквално можат се да изнаречат но затоа потоа следува но јас тоа не го мислев... :oops: Многу е интересно што жена со знак овен е навистина силна,самоуверена, жена секогаш спремна за акција. Иако повеќето мислат дека жена овен е мажествена но сепак јас можам да потврдам дека овен жена исто така многу романтична. п.С најдобра карактеристика е тоа што жена овен кога ќе замисли дека треба нешто да го оствари,придобие ќе го направи тоа па ако треба и цела планета да ја преврти.

видиш сето тоа е точно, само егоистичниот дел....може тука ми влијае лавицата? :P зашто стварно се опседнувам понекогаш со другите поише него ли со мене :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
видиш сето тоа е точно, само егоистичниот дел....може тука ми влијае лавицата? :P зашто стварно се опседнувам понекогаш со другите поише него ли со мене :)
Токму така дека ќе биде точно бидејќи многу добро ја познавам таа комбинација Овен - Лав. П.С Едно е сигурно човек ако згреши вам вие тогаш сте премногу горди тогаш вашето его е над вас што би се рекло не дозволувате да бидете прегазени и тогаш што се случува? доколку личноста вам ви се извини, вие само ќе го прифатите можеби но не заборавате и не простувате, го бришете од листата од вашиот свет. :icon_lol:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.100
Поени од реакции
13.645
Токму така дека ќе биде точно бидејќи многу добро ја познавам таа комбинација Овен - Лав. П.С Едно е сигурно човек ако згреши вам вие тогаш сте премногу горди тогаш вашето его е над вас што би се рекло не дозволувате да бидете прегазени и тогаш што се случува? доколку личноста вам ви се извини, вие само ќе го прифатите можеби но не заборавате и не простувате, го бришете од листата од вашиот свет. :icon_lol:

е тука кој знае кој знак ми се замешал....иам неколку пати опростено дури и стварно неопростливи работи. бришам само ако стварно си го заслушува тоа некој...на пример опростена една иста работа 2 пати 3 пати 4 пати...епа 5тиот богами ќе го памтиш ;)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
е тука кој знае кој знак ми се замешал....иам неколку пати опростено дури и стварно неопростливи работи. бришам само ако стварно си го заслушува тоа некој...на пример опростена една иста работа 2 пати 3 пати 4 пати...епа 5тиот богами ќе го памтиш ;)
Така некако фукционира Овенот со подзнак Лав :D Кој ќе се најде во таква ситуација поубаво едно пакетче апчиња во џеб и може некако со мал процент да преживее психички...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom